Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
305 postów 3507 komentarzy

Z Polski

AnnaZofia - Zwykła Polka, architekt,

Pewniki A. Macierewicza spod namiotu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Warto poznać najważniejsze

Widzę, że na SG nie ma czegoś, co chyba warto umieścić - kompendium tego, co pod namiotem... Kompendium, by zachęcić do zajrzenia głębiej NE. Min. A. Maciarewicz podał pod namiotem 5 pewników dotyczących Smoleńska:

1. W przygotowaniach do wizyty L. Kaczyńskiego w Katyniu w dniu 10 kwietnia 2010 roku złamano wszelkie możliwe przepisy.

2. Od 10 km przed progiem pasa startowego, na którym mieli pierwotnie lądować, polscy piloci byli wprowadzani w błąd, bo podawano im fałszywe informacje.

3. Kapitan Protasiuk w zgodzie z przepisami, we właściwym momencie podjął decyzję odlotu. W momencie, próby uruchomienia urządzeń automatycznie umożliwiających odlot, te  nie zadziałały. Wtedy drugi pilot próbował ręcznie wyprowadzić samolot, ale wówczas przerwany został dopływ zasilania do wszystkich urządzeń.

4. Przez około 4 dni bezpośrednio po katastrofie procedury wyjaśniające prowadzone były zgodnie z umową z 1993 roku (to umowa zdecydowanie korzystniejsza dla Polski). Zmienił to tajny pakt pomiędzy Tuskiem i Putinem.

5. Kopie tzw. czarnych skrzynek są sfałszowane.

KOMENTARZE

 • Dzięki!
  Takie wieści są wielce oczekiwane! Informacji łakniem jak kania dżdżu.
 • @Polonia
  Dzięki. Poprawione :) Pozdrawiam
 • I znowu MaciArewicz,
  Droga AnnaZofio,

  Bardzo proszę o poprawne pisanie nazwiska Pana Antoniego MaciErewicza, przez "E", a nie przez "A", jak ma to robić w zwyczaju Wiodący Tytuł Prasowy i inne Tuskomatołki. PLEASE!!!

  Pozdrawiam Niepoprawnie

  krisp
 • @krisp
  Ludzie rozumiem, was i godne to pochwały, jak będę robił byki, a będę (:P), to fajnie jak mi je wytkniecie, ale na PW, co?
 • @Polonia, krisp
  Nie byłoby taktowniej wysłać uwagi dot. "przecinka" na PW?
 • @Torin
  jak bedziesz robic byki na PW - na uzytek swoj i twojego rozmowcy, to korekty na pw, jasne. ale jak byk publiczny, to kazdy widzi, wiec i korekta publiczna, zeby kazdy sobie skorektowal.
 • @Autorka
  Ja bym jeszcze jeden punkt dodał - brak zabezpieczenia ze strony BOR terenu lotniska w Smoleńsku.

  Odnośnie czarnych skrzynek czy stenogramów polecam Twojej uwadze analizę danych, więcej tu: http://www.pluszaczek.com/2010/06/05/stenogramy-z-czarnych-skrzynek-tu-154m-%E2%80%93-falszerstwo-%E2%80%93-czesc-iv/

  Doliczyłem się kilkukrotnego kopiowania zawartości czarnych skrzynek Tupolewa, z czego kilka przypadków jest opisane na moim blogu. Gdyby kopia zawartości czarnych skrzynek była wykonana 1 do 1, w takim przypadku nie byłoby potrzeby kilkukrotnego kopiowania. Więc po co kopiują tyle razy czarne skrzynki? Odpowiedź sama się nasuwa...
 • To ja mam pięć pytani do tych pięciu pewników.
  1. Czy jesteśmy wstanie stwierdzić, kto pośrednio i bezpośrednio odpowiada złamanie tych przepisów i czy odpowiedzialnośc leży tez po stronie ówczesnej kancelarnii prezydenta?
  2. Czy błędne dane podawano im z wieży kontrolnej, jeśli tak to czy to był nieświadomy błąd kontrolera, czy działanie z premedytacja na czyjeś polecenie?
  3. Co spowodowało awarię samolotu?
  4. Tego nie wiedziałem, że przez 4 dni katastrofa była procedowana według umowy z 1993 roku. Na podstawie jakich przesłanek ją zmieniono? Bo, kto za to jest odpowiedzialny, to wiadomo.
  5. Na jakiej podstawie pan Macierewicz tak twierdzi?
 • @DelfInn
  Ta?
  Zaczynamy zdanie z dużej litery i znaki polskie jeszcze obowiązują, chyba, że piszesz z niemieckiej klawiatury?

  Prowadzi nas to gdzieś w publicznej dyskusji?
  :p
 • all
  5. Kopie tzw. czarnych skrzynek są sfałszowane.

  No to już jest coś konkretnego! ; )
 • @armiaharów
  "5. Na jakiej podstawie pan Macierewicz tak twierdzi?"

  Mogę panu osobiście przesłać jeden z dowodów na manipulację ścieżką [zespół AM też nim dysponuje]. Jest ich więcej.
 • @Torin
  ta.
 • @AnnaZofia
  Jeśli "pewnik 5" jest pewnikiem, to skąd mamy mieć pewność, że "pewniki 2 i 3"są prawdziwe?
  Przecież istnieją bardzo poważne wątpliwości, czy zdarzenie zwane katastrofą miało miejsce tam na Siewiernym? Zarówno braki w masie wraku samolotu jakie daje się zauważyć jak i rozmieszczenie elementów wraku, dają podstawy do powątpiewania w przebieg katastrofy w miejscu i w sposób uwidoczniony na kopiach zapisu czarnych skrzynek.
  Za to dziwną i wiele mówiącą okolicznością jest fakt pomijania w badaniach oficjalnych i tych prowadzonych przez opozycję, poszlak wskazujących na istnienie spisku na życie Prezydenta i to spisku z udziałem czynników polskich.
  To jak zachowywali się ludzie władzy przed, w trakcie i po tragedii, wskazuje, że pewne czynności były wykonywane a inne zaniechane w taki sposób jakby ich wykonawcy lub zaniechujący wiedzieli co ma się stać w tym dniu z Prezydentem i całą delegacją oficjalną.
  Ukrywanie faktu pobytu Komorowskiego w nocy z 9 na10 kwietnia w Trójmieście, gdzie w tym samym czasie przebywał Tusk, kłamstwa na ten temat wypowiadane publicznie, świadczą dobitnie za tezą formułowaną na podstawie tych poszlak.
  Stawiane są publicznie, przez Pana posła Macierewicza zarzuty pod adresem Tuska, że ugiął się pod dyktatem Putina i oddał 100% kontroli nad badaniem i śledztwem w sprawie katastrofy Rosjanom, a nie stawia się pytania, czy to nie było wcześniej uzgodnione?
  Przechodzi się do porządku dziennego nad niezrozumiałą decyzją Tuska o rezygnacji z kandydowania w wyborach prezydenckich(po konsultacjach z A Merkel , jak to ujmuje prof. Krasnodębski w tekście w Rzeczpospolitej i "drugim dnem" w tej decyzji wg prof. Staniszkis) i urządzeniem farsy "prawyborów" z kandydaturą Komorowskiego jako pewniaka i Sikorskiego jako przyzwoitki.
  Zdecydowanie się Rosji na atak na delegację kraju NATO z Prezydentem, dowództwem armii NATO i wieloma innymi wysokimi urzędnikami państwa NATO, nie mogło się obyć bez aprobaty USA, NATO i UE- to po prostu urąga logice i zasadom działania politycznego.
  To ten słynny reset w stosunkach USA-Rosja(bo USA i OBAMA potrzebowali Rosji do swoich rozgrywek z Iranem, wojny w Afganistanie - dostawy zaopatrzenia), jest początkiem tej tragedii, jest jej fundamentem założycielskim.
  Obecnie, w związku z wizytą Obamy w Polsce, mówi się o nowym resecie stosunków USA-Rosja, mówi się, że USA zrozumiały, że muszą zadbać o kraje Europy Śr. Wsch.
  Jest to kolejny blef , kolejne amerykańskie rozgrywanie Polski w ich stosunkach z Rosją i załatwianie interesów USA kosztem Polski.
 • @Polonia: Ciała pasażerów jednak tam były, no przecież nikt w ciągu godziny, sic!, by ich tam nie przeniósł. Katastrofa musiała
  się tam wydarzyć, wystarczy posłuchać tego, co mówią Panowie Jacek Sasin, Jakub Opara, Andrzej Duda w filmie "Mgła": podbiegli, tam już były ciała porozrzucane.”
  ===============================================

  Oglądałem. Ale tego przypomnieć sobie nie mogę.
 • @Polonia
  "Ciała pasażerów jednak tam były, no przecież nikt w ciągu godziny, sic!, by ich tam nie przeniósł."
  nikt normalny i uczciwy... zawodowcy jak najbardziej... nawet japoński ogród ziemny mogliby ułożyć przez te 60 min jeżeli byłoby wszystko przygotowane i w zasięgu dajmy na to helikoptera i paru dźwigów... i nikt by im we mgle dajmy na to nie przeszkadzał w robocie...
  szanowna Pani, pan Macierewicz udowadnia wraz z zespołem i ekspertami swoimi pracami fałsz i wewnętrzne sprzeczności makowinowego raportu... na razie nie wiemy raczej co się stało a wiemy że na pewno nie stało się to, co nam jest podsuwane jako oficjalna wersja maku, co do której ponoć strona rządowa nie miała większych zastrzeżeń... jeżeli ktoś nie ma zastrzeżeń co do wersji fałszywej, to oznacza ni mniej ni więcej, że daje autorowi fałszywej wersji swoiste oficjalne alibi. Dlatego właśnie, po udowodnieniu fałszywości tego, co nam jest podstawiane jako uwspólniona wersja do zaakceptowania, należy ją odrzucić w całości i zacząć normalne śledztwo wedle standardów cywilizowanego świata i doprowadzić do ukarania winnych... także winnych dezinformacji i totalnego mataczenia na niewyobrażalną skalę.
  Pozdrawiam.
  Pozdrawiam i dodam, że wiedza o fałszu oficjalnej wersji to ogromny krok do prawdy... ale też tylko etap pośredni w zadaniu. Pozdrawiam.
 • Do Komentatorów powyższego tekstu
  Wiele spraw dotyczacych katastrofy jest ciągle jeszcze nierozwikłanych. Czy wszystkie kiedykolwiek będą wyjaśnione - trudno prorokować. To, co podał pod namiotem min. A. Macierewicz, to pewniki, co do których nie ma wątpliwości. Teraz już nie ma. To są podstawy, by dociekać dalej, m. in. do tego kto odpowiada za to czy tamto. I komisja, której przewodniczy min. A. Macierewicz, nie zasypuje gruszek w popiele. Na spotkaniu usłyszeliśmy m. in. i to, że odpowiedzialność, w różej mierze, ponoszą panowie: Miller, Arabski, Tusk... Na wiele poruszanych przez Państwa tematów, rzecz jasna ja, malutki trybik, nie jestem w stanie odpowiedzieć. Przekazałam tylko to, co usłyszałam i zachęcam do niezapominania o temacie smoleńskim, który oficjalne media skwapliwie chowają pod dywan. Zachęcam do obejrzenia relacji ze spotkania.
 • @AnnaZofia
  Szanowna Pani.
  Jeśli kopie nagrań są sfałszowane, to skąd może być pewność, że w tych fragmentach, na których opiera się Pan Macierewicz, są prawdziwe?
  To przecież wynika z logiki rozumowania.
  Na jakiej podstawie odróżnić to co fałszywe, od tego co być może jest prawdziwe, jeśli nie mamy możliwości przebadać oryginałów.
  Podobnie jest z odpowiedzialnymi. Łatwo jest całą winę za tragedię(przebieg lotu na terenie Federacji Rosyjskiej zwalać na Rosję, bo to bezpieczne zarówno dla Rosji(oni odrzucą i tak wszelkie zarzuty i nikt im na świecie nie podskoczy), a czynniki polskie obarczać tylko za działanie na szkodę interesu Polski, bez udowadniania im ewentualnego udziału w spisku na życie Prezydenta(bo to ryzykowne politycznie na terenie Polski).
  Gdyby nie było spisku, to nie do wyobrażenia jest, że mogłoby dojść do tylu działań na to wskazujących , to po prostu nie jest możliwe.
  "Samoloty z Prezydentem na pokładzie, nie spadają tak sobie, nawet we mgle"- warto te słowa specjalistów wziąć sobie do serca i nie dawać się oszukiwać. Ludzka natura już taka jest, że doszukuje się raczej dobra w ludzkich działaniach i to cynicznie wykorzystują propagandowi kłamcy, oszuści i mordercy.
 • @AnnaZofia
  nie ma takiej siły na świecie, która sprawi, że Polacy zapomną o Polsce... póki jeden z nich pozostanie żywy... choćby się władcy kremlonetek z wściekłości na śmierć własnym jadem zapluli w szczerbatych zrębach własnej kłamliwej wersji historii... a ten dywan pod który tak skwapliwie zamiatają kolejne sprawy nasze "elyty", jest pofałdowany już do granic wytrzymałości i przypomina model wypiętrzenia Karpat używany do wizualizacji wyglądu powierzchni Europy środkowo wschodniej na lekcjach geografii. Źle to wróży państwu, gdy rzecznikiem poważnej instytucji jest dozorca zamiatacz.
  Pozdrawiam.
 • @Avern
  " Źle to wróży państwu, gdy rzecznikiem poważnej instytucji jest dozorca zamiatacz",............. a szoferzy wałka Bolka, zostają szefami Kancelarii Prezydenta(kapciowy Mnietek Wachowski) lub szefami BOR-u(Janicki)
 • O bzdurze nr 1; do reszty i sił i zdrowia brak.
  Krytykpować w czambuł można wszystko. Zawsze i wszędzie bo błędy znajdzie sie w każdym wypadku czy każdym zdarzeniu.

  Od pewnego czasu pan Macierewicz i reszta świty krzyczy wniebogłos jak to procedury łamane były. Pan Macierewicz i słusznie zresztą twierdzi że lot musi być zaplanowany co najmniej na DWA dni przed. Daje to niezbędny minimalny czas na rozpoznanie warunków, lotniska, zagrożeń no i na zabezpieczenie miejsca lądowania.
  Przypomnijmy więc kto był NAJWIĘKSZYM łamaczem przepisów dotyczących korystania z samolotu prezydenckiego. Nie wiecie?
  Jak to? Przecież NIKT tak nie łamał przepisów jak samo Lech Kaczyński.

  Żeby nie być gołosłownym przytoczę tylko jeden jedyny lot Lecha Kaczyńskiego jako prezydenta RP. Lot do Tbilisi.
  Konkretnie - prezydent Lech Kaczyński CHCIAŁ lecieć do Tbilisi. Zarządał tego lotu od pilota, zmieniając równocześnie wcześniej zaplanowaną trasę lotu, na... DWIE godziny przed odlotem!
  Na dwie godziny przed. Ale według posła Macierewicza i innych z klapkami na oczach - Lechowi Kaczyńskiemu, Jarosławowi Kaczyńskiemu, czy innemu prawdziwemu Polakowi wolno łamać fundamentalne przepisy. Wtedy nie jest to nawet uchybieniem. O tym nawet nie wolno wspominać.
  Natomiast uchybienia i łamanie przepisów przez innych urasta w ich oczach do rangi zdrady stanu i zdrady Polski, o czym nie tylko mówią ale i krzyczą.

  To jest prawda że procedury złamane były w przypadku i tego lotu, i tego kilka dni wcześniej i innych lotów. Ale trzeba być po prostu zaślepionym i mieć wiele złej woli w sobie, by oskarżając jednych, nie oskarżać również samego Lecha Kaczyńskiego za łamanie dokładnie tych samych procedur.

  A o tym jak bardzo ciężko Lech Kaczyński i poseł Gosiewski pracowali nad tym by jeśli nie do tego to do podobnych wypadków doszło jest oddzielną historią którą ktoś powinien w swoim artykule opisać.
  Ja przypomnę jedynie oddanie do sądu oraz publiczne oskarżanie w sejmowe RP kapitana samolotu który odmówił lądowania na lotnisku wcześniej zbombardowanym przez Rosjan.
  Na lotnisku o którym stanie w chwili obecnej NIC nie wiedział. Tak - na lotnisku na które prezydent Lech Kaczyński rozkazał mu lecieć na... dwie godziny przed.
 • @35stan
  "Gdyby nie było spisku, to nie do wyobrażenia jest, że mogłoby dojść do tylu działań na to wskazujących , to po prostu nie jest możliwe." - "Mądrej głowie dość dwie słowie"
 • @Avern
  Ot, co!
 • @35stan
  a szoferzy biorą lidera udział w rozmowach solidarności z partią... polecam filmu z blogu Jacyla:

  http://jacyl.nowyekran.pl/post/15222,jak-walesa-zdradzil-solidarnosc-marzec-1981-film-3-czesci#comment_115880

  pozdrawiam.
 • @Robert Wagner
  Szanowny Panie... jest takie określenie na miejsce, krytyczne w trasie podróży vipa... dowolnego vipa w dowolnym kraju na całym świecie... to "wąskie gardło" czyli taki punkt trasy przez, który vip musi przemieścić się aby dotrzeć do celu podróży... zależy on od środka transportu, ale może być zbieżny dla różnych wariantów... dla podróży Warszawa - Katyń takim punktem krytycznym jest Smoleńsk... przy locie samolotem lotnisko w Smoleńsku... i nikt nigdy mnie nie przekona, że pozbawienie ochrony setki vipów w wąskim gardle smoleńskim jest przypadkiem czy błędem... taki błąd to nie błąd to zbrodnia... już samo to jest niejako równoważne z wystawieniem celu... Pozdrawiam, choć nie ufam Panu ani pańskiej motywacji za grosz.

  powtórzę aby Pan zauważył:

  pozbawienie ochrony delegację w miejscy krytycznym w obrębie trasy przemieszczania vipów to wystawienie na cel...
 • @Polonia
  2≠96
 • Spotkanie
  Spotkamy się zapewne 28 ego na spotkaniu z Panem Antonim. Pozdrawiam
 • @Yurko
  Bardzo na to liczę.
 • @Avern
  Zgoda absolutna! Do ostatniej kropki trzykropka.
 • @Yurko
  gdzie się spotkamy ? na Krakowskim ? o której godzinie?
 • @Helio
  Nie, w Elblągu. Zapraszamy :)
 • @Polonia: Nie za bardzo rozumiem zapis liczbowy, który Pan podał. Proszę mi to wyjaśnić
  Proszę bardzo. Dwa nie jest równe dziewięćdziesięciu sześciu. Podrzucenie zwłok dwóch ofiar nie jest równe znalezieniu zwłok w liczbie dziewięćdziesięciu sześciu.
 • Pewniki
  1. Z tym wszystkie pytania do Kachinskego i do Polskiego państwa.
  2. Samolotem kierowali polscy piloci a, nie ktoś inny, i informację piloci otrzymywali z pokładowych przyrządów samolotu, które są nie związane z informacją z ziemi.
  3. Trajektoria samolotu widać po obrażeniach drzew. Koło radiolatarni pobliskiego powodu drzewa są ścięte na wysokości 2.5 metru(!) nad ziemią. Od tego punktu samolot do styczności z brzozą wspiął się na 15 metrów, a po styczności jeszcze na 15 metrów do górnego punktu końcowej części trajektorii. To oznacza, że samolot wykonywał manewr odejścia w moment styczności z brzozą. Т. е. leciał w górę.
  4. Dla tego są prawne podstawy. Rozwiązujcie to zagadnienie w sądzie, a nie mielcie jęzorem. Spróbujcie.
  5. Kopie nie zadowalają teorii zmowy, toż ich nazywacie fałszywymi. A fałszywe - teorie zmowy.
 • @IWH: Rozwiązujcie to zagadnienie w sądzie, a nie mielcie jęzorem. Spróbujcie.
  Póki sądu nie ma, szkoda próbować. Nie zostaje niczego innego, jak tylko „mielenie jęzorem”. W „mieleniu jęzorem” nie ma niczego wstydliwego ani uwłaczającego. Zapraszam do mnie. Z mojego „mielenia jęzorem” wychodzi mi, że Moskowia postanowiła skrócić front i odpuścić Polskę.
 • @AnnaZofia
  cytat
  "To, co podał pod namiotem min. A. Macierewicz, to pewniki, co do których nie ma wątpliwości. Teraz już nie ma. To są podstawy, by dociekać dalej, m. in. do tego kto odpowiada za to czy tamto."

  Kto ustala co jest pewnikiem?
  Pan poseł Macierewicz jest przewodniczącym komisji, a nie komisją.
  To co mówi pan Macierewicz jest jego swobodną dywagacją na temat ten czy inny.
 • @KrzysztofzoO
  Gdybyś zadał sobie trud i wysłuchał tego, co mówi A. Macierewicz(choćby i pod namiotem Solidarnych 2010), to nie pisałbyś: "To co mówi pan Macierewicz jest jego swobodną dywagacją na temat ten czy inny." On, A. Macierewicz świadomy tego, że cały czas jest "oglądany" nie może sobie pozwolić na coś, co nie jest do sprawdzenia. Powołuje się na konkrety udokumentowane, zasłyszane przy świadkach z ust służbowo uwiarygadnianych. Nie dywaguje. Od tego często się "wymiguje", bo słuchacze, nieświadomie może, próbują podpytywać o różne sprawy, które wymagają narazie milczenia, a nie głośnych dyskusji. Czasami to zupełnie nieistotne rzeczy.
  Zanim zaczniesz oceniać - zajrzyj do "źródeł".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej