Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
305 postów 3507 komentarzy

Z Polski

AnnaZofia - Zwykła Polka, architekt,

GŁOŚNO ODKŁAMAĆ

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zajrzałam do dokumentów...

 

Traktat Lizboński podpisał Donald Tusk i Radosław Sikorski.

Korpus delicji pod linkiem:

//eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2007:306:0231:0271:PL:PDF

 Wielokrotnie spotykałam się z zarzutami ludzi PO wobec Lecha Kaczyńskiego, kiedy stwierdzano, że to On winien jest podpisania Traktatu Lizbońskiego. Tak twierdzili ludzie PO!

Zajrzałam w końcu do dokumentów i co? Znalazłam tam podpisy Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Korpus delicji pod linkiem wyżej.

Zdjęcie pamiątkowe. Anno domini 2007.

13 grudnia 2007r.. Dodam i to:

 

Donald Tusk: "Szczyt może być początkiem odbudowy wzajemnego zaufania w Europie. (...) Dobrze oceniam jego rezultaty". Odnosząc się do mechanizmu z Joaniny, który został wpisany do protokołu, Tusk stwierdził, że jest on korzystny dla Polski, ale także dla Niemiec. Jego zdaniem Unia Europejska obniżyła swoje aspiracje co do tempa integracji. "Dzięki Joaninie zyskaliśmy większą zdolność blokowania niektórych decyzji". [...] Wreszcie być może zrobiliśmy krok w odpowiednim kierunku, czyli odbudowy zaufania; i to doceniam"( za notatką w serwisie TVN24 – Wikipedia)

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • teraz kłamstwo kłamstwem pogania
  i absolutnie niczego już pewnym być nie można.
  A uwierzyłam........
  Dzięki za wyprostowanie- teraz trzeba by o tym krzyczeć, żeby dotarła prawda.....
 • @prof.HKM 12:22:13
  Kaczyński go ratyfikował wiec swój udział w tym ma.
 • @Andrzejek 12:29:19
  ale obwiniany jest jednoosobowo, czyż nie?
 • @prof.HKM 12:39:59
  To zależy kto oskarża.

  Kto negocjował Traktat?
 • @prof.HKM 12:22:13
  Akt końcowy Konferencji[...] z udziałem tych panów na fotografii. W dokumencie widzę "Za Przezydenta Rzeczypospolitej Polskiej..." czyli "wspólnie i w porozumieniu" w celu oddania suwerenności. Akt ratyfikacji był suwerenną(??? - patrz link) decyzją L.K.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,5064392.html
 • Dla ścisłości
  Przydentowi Kaczyńskiemu ze strony PO zarzucano raczej zwłokę w ratyfikowaniu traktatu. Potem PO raczej tę ratyfikację przypominała - w polemikach z eurrosceptykami - niż wypominała.
  Zarzuty płynęły i płyną raczej ze strony skrajnych eurosceptyków.
 • Naiwniacy
  Oj ludzie ludzie...Nie jest obwiniany jednoosobowo, tylko przypominane jest to wszystkim pisowca, zeby czasem wlaczyli myslenie, zamiast lykac propagande.Kaczynski zlozyl swoj podpis, i zaklepal sprawe, a to ze wczesniej zrobila to zdradziecka sciera tuskowa, to nawet nie trzeba nikomu o tym przypominac, bo to sie rozumie samo przez sie...Prezydent, ktory sklada swoj podpis pod takim dokumentem, nie nadaje sie nawet na ciecia, a co dopiero mowic, o reprezentowaniu niepodleglego panstwa.Namiast nadaje sie swietnie razem z innym zdrajcami sejmowymi przed pluton egzekucyjny.Koniec tematu.
 • PiS i Kaczyńscy mają jednak mocny udział w tej zdradzie, była ratyfikacja, były negocjacje
  TL należało koniecznie zablokować, zyskalibyśmy kilka kolejnych, cennych lat. Coś mogli zrobić poza zwłoką i "doskonałymi" warunkami. To będzie ich zawsze obciążać, podobnie jak sama akcesja, misje wojskowe zagranicą ze słynnym Irakiem - "to także nasza wojna".

  Być może stosunek do UE zaważył iż PiS nie miał ochrony systemu i musiał oddać władzę w akcie kapitulacji. Starsi i mądrzejsi wszak rządzą. PO szybko wszystko zaklepało. Wymiana prezydenta też zabezpiecza już wszelkie potrzebne podpisy bez zwłoki, marudzenia o negocjacjach.
 • @Autorka
  Głosowanie:

  http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&12&3

  "Głosowanie nad przyjęciem w całości poselskiego projektu uchwały w sprawie wyrażenia przez Sejm RP zgody na ratyfikację przez Prezydenta RP Traktatu z Lizbony zmieniającego Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający..."

  Tutaj pełna lista posłów PiSu głosujących \"Za\":

  http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/InfoForPPIDec?OpenAgent&29465&PiS&Za

  Są tam:

  Gosiewski Przemysław, Hofman Adam, Jackiewicz Dawid, Kaczyński Jarosław, Kamiński Mariusz, Kluzik-Rostkowska Joanna, Ziobro Zbigniew...

  To są patrioci, tak? Proszę się nie ośmieszać.
 • @serendipity 13:38:18
  Jestem usatysfakcjonowana tym, że zaczęto dyskutować, a nie epatować "jedynie słusznym" kłamstwem, z czym się wcześniej spotykałam.
 • No paczpani,
  jak to dobrze zajrzeć czasem do źródła:).
 • To gra słów. Kaczyński ratyfikował Traktat i to on jest głównym sprawcą
  wyzbycia suwerenności Polski. Gdyby nie podpisał Traktat by nie obowiązywał. Dla mnie jest takim samym zdrajcą jak Tusk czy Sikorski.
 • @Andron 14:36:39
  Dokładnie! Autorka posłużyła się tutaj lekką manipulacją. To podpis Lecha Kaczyńskiego, przypieczętował początek końca RP.
  Już nie wspomnę o Układzie Europejskim z 16.12.1991, który prawdopodobnie obowiązuje do dzisiaj. Ponieważ zapisane w nim, że wprowadzony zostaje na czas nieokreślony.
  Chce pani rozmawiać? To podajmy kilka cytatów z tego okresu.
  “Dzisiejszy dzień jest dniem polskiej pewności siebie” – mówił po złożeniu podpisu prezydent.

  „każdy lider europejski, z którym rozmawiał z Panem Prezydentem podkreślał, że Lech Kaczyński jest jednym z architektów tego traktatu” – (Wywiad z Michałem Kamińskim, "Poranek TVN24", 16 lipca 2008 r). Dlaczego architekt wstydzi się swojego dzieła?

  „Pan Prezydent ten traktat wynegocjował i ten traktat jest obiektywnie bardzo dobry dla Polski, on umacnia pozycję Polski w Unii Europejskiej.” – Michał Kamiński („Kropka nad i", TVN24, 27 marca 2008r.).

  „Przed Sejmem Rzeczpospolitej staje dziś sprawa ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Jego przyjęcie będzie dobrą wiadomością dla Polski i dobrą wiadomością dla Europy”. („Orędzie Lecha Kaczyńskiego w Sejmie", 1 kwietnia 2008 r.).

  „A dało się wywalczyć niezwykle dużo. Wyjeżdżając latem zeszłego roku do Brukseli nie byłem przekonany, czy da wywalczyć się aż tak dużo” – („Sejmowe orędzie Prezydenta”). „To był wielki sukces (…) Dzisiaj wszystko zależy od tego, co powie naród irlandzki. Myślę, że wszyscy wyrażamy nadzieję, że powie „tak”. ” – („Spotkanie z ambasadorami", 11 czerwca 2008r).
  Warto zatrzymać się nad tym dłużej. Skandalem jest, że prezydent RP warunkuje swoje zdanie w tak ważnej sprawie na podstawie referendum obcego państwa.
  TO JEST SKANDAL !!! On reprezentuje interesy narodu polskiego?

  Postępowanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie Traktatu jest smutną lekcją. Tak właśnie postępuje człowiek, który dba o interes swojej partii a nie narodu.
 • @grzesiekZ 15:27:37
  Możliwe, tego nie da się wykluczyć. Sugerujesz interesy państwa, którego Kaczyńscy są największymi przyjacielami? :>
 • @frasobliwy 15:15:06
  "Postępowanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie Traktatu jest smutną lekcją. Tak właśnie postępuje człowiek, który dba o interes swojej partii a nie narodu."

  To nie był nawet interes PiS, ale jakichś dziwnych gremiów niekoniecznie z Polski, interes Niemiec także. Gdyby pokazali jaja, to zachowaliby popularność, zyskali poparcie skrajnego elektoratu, ale Kaczyńscy zawsze GARDZILI radykałami, czyli antysystemowymi patriotami różnej maści, czyli nami.

  To za Olszewskiego wchodziliśmy w stowarzyszenie z UE, dobrze to przypominać, przecież to PC Kaczyńskich... historia zdrady jest w dekadach i sięga gdzieś odległego 1968, albo jeszcze dalej. Taki mamy establishment, pokolenie 68, KOR, dekady lat 80-tych z których wynikła jeszcze większa bieda dla kilkunastu milionów Polaków.

  UE to nie EWG, pora z tego wyjść, oszukano tych naiwnych którzy wierzyli w jakiś z tego pożytek. Nie wolno nam popierać żadnej siły prounijnej, zatem i PiS-u już też nie.
 • @Marek Kajdas 16:13:14
  Ma pan rację. Poleciałem chyba za bardzo z tym interesem partii.
  "Kaczyńscy zawsze GARDZILI radykałami"
  Ma pan rację, tutaj nawet to w wykładzie udowodnił Jarek K.
  "W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent.
  W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze.
  Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”

  Jeśli chodzi o Układ Europejski z 16.12.1991, który dzięki konstytucji z 1997 jest w stanie tworzyć prawo w RP (sic!), to zastanawia mnie czy dalej jest on wiążący dla RP?

  Smutne, że prosto z rąk komunistów przeszliśmy w ręce obcych państw.
 • @Marek Kajdas 16:13:14
  Juz "nie"....Hehe...A kiedy oni byli "anty", ze tak zapytam:)

  "To za Olszewskiego wchodziliśmy w stowarzyszenie z UE, dobrze to przypominać, przecież to PC Kaczyńskich... historia zdrady jest w dekadach i sięga gdzieś odległego 1968, albo jeszcze dalej. Taki mamy establishment, pokolenie 68, KOR, dekady lat 80-tych z których wynikła jeszcze większa bieda dla kilkunastu milionów Polaków."

  Tu kolega sobie sam odpowiedzial, gdzie leza przyczyny.Toz to byla zawsze banda przebierancow, w wiekszosci zydowskich stalinistow, ktorzy wyladowali w latach 60- tych na "boku", po to zeby robic frakcje PZPR, poza partia matka.Do tego trzeba dolozyc pogrobowcow stalinowskich, roznych, synkow, pociotkow, wnuczkow itp. podobnej proweniencji...oraz mala grupeczke naiwnych Polakow, najczesciej z lewicy PPSowskiej, powiazanej z Masoneria...Ot czym byla "opozycja":)Prawdziwa opozycja legla z dziura w potylicy w latach 40 i 50 tych.Wiec jak mozna wymagac, od tego srodowiska (Kaczynskich i temu podobnych), zeby "grali na serio"...Toz to, tylko fantasta, i czlowiek naiwny, oraz nie posiadajacy szczypty wyobrazni, moze mowic, ze PiS, to najprawdziwsza opozycja pod sloncem:)))))))
 • @Andron 14:36:39
  Pieprzysz androny człowieku aż ręce opadają ! Jasne ! Kaczyńscy wszelkie zło uczynili Polsce ! Ja bym bardzo chciała żeby wszyscy byli tacy winni wobec Polski jak Kaczyńscy ! Oj dureń z ciebie !
 • @joasia 18:04:11
  Joasiu kochana....A powiedz nam, czym nasz nie zyjacy Prezydent , tak sie Polsce przysluzyl?Tylko mi nie mow, o Muzeum Powstania Warszawskiego, czy innych imprezach okolicznosciowych...Bo tak sie sklada kochana, ze tam gdzie powinien stac nieugiecie przy polskim interesie narodowym, tam sie zachowywal jak "ciec malina", robil dokladnie to samo, co zrobilby wczesniej Kwasniewski, Miller czy inny Geremek wraz z cala Unia Koszerna vel Wolnosci...Podsumowujac...Kaczynski reprezentowal ZAWSZE, interesy tzw. III RP czyli "okraglaka", i absolutnie w niczym sie roznil, od swoich poprzednikow, swoimi CZYNAMI to potwierdzajac....A retoryke,mial dla takich wlasnie jak Ty, droga Asiu...Masz cos do powiedzenia jeszcze?Tylko na temat zeby bylo...
 • @cziken1 18:15:53
  I jeszcze jedno...Zeby bylo o FAKTACH, a nie o DOBRYM WRAZENIU...
 • @joasia 18:04:11
  Niech nam pani napisze dlaczego broni pani Kaczyńskich. Niech pani poda co zrobili dla narodu polskiego, że należy stawiać ich w szeregu z obrońcami interesu polskiego.
 • A co na to prawnicy?????
  Czy jest to zgodne z Konstytucją????
 • @joasia 18:04:11
  Mój konkret to zdrajca bo podpisał Traktat wyzbywając się suwerenności. Ty nic nie napisałaś konkretnego poza znerwicowanym fochem i sugestią że Kaczyński jest w porządku ... bo tak uważam. Przy takiej argumentacji to zaszczyt być durniem w Twoich oczach!
 • WSI-OWI "PATRIOCI" SZKALUJĄ LECHA KACZYŃSKIEGO TRAKTATEM LIZBOŃSKIM !!!!
  .
  AnnaZofia:
  "........Wielokrotnie spotykałam się z zarzutami ludzi PO wobec
  Lecha Kaczyńskiego, kiedy stwierdzano, że to On winien jest
  podpisania Traktatu Lizbońskiego. Tak twierdzili ludzie PO!

  Zajrzałam w końcu do dokumentów i co? Znalazłam tam podpisy Donalda
  Tuska i Radosława Sikorskiego.............
  Tusk stwierdził, że jest on korzystny dla Polski, ale także dla Niemiec...."
  ==============================================

  Tylko obca agentura udająca prawicowców oraz wsiowcy udający patriotów

  przypisują Lechowi Kaczyńskiemu podpisanie Traktatu Lizbońskiego !!!

  Każdy myślący Polak przecież wie, że Traktat Lizboński

  przeforsowali bez referendum i podpisali w Lizbonie Tusk z Sikorskim.

  Sejm parafował a Prezydent RP według kostytucji RP nie mający w

  takich przypadkach nic do gadania musiał formalnie potwierdzić

  wolę rządu (PO-PSL) i Sejmu.

  A kiedy już ten Traktat Lizboński anty-Polskościowy Tusk razem ze swoją

  sitwą, bez referendum, wspomagany przez SLD wcisnął Polakom (jak

  sam przyznał nawet nie czytając go), to dawne ustalenia Traktatu

  Nicejskiego gwarantującego "Europę Ojczyzn" i dającego Polsce siłę

  głosu równą sile głosu Niemiec stały się nieważne.

  Upierdliwym agentom rosji stawiającym namolnie to pytanie kieruje

  ta sama logika tych samych antypolskich kręgów moskiewskich co

  obwoływały Piłsudskiego najpierw szpiegiem niemiec a potem faszystą.

  Nie Lech Kaczyński podpisał w Lizbonie 13.12.2007 r. ten traktat ale

  Tusk z Sikorskim, którzy byli entuzjastami tego tarktatu i wywierali

  nacisk medialnymi, chamski metodami także poprzez zagranicę na

  Prezydenta Polaków Lecha Kaczyńskiego do podpisania go.

  Prezydent Lech Kaczyński pomimo tej potwornej nagonki w Sejmie,

  TVN, Polsacie TVP, GWnie itp. - w Lizbonie demonstracyjnie wstrzymał

  się od podpisania tego dokumentu czym zaszokował całą Unię

  Europejską a także rowścieklił hegemonistyczne niemcy i francję !!!!

  Lech Kaczyński razem z prezydentem Czech Klausem byli ostatnim

  bastionem w UE sprzeciwiającym się traktatowi lizbońskiemu.

  Tylko ich nie udało się przekupić podstępnym niemieckim politykom.

  Po poddaniu się prezydenta Klausa nastąpiła potworna nagonka

  polszewicko-bolszewicka w Polsce i całej Unii na Prezydenta Lecha

  Kaczyńskiego.

  Pomimo tego Lech Kaczyński dalej nie podpisywał tego traktatu

  uzależniając wszystko od wyników drugiego referenum w Irlandii !!!

  W pierszym referendum Irlandczycy wypowiedzieli się podobnie jak

  Holendrzy i Francuzi przeciw Trakatowi Lizbońskiemu czyniąc go

  stertą makulatury !!! (dla rządów Holandii i Francji wyniki

  referendów nie były zobowiązujące).

  Co było w Irlandii przed 2-gim referendum wszyscy wiedzą -

  perfidna manipulacja opinią publiczną, groźby niemiec wobec Irlandczyków

  i prawdopodobnie sfałszowanie tego referendum.


  Z drugiej strony Konstytucja RP nie daje Instytucji Prezydenta Polski

  żadnej możliwości skutecznego bronienia w nieskończoność i

  nieratyfikowaniai międzynarodowych traktatów podpisanych przez rząd !

  Przezydent jest formalnie zobowiazany do ratyfikacji umów

  międzynarodowych zawartych nawet przez agenturalny i szpiegowski

  rząd działający wbrew Polskiej Racji Stanu.

  Tak się w końcu też stało, co Lech Kaczyński uznał za wielką porażkę

  polskiej pseudodemokracji narzucoenj Polsce przez niemiecką tuskowo-

  wermahtową polszewię i rosyjską agenturę - bolszewię (SLD, PSL).
 • @Zbigniew-Grzymski 20:11:14
  Najlepiej obrażać pisząc zaraz o agentach rosyjskich, itp. Jak się nie ma dobrych argumentów to pozostaje ośmieszanie i obrażanie.

  Pan Lech Kaczyński nie musiał tego podpisywać w ściśle określonym czasie. Mógł zwlekać w nieskończoność. A jeżeli uznał że musi, bo Konstytucja, itp. to mógł zrezygnować z prezydentury, aby nie być w moich oczach zdrajcą , a ja w Pana oczach ruskim agentem.

  Podobnie może się tłumaczyć Ziobro w sprawie poparcia Traktatu w Cyrku - bo była dyscyplina partyjna to zagłosował za, tak jak szef Jarosław Kaczyński kazał. Mógł zrezygnować z bycia w PIS i chociaż się wstrzymać od głosowania. Wtedy nie byłby w moich oczach zdrajcą, a ja w Pana ruskim szpiegiem.

  Owszem, Kaczyński Lech zrobił przy okazji wiele dobrego, tak jak Ziobro, ale rzeczy należy nazywać po imieniu. Podpisał czy głosował za - jest zdrajcą, przynajmniej dla mnie. Dla Pana może być bohaterem, nie ma sprawy.
 • @Zbigniew-Grzymski 20:11:14
  No nie, większej propagandy to w życiu nie czytałem.
  Odsyłam do mojego posta powyżej jak to Lech Kaczyński był jednym z ARCHITEKTÓW Traktatu Lizbońskiego.
  Ja zaktualizuję listę i dodam pana do mojej listy propagandy PiS na NE.
  Czas chyba taką zacząć tworzyć.

  Z argumentami nigdy nie wygracie. Potraficie tylko emocjonalne ataki stosować. Już nie jeden tutaj został zgaszony i będą kolejni.
 • @Autorka
  Takie posty, to pożywka dla endokomuchów, jak sama Pani widzi.
  Zza pomnika Dmowskiego strzelają z procy w Kaczyńskich.
  Traktat Lizboński, to ich ulubiony argument.
  Niech się Pani nimi nie przejmuje.To paxowski pomiot, a Giertychy i ci co garują za sex afery, to ich idole.
  Szkoda prądu.
  Jak ich Pani spyta, czy endokomuna, ma jakiś program, to będą cytować Pani Dmowskiego, którego pojmują jak świadkowie Jechowy Biblię.
  Ośmieszają nie tylko siebie, ale przede wszystkim przedwojenną endecję, powojennej zresztą nigdy nie było.

  Pozdrawiam.
 • @Moherowy 21:16:55
  OOOOOO.......Wreszcie zjawil sie "znawca" endecji...Tak tak wspomagajcie sie w tych ciezkich chwilach, bo czas bezkarnej propagandy pisowskiej na NE pomalu dobiega konca.I na koniec...Cieciu moherowy, jak zwykle nie mial nic do powiedzenia w temacie...Argumenty slabe, to zawsze zostaja stare wyprobowane kalumnie typu: "ruski agent","esbek" czy slynna juz "endokomuna":)Smieszni, zalosni ludzie...Nie potrafia przyznac sie do bledu, i beda szli w zaparte...
 • @Moherowy 21:16:55
  No i jest już myślałem, że nikt z odsieczą nie przybędzie.
  Dlaczego Traktat Lizboński (choć nie tylko on bo i Układ Europejski z 16.12.1991 też jest równie ważny) jest podstawą?
  Bo sprzedał on Polskę w obce ręce.
  Wcześniej Moskwa, dziś Bruksela.
  "Takie posty, to pożywka dla endokomuchów, jak sama Pani widzi."
  Argumenty na jakiej podstawie nazywasz nas endekomuną? CZEKAM NA ARGUMENTY nie emocjonalne ataki.

  "Zza pomnika Dmowskiego strzelają z procy w Kaczyńskich."
  Daruj sobie wycieranie gęby taką osobą, bo nawet nie wiesz nic o nim i nazywasz go "tchórzem".

  Nic nie wiesz o ruchu narodowym. Pisałem to wcześniej i będę dalej pisał. Nie znasz pewnie nawet historii ND.

  Spójrz na mój post z 15:15:06 wyżej. Postaraj się odpowiedzieć równie rzeczowo.
 • autor
  Wiem, prawda jest bolesna, zwłaszcza jeśli jest niewygodna. Dlatego nie dziwi że istnieje potrzeba jej zmanipulowania. Może ci, którzy żują od niedawna lub od niedawna interesują się tym co się wokół dzieje przyjmą te wyjaśnienia "na wiarę". Z pewnością jednak ci którzy byli świadkami tej zdrady Polski nie przyznają Pani racji. To nie jest tylko kwesita podpisu, tak jak i nie jest to tylko kwetią określonego czasu. Bo rzecz ta była rozciągnieta w czasie a wszystko rozpoczęło się jak zwykle od kłamstwa, Którym było tzw "referedum akcesyjne". Proszę przypomnieć sobie kto i jak dalece brał udział w tym oszustwie własnego narodu ? Czy wśród protestujących był PiS ? Proszę przypomnieć sobie te wszystkie agitki w tvp, gazetach wsparte kłamstwami "ałtorytetów" od lewej do prawej strony naszego parlamentu. Nie pamięta Pani obu braci usiłujących przekonać ludzi wspólnie z np: JM Rokitą,Tuskiem innymi w wielkiej komitywie do kolejnej "jedynie słusznej drogi" ? Ja pamieęam i nie zapomnę do śmierci. Tak jak nie zapomnę umizgów braci do platfusiego bractwa, które traktowało wówczas
  PiS tak samo jak później PiS potraktował LPR i Samoobronę. Jak narzucajacą sie kobietę.
  Wystarczyło wtedy nie brać udziału w tej jarmarcznej szopce i powiedziec prawde ludziom do czego to zmierza (i prosze mi nie mówić że nie mieli o tym pojęcia. Bo trudno by ludzie o takim doświadczeniu i imimo wszystko inteligentni nie zauważyli tego w co się gra. Zwłaszcza że to nie bezwolni obywtele a ludzie kreujący politykę i posiadający wiedzę oraz mozliwości.)
  Co więcej. Po akcesji mieli już rozeznanie co to oznacza dla własnego kraju i narodu. Lecz mimo to podjęli się "negocjacji" w sprawie Lesbony, czego skutkiem jest praktycznie zrzeczenie się przez nich suwerenności, niepodległości i kompetencji na rzecz obcych krajów i ich struktur. Dlatego też i nasz parlament oraz urzędnicy stracili rację bytu i uzasadnienie dla swojego działania i istnienia.
  Do ostatniej chwili istniała możliwość powrotu z tej drogi. Jednak żaden z braci z niej nie skorzystał. Nie wiem jak Pani, ale mnie się narzuca Sienkiewiczowski "Potop" z jego głównymi negatywnymi bohaterami i ich postępowaniem.

  Może warto wrócić do tej lektury i spojrzeć później na dzisiejszą rzeczywistość. Choćby po to by po praz kolejny nie wspierać ludzi niegodnych.
 • @frasobliwy 16:37:32
  Właśnie, konstytucja uchwalona przez SLD w 1997 ma furtki czyniące z nas fikcyjne państwo, kondominium które chętnie przyznaje prerogatywy siłom zewnętrznym jak UE. Wiedzieli pod co ją piszą i nie jest to dziełko tylko tych komunistów, ale i innych (też komunistów) stalinowców jak Geremki z UW.

  Tak czy siak jeden z ważnych podziałów wśród obywateli III RP, to stosunek do UE. Na tej podstawie może powstać spokojnie jakaś siła polityczna, obywatelska i chętnie wezmę udział w walce z UE, NWO.

  Cyrki jakie się działy w 1991-92 to także pokłosie tej umowy stowarzyszeniowej z UE. Dobrze byłoby gdyby głos dali jej przeciwnicy ówcześni, warto żeby NE ich wyszukał z ówczesnego sejmu, aktywu partii, komitetów, klubów parlamentarnych. Powiedzmy że JKM to jeden, ale przecież nie był sam. Chodzi mi o siły wpływowe, które blokowały trochę podpisanie tej umowy. Ratyfikowanie umowy było przecież później, nie w 1991, a Olszewski dwa razy podchodził do tworzenia rządu, za drugim razem dopiero wyszło. W tle były podpisywane różne umowy, sporo się działo... kto o tym dzisiaj pamięta, mamy masona stawiać na piedestał? I on uważa się za katolika, Polaka, obóz patriotyczny? Jak to można było łączyć z masonerią, z niej się już nie da wypisać, to cyrograf z diabłem na wieczność.

  Mity, same mity. Kto raz k... to zawsze k...
 • Chcesz argumentów panie FRASOBLIWY?
  INFORMACJA NR 7

  dot. powstania ruchu endeckiego w Polsce.

  W sobotę 1988. 09. 17 ma się odbyć zebranie programowe w celu założenia, a właściwie zjednoczenia faktycznie już istniejącego ruchu narodowego. Czołowymi postaciami w tym przedsięwzięciu są Ozdowski, Gertych, Dobraczyński. Mają oni już pozwolenie władz na wydanie własnego tygodnika pt. „Ojczyzna" jako organu polskiego ruchu „neoendeckiego". Pismo to ukaże się pod redakcją naczelną Ozdowskiego, jednak ze względu na zbyt duże obciążenie obowiązkami w Radzie Programowej ruchu, przekazałby on funkcję redaktora naczelnego Jeznachowi, dziennikarzowi PAX-owskiego „Słowa Powszechnego". Sformalizowanie tego ruchu ma na celu ukazanie władzy, że ma opozycję nie tylko w członkach i zwolennikach b. „Solidarności" wywodzących się ze środowisk byłego KOR-u, która próbuje zdobywać popularność i ustępstwa władzy krzykiem, demagogicznymi hasłami, nierealnymi postulatami, szantażem strajkowym. Jest również opozycja stojąca na pozycjach narodowych, wzorująca się na działalności Dmowskiego i w mniejszym stopniu Piłsudskiego, którego uważa się za awanturnika politycznego, która opowiada się za współpracą w dziedzinie odbudowy gospodarki nie drogą eliminacji komunistów, traktując PZPR jako partię rządzącą, zachowując sojusze, w których Polska tkwi obecnie, a stawiając przede wszystkim na wychowanie społeczeństwa poprzez wychowywanie młodzieży, mającym na celu odkosmopolityzowanie narodu, którego duża część bezkrytycznie zapatrzona jest na inne kraje, szczególnie wysokorozwinięte. Poglądy społeczeństwa ostatnio zmierzają do kosmopolityczno – socjaldemokratycznych, lansowanych przez grupę Rakowskiego i osoby związane z redakcją „Polityki". Ruch endecki byłby równoważnią dla tego rodzaju zapatrywań. W listopadzie bieżącego roku ma przybyć z Londynu do Polski Jędrzej Gertych, ojciec prof. M. Gertycha, przedwojenny działacz, jedyny żyjący członek redakcji organu Narodowej Demokracji „Gazety Warszawskiej". Wydana ona zostanie wtedy jednorazowo z przedwojenną szatą graficzną z 70-tj rocznicy niepodległości Polski i 50-tej rocznicy śmierci R. Dmowskiego.

  Wśród osób zbliżonych do twórców ruchu neoendeckiego mówi się, że przywództwo obejmie M. Gertych, który ma bardzo dobre nazwisko, jednak brakuje mu osobowości przywódcy, wobec tego będą postulaty, aby ster ruchu obejmowany był rotacyjnie.

  Idea „okrągłego stołu" w środowisku PAX-owskim traktowana jest jako przejaw słabości władzy, która musiała uznać „Solidarność" zapraszając Wałęsę do wspólnych obrad, chociaż formalnie związek ten nie istnieje. Typuje się, że pierwszy okrągły stół się nie powiedzie, jest to gra na zwłokę do czasu, aż będą kolejne niepokoje społeczne, które tak prędko nie dadzą się uspokoić.

  Omówienie

  TW ps. Filip tkwi w środowisku założycielskim ruchu neoendeckiego w Polsce. Przedstawiając w wielkim skrócie założenia programowe liczy na to, że resort spraw wewnętrznych ustosunkuje się do koncepcji tego ruchu, co będzie warunkować dalsze nasze rozmowy na ten temat. W sytuacji, gdy na zebraniu założycielskim byłyby poruszane sprawy, które uzna, że powinienem znać, wtedy skontaktuje. W przeciwnym razie następne spotkanie odbędzie się w połowie a października po jego powrocie z Egiptu, gdzie wyjeżdża z ramienia MHZ w charakterze tłumacza, gdzie CHZ Polimex-Cekop realizuje kontrakt na budowę nowej magistrali kolejowej.

  ZADANIA

  Na czas wyjazdu do Egiptu zlecono TW ps. „Filip zadania o charakterze ogólnorozpoznawczym.

  PRZEDSIĘWZIĘCIA

  Uzyskaną informację dot. tworzenia ruchu neoendeckiego przekazać do Wydziału VIII Dep. II MSW.

  INSP. WYDZ. IV DEP. II MSW

  POR. W BARANOWSKI

  ________________________________________

  To tylko zajawka!
  Pod podanym niżej linkiem można poznać działalność czikenów, frasobliwych, bądź mniej frasobliwych.

  http://lustracja.net/index.php/narodowa-esbecja/124-boguslaw-jeznach-cz-1

  Pozdro!
 • @
  4 lipca 1992

  Ratyfikowanie Układu europejskiego przez Sejm RP
  =================================

  Znaczy że być może czerwcowa Nocna Zmiana była właśnie po to... żeby gładko poszła ratyfikacja... zdrady. Później już SLD pociągała za sznurki i ludzie UW cały czas, jak widać nadal to robią... rękami PiS nawet.

  Gdyby Olszewski nie marudził z zawiązaniem rządu, to mógłby zdążyć zablokować pospieszne podpisanie stowarzyszenia z UE. Pytanie czy chciał tego. Podpisał Balcerowicz i nie bardzo pamiętam czemu, a nie sam Bielecki, obaj jeszcze p.o. rządu po dymisji, wystartował bowiem nowy sejm po wyborach 1991.

  Mafia unijna na teraz najbardziej szkodzi Polsce. Stronnictwo moskiewskie to pikuś.
 • @Marek Kajdas 21:32:52
  Dobrze pamietam te czasy...Zwlaszcza lata 91-94....Kiedy robilismy najwiecej wystapien antyunijnych...I jak nas Bolek wraz z Olszewskim, pozniej Suchocka traktowali...Policja...Palowanie, na dolek, i "sciezka zdrowia"...Wiec niech mi tu zaden smetny pisowiec nie zaczyna mowic, o interesie narodowym, bo nie ma o nim pojecia...Te szczyny Kacze, wraz z reszta PC i innymi zdrajcami sejmowymi, juz wtedy dawali podwaliny, pod pozniejsza zdrade...A widze, ze "zapomnieli" juz wyznawcy prezesa o koalicji Porozumienia Centrum ( w ogole co to za nazwa???), z Unia Koszerna vel Demokratyczna:)
 • @Moherowy 21:40:45
  "dot. powstania ruchu endeckiego w Polsce."
  Jaki tytuł hehe
  Coś ci się lata pomyliły. Nie dziwię się nie wiesz kiedy POWSTAŁA endecja. Podpowiem ci, to było przed I Wojną Światową. Szukaj dalej. Wiek XIX.

  "Chcesz argumentów panie FRASOBLIWY?"
  Ty naprawdę nie czytasz tego co ja piszę. Jak byś czytał to byś zrozumiał, iż napisałem tutaj cytat:
  "Argumenty na jakiej podstawie nazywasz NAS endekomuną?"
  Wiesz co to oznacza? Musisz wskazać gdzie propaguję jako jedyną słuszną drogę dla Polski miłość i braterstwo z Rosją.
  Boże już jaśniej ci tego nie wyjaśnię więc skup się, a nie opisuj mi prawdziwej endekomuny, bo nawet o niej wiem więcej niż ty.
 • @frasobliwy 21:53:07
  Musisz więcej o niej wiedzieć, skoro jesteś jej CZŁONKIEM.
  Wasza działalność tutaj ogranicza się jedynie do plucia na PiS.
  Ja wskazałem, gdzie należy szukać informacji was dotyczących.
  W Polsce dzisiaj każdy może się nazwać "narodowcem", choć dzięki wam, czyli endokomunistom, to nikt się do tego specjalnie nie kwapi, oprócz was.

  W stosunku do przedwojennej endecji, to co robicie, jest haniebnym.

  PS Ja ci nic nie muszę wskazywać.
 • @Autorka
  Z całym szacunkiem ośmielam się zauważyć że Tusk z Sikorskim podpisali pakt lizboński "Za Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej".
  Prezydent Kaczynski przekazał im zastępstwo!


  Wśród tego bełkotu znalazłem kwiatek, że MNIEJSZOŚĆ blokującą stanowi 3/4 członków lub państwa mające w sumie 3/4 ludności.
  A, Kretyni wszystkich krajów łączcie się, to podpisali!

  /Sekcja 1
  Przepisy mające zastosowanie między 1 listopada 2014 r. a 31 marca 2017 r.
  Artykuł 1
  Jeżeli w okresie między 1 listopada 2014 r. a 31 marca 2017 r. członkowie Rady reprezentujący:
  a) co najmniej trzy czwarte ludności, lub
  b) co najmniej trzy czwarte liczby Państw Członkowskich, niezbędne do utworzenia mniejszości blokującej, wynikającej z zastosowania art. 9c ust. 4 akapit pierwszy Traktatu o Unii Europejskiej lub art. 205 ust. 2 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, zgłaszają swój sprzeciw wobec przyjęcia aktu prawnego przez Radę większością kwalifikowaną, kwestia ta trafia pod obrady Rady./

  Następne pierwszenśtwo prawa unijnego nad państwowym DLA WSZYSTKICH PANSTW POZA NIEMCAMI I W.BRYTANIA!!
  hahaha
  /„Opinia Służby Prawnej Rady z dnia 22 czerwca 2007 r.
  Z orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości wynika, że pierwszeństwo prawa wspólnotowego stanowi podstawową zasadę tego prawa. Według Trybunału zasada ta jest nieodłącznie związana ze szczególną naturą Wspólnoty Europejskiej. Kiedy wydawany był pierwszy wyrok zapoczątkowujący to obecnie już utrwalone orzecznictwo (wyrok
  z dnia 15 lipca 1964 r. w sprawie 6/64, Costa przeciwko ENEL (1) , w Traktacie nie było żadnej wzmianki o zasadzie pierwszeństwa. Sytuacja ta do dziś nie uległa zmianie. Fakt, że zasada pierwszeństwa nie zostanie
  włączona do przyszłego Traktatu, w żaden sposób nie narusza samej zasady ani obowiązującego orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości.
  (/
 • @Andron 14:36:39
  Prez. Kaczyński w świetle prawa MUSIAŁ ratyfikować traktat lizboński (chyba że trybunał konstytucyjny uznał jego wadliwość prawną - a powinien).

  Winny jest KAŻDY POSEŁ I KAŻDY SENATOR co głozsował ZA tym traktatem.
  Listę uzyskać łatwo.
 • @Marek Kajdas 21:32:52
  "Chodzi mi o siły wpływowe, które blokowały trochę podpisanie tej umowy."
  No niestety Pan Korwin-Mikke załagodził ten cały spór i postraszył lustracją.
  Tutaj kilku co miało wtedy problemy z tym układem:
  - Leszek Moczulski KPN
  - Henryk Goryszewski ZChN
  - Stanisław Kalemba PSL
  - Wojciech Arkuszewski NSZZ "S"
  - Kazimierz Chełstowski Partia X
  - Zenon Witt PSL
  - Jacek Soska PSL
  - Aleksander Małachowski UP
  - Zygmunt Mogiła-Lisowski ZChN
  - Andrzej Tadeusz Mazurkiewicz KPN
  - Wojciech Kwiatkowski SP
  - Marek Markiewicz NSZZ "S"
  - Bogumiła Boba ZChN
  - Wojciech Mojzesowicz PSL
  - Andrzej Potocki UD


  Kilka cytatów z 21 maja 1992 r. – 15 posiedzenie Sejmu.
  Marek Markiewicz NSZZ "S"
  „Ten układ, z którego tekstem zapoznaliśmy się dopiero 10 dni temu, w istocie rzeczy jest zakończeniem okresu złudzeń co do intencji Zachodu”

  Stanisław Kalemba PSL
  „Nie dopuścimy do tego, by polskie elity znalazły się w Europie Zachodniej, a reszta społeczeństwa w Azji i Afryce.” „Wysoki Sejmie! Klub Parlamentarny PSL za nie do przyjęcia uważa praktykę podpisywania traktatów i umów międzynarodowych pod stołem. Układ Europejski podpisany 16 grudnia ub. r. wszedł w życie, w pewnych fragmentach, od 1 marca br., a jego treść dotarła do posłów, pod dużymi naciskami, dopiero w maju, więc pół roku po jego podpisaniu.”

  Henryk Goryszewski ZChN
  "„Kraj tej wielkości, co moja ojczyzna, musi znaleźć miejsce wśród wielkich, w tym świecie wilków, w którym wilcze prawa obowiązują. Szukając jednak tego miejsca, a to poszukiwanie wymaga zawsze rezygnacji, nie wolno zdradzać wartości stanowiących o tożsamości narodowej. Naród, który byłby gotów zdradzić te wartości, które decydują o tym, czym jest i czym był, zasługuje na taką samą pogardę, jak człowiek, który jest gotów zaprzeczyć sobie, wysługiwać się możniejszym, silniejszym, bogatszym dla osiągnięcia przyziemnych korzyści. Ale naród i jego przywódcy nie mogą się również kierować żadnymi urojeniami ­ ani urojeniami o własnej wszechmocy, ani urojeniami o rzekomych korzyściach płynących z takiego czy innego układu, ­ ponieważ za urojenia polityków płaci naród, rzadko zaś oni sami.” „I w tym miejscu muszę powiedzieć, że byłem zbulwersowany tym, co mówił pan minister Skubiszewski. Wydaje mi się, że nadszedł czas, żeby nie owijać w bawełnę i nie rysować różowych wizji tego traktatu.” „ Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Ten traktat jest rzeczywiście asymetryczny, tylko, o dziwo, i to jest opinia jednego z angielskich ekspertów, asymetryczny na korzyść strony silniejszej.” „Potrzeba twardości i wytyczenia strategicznego celu polskiej polityki zagranicznej, a właściwie polskiej polityki.
  Tym celem strategicznym nie może być żaden mit zjednoczonej Europy.”"


  Kazimierz Chełstowski Partia X
  „Zanim dojdziemy do Wspólnoty Europejskiej, kraj nasz zostanie zalany towarami zachodnioeuropejskimi, a rolnictwo poniesie klęskę, gdy zaleją Polskę dotowane produkty rolne.”
  „Wszystkie te uprawnienia mają również Polacy oraz polskie spółki i przedsiębiorstwa, tylko jest mała różnica. Polska gospodarka jest zrujnowana, państwowe przedsiębiorstwa w mieście i na wsi są na krawędzi bankructwa oraz niszczone są przez niewłaściwą prywatyzację i system podatkowy. Zetknięcie się z kapitałem zachodnim spowoduje rozprzedanie ich za bezcen i praca całych pokoleń Polaków pójdzie na marne.”

  Wojciech Kwiatkowski SP
  „Nie może to być wchodzenie do Europy za każdą cenę, na zasadach sprzecznych z interesami polskiej gospodarki, a nawet, nie zawaham się użyć tego słowa, z polską racją stanu.”
 • @frasobliwy 21:53:07
  Nie ja opatrywałem tytułem zaprezentowany materiał, a oficer sporządzający tą notatkę.
  Tak więc info na temat kiedy powstała endecja, to kieruj łaskawie do porucznika Baranowskiego :)
 • @Moherowy 21:40:45
  Po pierwsze to nie jest na TEMAT...Po drugie, dotyczy opracowania esbeckiego, i jej AGENTURY,ktora tak jak wszedzie miala swoich ludzi...Po trzecie, to nie bylo zadne zalozycielstwo...bo rozne struktury narodowe istnialy od dawna(fakt ze male), a zwlaszcza od roku 1980-81 ( jak np. NOP)...Wymienianie tutaj ludzi pokroju Dobraczynskiego, to jest w ogole smieszne, tak jak innych paxowcow czy grunwaldowcow...To nie byl zaden ruch narodowy, to byly popluczyny po satelitach komuny.Jedrzej Giertych sie na to wypial, tak jak i inni przedwojenni narodowcy typu Napoleon Siemaszko...Ta kanapa jeszcze wielokrotnie zmieniala sklad, a ze byla tam agentura, wiec tym bardziej do niczego powaznego nigdy nie doszlo.Hehe..Tego czegos nie mozna uznac, za zaden ruch narodowy:)I najwazniejsze...RUCH NARODOWY NIGDY NIE MIAL LATWO, BYL ZAWSZE TORPEDOWANY, ZWLASZCZA PRZEZ KOR,O KOMUNIE NIE WSPOMNE NAWET...NIE MIAL TEZ ZADNEGO WSPARCIA Z ZACHODU, ANI TAKIEJ PROPAGANDY, JAK KONCESJONOWANI Z KORU, A POZNIEJ SOLIDARNOSC...POZATYM NIE ISTNIAL W SWIADOMOSCI LUDZI, BO ZOSTALY TYLKO NIEDOBITKI...MUSIAL RADZIC SOBIE SAM!Gowno wierz smarku, i sie tu nie podpieraj takimi swistkami, bo to w ogole nie jest reprezentatywne dla ruchu jako takiego.Zwlaszcza dla tych,ktorzy go zakladali po 89 roku...Bo zakladany byl przez ludzi mlodych, nie majacych zadnego zwiazku z komuna ( jak np. struktury Przelomu Narodowego).
 • @Moherowy 22:01:51
  "Musisz więcej o niej wiedzieć, skoro jesteś jej CZŁONKIEM."
  No to widzę, że skończyły się argumenty. Ciągle piszę, żeby podał pan na jakiej podstawie pan to pisze.
  Pytanie skierowanie nie tylko do pana ale do każdego z działu propagandy PiS.
  Na jakiej podstawie przypisujecie mi przynależność do enekomuny?
  Fakty proszę. Cytaty gdzie i kiedy ....
  Czy dalej chcesz mnie opluwać i emocjonalnie atakować. Ja nie bedę udawać, że deszcz pada.

  "PS Ja ci nic nie muszę wskazywać."
  No pewnie, że nie musisz. wystarczy jak każdego opluwasz bez dowodów. Metody komunistów w PiS ciągle na topie.
 • @cziken1 22:23:11
  Ten kit, to frasobiwemu możesz zapodać pajacu.
 • @Almanzor 22:10:13
  "PS Ja ci nic nie muszę wskazywać." Na jakie prawo się powołujesz? dodam od siebie cytaty:

  „każdy lider europejski, z którym rozmawiał z Panem Prezydentem podkreślał, że Lech Kaczyński jest jednym z architektów tego traktatu” – (Wywiad z Michałem Kamińskim, "Poranek TVN24", 16 lipca 2008 r). Dlaczego architekt wstydzi się swojego dzieła?

  „Pan Prezydent ten traktat wynegocjował i ten traktat jest obiektywnie bardzo dobry dla Polski, on umacnia pozycję Polski w Unii Europejskiej.” – Michał Kamiński („Kropka nad i", TVN24, 27 marca 2008r.).

  „Przed Sejmem Rzeczpospolitej staje dziś sprawa ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Jego przyjęcie będzie dobrą wiadomością dla Polski i dobrą wiadomością dla Europy”. („Orędzie Lecha Kaczyńskiego w Sejmie", 1 kwietnia 2008 r.).

  „A dało się wywalczyć niezwykle dużo. Wyjeżdżając latem zeszłego roku do Brukseli nie byłem przekonany, czy da wywalczyć się aż tak dużo” – („Sejmowe orędzie Prezydenta”). „To był wielki sukces (…) Dzisiaj wszystko zależy od tego, co powie naród irlandzki. Myślę, że wszyscy wyrażamy nadzieję, że powie „tak”. ” – („Spotkanie z ambasadorami", 11 czerwca 2008r).
  Warto zatrzymać się nad tym dłużej. Skandalem jest, że prezydent RP warunkuje swoje zdanie w tak ważnej sprawie na podstawie referendum obcego państwa.
  TO JEST SKANDAL !!! On reprezentuje interesy narodu polskiego?
 • @Moherowy 22:28:24
  Sprawa wyjasniona, to teraz wrocmy do sedna...Masz cos do powiedzenia, na temat Kaczynskiego i jego "wiekopomnej" roli???I nie zmieniaj parchu tematu...
 • @frasobliwy 22:27:14
  Jak to się skończyły argumenty?
  Tego "pana" to sobie daruj.
  Pytanko, na jakiej podstawie bredzisz o dziale propagandy PiS?

  Wbij sobie do tego endokomuszego łba, że w Polsce nie ma żadnych "narodowców".
  Chciałeś argumentów, to ci je przedstawiłem.
  Tam masz czarne na białym kim jesteście.
  O co ci jeszcze chodzi?

  Komuniści z PiS?

  Oto własnie chodzi.
  Jesteście tu po to, ażeby powielać takie idiotyzmy.
  W świetle faktów, to PiS jest dzisiaj partią narodową, a wy ubeckim pomiotem, który został tu oddelegowany do swoich zadań.
  Dmowski ma za małe plecy, abyście się mogli za nim schować.
 • @cziken1 22:36:35
  Jakakolwiek polemika z wami, uwłacza mej godności, a podjąłem ją tylko tu po to, ażeby wskazać z kim czytelnicy mają do czynienia w przypadku, kiedy endokomuch mówi o sobie "narodowiec".
  To wszystko endokomusza kreaturo :)
 • @Moherowy 22:40:30
  Heh...A z ktorej ona strony "narodowa"???Albo inaczej...zydowska partia narodowa, izraelska partia narodowa....amerykanska, najbardziej to chyba pasuje do syjonistycznej.

  No ale ciagle, to nie temat...TU jest temat dotyczacy Kaczynskiego, a nie twoich marnych prowokacji...
 • @cziken1 22:45:34
  Prowokacji?
  A to dobre jest :D
 • @cziken1 22:45:34
  "A z ktorej ona strony "narodowa"???

  A z której strony kula jest okrągła?

  Na tym kończę.

  Budz zdarow tawariszcz!
 • @Moherowy 22:47:32
  Pochwal sie takze jakim jestes tchorzem.Blokujac mnie na swoim propagandowym podworku:)Samo to, tylko swiadczy o Tobie...

  I poraz setny pytam sie Ciebie, czy masz jakies ARGUMENTY DOTYCZACE OBRONY KACZYNSKIEGO, bo taki TU jest TEMAT.Jak masz problemy z czytaniem, to do szkoly zapraszam...I z historii tez wez korypetycje, bo te "bicie dupy bolszewika" w 1904 roku robi wrazenie:)))))))
 • @cziken1 22:59:37
  Masz szlaban na moim blogu, bowiem nie toleruję trolli, a endokomuszych w szczególności.
  Widzisz pajacu, pozostało ci tylko obracanie kota ogonem w obliczu tego, kim jesteś.
  Żałosny jesteś razem ze swoimi "narodowymi" teoriami.

  Pozdrów porucznika Baranowskiego :)
 • @cziken1 23:27:02
  Nie toleruję was po prostu.
  Skąd więc idiotyczne przypuszczenie, że będę z "wami" rozmawiał na jakikolwiek temat?
  Bzdury i kalumnie dla ciebie, a dla mnie argumenty.
  Zbyt błyskotliwy to ty nie jesteś i chyba mało jest tu naiwnych, co dadzą wiarę waszym "narodowym" bzdetom.
  Wy domalujcie lepiej Kaczyńskiemu rogi i ogon, a Dmowskiego i endecję zostawcie w spokoju.
  Narodowcy...
  Komicy!!!
  Was się nie da obrazić idioto, zresztą odsyłam cię tam, gdzie raczyłeś mnie niewybrednymi epitetami, bez najmniejszych powodów.
  Typowe ubeckie działanie, albo endokomusze jak kto woli :)
 • @cziken1 21:26:35
  "Smieszni, zalosni ludzie...Nie potrafia przyznac sie do bledu, i beda szli w zaparte..."

  Jawnie przez to pokazują, że są niebezpieczni.
 • @Marek.Lipski 21:52:44
  "Kaczynski mogl zaprotestowac,
  podac sie do dymisji,
  poinformowac spoleczenstwo
  a jednak podpisal" - powtarza Pan to, co wyraźnie pokazałam w poście, że prawdą nie jest. Nie podpisał! Właśnie dla takich słów powtarzanych ciągle przez ludzi, z którymi rozmawiam, zajrzałam do źródła. Można dyskutować na temat tego, co mógł zrobić czy nie mógł, co trzeba było, co można..., ale nie "z buta" zaczynać od nieprawdy.
 • @AnnaZofia 07:45:59
  Proszę panią co z tego kto podpisał Traktat Lizboński. Mógł to zrobić nawet Jarek Kaczyński. Samo podpisanie nie wprowadza do OBOWIĄZUJĄCEGO prawa.

  Liczy się RATYFIKACJA, bo ona oznacza wprowadzenie do obowiązującego prawa.

  Ratyfikacja (fr. ratification) – jeden ze sposobów wyrażenia OSTATECZNEJ zgody na związanie się umową międzynarodową przez upoważniony do tego organ państwowy.
 • @Moherowy 22:40:30
  "Tego "pana" to sobie daruj.
  Pytanko, na jakiej podstawie bredzisz o dziale propagandy PiS?"
  Z miłą chęcią ci to wyjaśnię. Zrobię to na podstawie TEGO wątku, bo szukać daleko nie muszę. Panem będę cię dalej nazywał bo w przeciwieństwie do ciebie mam kulturę i nie zniżę się na twój rynsztokowy poziom i nie będę nazywał innych debilami.
  Przy okazji inni zapoznają się z metodami jakie stosują obrońcy PiS.

  Zacznijmy od podstawowej propagandy.
  "WSI-OWI "PATRIOCI" SZKALUJĄ LECHA KACZYŃSKIEGO TRAKTATEM LIZBOŃSKIM !!!!"
  Podstawowa Propaganda PiS. Antagonizacja społeczeństwa jedynie na 2 grupy Polaków. Jedna to PiS, Druga PO. Świat czarno biały. Bolszewickie jesteś z nami, albo przeciw nam, nie ma neutralności.

  "Tylko obca agentura udająca prawicowców oraz wsiowcy udający patriotów"
  Kto przeciw nam jest agentem.

  "A kiedy już ten Traktat Lizboński anty-Polskościowy Tusk razem ze swoją sitwą, bez referendum, wspomagany przez SLD wcisnął Polakom"
  Używanie manipulacji. Wybielanie PiS kiedy to większość głosowała ZA czyli 89 posłów PiS.
  „Tusk z Sikorskim, którzy byli entuzjastami tego tarktatu i wywierali
  nacisk medialnymi, chamski metodami także poprzez zagranicę na
  Prezydenta Polaków Lecha Kaczyńskiego do podpisania go.”
  Kłamstwo. Posłużmy się cytatami:
  „każdy lider europejski, z którym rozmawiał z Panem Prezydentem podkreślał, że Lech Kaczyński jest jednym z architektów tego traktatu” – (Wywiad z Michałem Kamińskim, "Poranek TVN24", 16 lipca 2008 r). Dlaczego architekt wstydzi się swojego dzieła?

  „Pan Prezydent ten traktat wynegocjował i ten traktat jest obiektywnie bardzo dobry dla Polski, on umacnia pozycję Polski w Unii Europejskiej.” – Michał Kamiński („Kropka nad i", TVN24, 27 marca 2008r.).

  „Przed Sejmem Rzeczpospolitej staje dziś sprawa ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Jego przyjęcie będzie dobrą wiadomością dla Polski i dobrą wiadomością dla Europy”. („Orędzie Lecha Kaczyńskiego w Sejmie", 1 kwietnia 2008 r.).
  Używanie rynsztokowego języka, w celu obrażania innych. Nie będę cytował, gdyż dużo tutaj dowodów.

  Nieśmiertelne nazywanie każdego endekomuną. Co z tego, że nie jest się w stanie przedstawić ani jednego DOWODU na to, iż dana osoba propaguje ideologię endekomuny. To jest nie istotne. To słowo jest jak dla lewaków faszysta. Zwykły epitet.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Teraz odpowiem tobie
  „Chciałeś argumentów, to ci je przedstawiłem.
  Tam masz czarne na białym kim jesteście.
  O co ci jeszcze chodzi?”
  O to, że wciąż nie podałeś ani jednego dowodu na propagowanie przez MOJĄ OSOBĘ ideologii endekomuny. Wklejasz jakieś teksty o nie wiadomo kim. Ja żądam dowodów, że to JA propaguję.

  „Komuniści z PiS?”
  Problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Przypomnijmy: Metody komunistów w PiS ciągle na topie.
  Słowo klucz to METODY. Może jakieś lekcje z czytania ze zrozumieniem musisz wziąć?
 • @Almanzor 22:10:13
  I w kółko macieju ta sama śpiewka. Musiał i musiał ...
  Mógł zwlekać z podpisem w nieskończoność lub zrezygnować z urzędu. Nie zrezygnował a Traktat podpisał i tym samym został w moich oczach zdrajcą; a później z niego zrezygnowali, jak z murzyna który wykonał czarną robotę i musiał odejść.
 • przykro mi ale bez ratyfikacji prezydenta
  umowa międzynarodowa nie jest źródłem prawa (art.87 konstytucji)

  więc mimo wszystko jeśli takie rozmywanie odpowiedzialności polepsza Pani samopoczucie, to nie przeszkadzam - podałem tylko fakty (prawne)
 • Reakcja na judzenie...
  Ludzie! Czytajcie ze zrozumieniem:
  "Wielokrotnie spotykałam się z zarzutami ludzi PO wobec Lecha Kaczyńskiego, kiedy stwierdzano, że to On winien jest podpisania Traktatu Lizbońskiego. Tak twierdzili ludzie PO!"
  Powodem, który popchnął mnie do sięgnięcia "do źródła" TL było judzenie PO-wiaków na śp. Lecha Kaczyńskiego. Z gruntu, cbdu, niesłuszne!

  Pewnie i tak tu już nikt nie zajrzy, ale nie mogę zostawić takiej wielkiej ilości komentarzy, bez mojego podsumowującego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej