Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
305 postów 3507 komentarzy

Z Polski

AnnaZofia - Zwykła Polka, architekt,

SMOLEŃSK CIĄGLE WE MGLE! GĘSTNIEJĄCEJ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Moja zaduma po wczorajszych obradach szczególnego gremium u B. Komorowskiego

„W Polsce dzieją się rzeczy tak straszne, jak oskarżenia państwa polskiego o zbrodnie na własnym prezydencie, jak zarzuty zabójstwa, manipulowania i deprecjonowanie ogólnie autorytetu państwa polskiego w oczach obywateli polskich, to po prostu -warto wiedzieć, czy jest to polskie szaleństwo, czy też cudza inspiracja”  - to jest cytat Komorowskiego ze strony TVN24 (ostatni passus bez komentarza).

 

Po tej wypowiedzi zostająutajnione treści, które musiały pojawić się na głośno zapowiadanym spotkaniu RBN-u u B. Komorowskiego.  

 

PO co, zatem, zadęcie w nagłaśnianiu, zapowiadaniu, że o godz. 12.00 rozpocznie się…

Nie lepiej było za przykładem (standardem PO?) Chlebowskiego czy jemu POdobnych, umówić się „wieczorową porą na cmentarzu”…?

 

Po tylu matactwach (np. trotyl był, ale nie było materiałów wybuchowych…), oszustwach (np. 1m w głąb ziemi smoleńskiej przesiany…) zapowiedź spotkania budziła rezerwę, dystans, ale…i zaciekawienie jak to możliwe…? No, upłynęło prawie 3 lata, więc…może coś nam, Polakom pokażą, uchylą rąbka tajemnicy…? Może? Głośne zaproszenie p. Seremeta przed spotkaniem… („- Zaproszę pana prokuratora, aby dowiedzieć się, czy jest cokolwiek więcej, co mógłby powiedzieć na posiedzeniu RBN…” -  ze strony TVN24) i przyznanie się do tego, że najpierw Komorowski „ocenzuruje” obszar do ujawnienia na spotkaniu BBN – to jakby dzisiejszy standard.

To, co PO spotkaniu ogłoszono, to nie tylko kpina z Narodu. To horrendalna pogarda wobec Polaków, którym mówi prezydent, że WARTO WIEDZIEĆ, po czym UTAJNIA TO CO WIEDZIEĆ WARTO!

„SIAŁA BABA MAK, NIE WIEDZIAŁA JAK, A DZIAD WIEDZIAŁ, NIE POWIEDZIAŁ…”

 

I do tego Tuskowe wołanie: „Bądźmy razem”.

 

Kto się zgłasza do tego towarzystwa, by być razem?

KOMENTARZE

 • Są jakieś linki, że utajniono?
  Nie śledzę.
 • No coś przecież
  trzeba robić, aby ludziom "gitarę zawracać". Zawsze w takich sytuacjach jest szansa, że Kaczyński, ulubieniec naszych mediów, za przeproszeniem, informacyjnych, COŚ powie.
  I będzie można to nagłaśniać, wałkować przez kilka dni. Inni politycy już czekają w blokach startowych, aby się stosownie oburzyć na naprędce zwołanej konferencji.
  A jeśli nie Kaczyński, to może chociaż Brudziński, albo Hofman, czy Błaszczak....
 • "..I do tego Tuskowe wołanie: „Bądźmy razem”.."
  Kochani nie zapominajmy z kim mamy do czynienia:
  http://youtu.be/A5LWC2gnKnc
 • Kochani,
  Autorka trafia w punkt jeśli chodzi o wnioski po spotkaniu RBN - to jest już jawna kpina w żywe oczy - i mam wrażenie, że oni robia to celowo sprawdzając jak bardzo społeczeństwo jest ślepe i głuche.

  I niestety zdajemy egzamin ze ślepoty, głuchoty i bezbronności wzrorowo - można z nami zrobić dosłownie wszystko - a potem powie się w tv, że to dla naszego dobra albo taka jest "konieczność" - i pozamiatane, pójdziemy na rzeź pokornie i bez protestu jak bezbronne owieczki.


  Wracając do samego Smoleńska - to pisałem o tym ostatnio, że niezależnie od tego co się stało 10 kwietnia, jaka jest prawda - to już po 10 kiwietnia - od ponad 2 lat mamy do czynienia ZE ZDRADĄ - i jest to niepodważalne moim zdaniem.

  http://freedom.nowyekran.pl/post/82562,moja-prawda-o-smolensku

  Przerażający to wniosek - ale prawdziwy...
  Nawet JEŚLI to była przypadkowa katastrofa - to i tak po 10 kwietnia mamy do czynienia ze zdradą!

  (Szczegółowo uzasadniłem tekie stanowisko w powyższym linku)
 • Utajnienie obrad RBN...
  ... jest uzasadniane tym, że prezentowane tam były działanie wywiadu i kontrwywiadu.
 • @Freedom 11:58:14
  Jeśli są ewidentne dowody na to, że przed 10 kwietnia 2010 roku planowano nowy kształt najwyższych władz , w dniu tragedii zachowywano się tak, jakby o niej wiedziano przed zdarzeniem i postępowano tak, by zdyskontować to w postaci zamachu stanu, to dlaczego mamy mieć wątpliwości o jaki przebieg zdarzenia chodzi.
  To był przecież zamach, teraz trzeba ustalić precyzyjnie spiskowców, wykonawców i ich zaplecza mataczy i zacieraczy śladów.
 • @35stan 12:27:45
  Ze wszystkim się zgadzam - ale przed kim mamy przedstawić te dowody i co możemy zrobić precyzyjnie zidentyfikowanym spiskowcom i zdrajcom - skoro cały aparat państwa, z prokuraturą, policją, wojskiem i sądami włącznie kontrolują ci sami zdrajcy, których dotyczą zarzuty ??!!

  A połowa społeczeństwa nadal im wierzy !!!!!!!!!

  Mój wpis o posmoleńskiej zdradzie jest właściwie kierowany właśnie do tej cześci społeczeństwa - która wbrew logice i otaczającej nas rzeczywistości ciągle wierzy władzy w każde słowo!

  Chciałbym, że to oni głównie zdali sobie sprawę, że nawet jeśli to była przypadkowa katastrofa - to i tak mamy do czynienia ze zdradą ze strony władz IIIRP !!!

  Muszą to w końcu wszyscy rodacy dostrzec i zaakceptować fakty.
 • kto jest lemingiem a kto bezdennym głupkiem?
  sami odpowiedzcie mi na to pytanie? Ile trzeba wałkować temt? Państwo jeszcze istnieje, właściwie dogorywa , ale rządu polskiego nie ma. NIE MA POLSKIEGO RZĄDU W POLSCE. Ci co sprawują władzę to między innymi: zdrajcy, konfidenci, agenci obcych państw i korporacji międzynarodowych, MORDERCY. WON z NIMI. Won jak najszybciej !!
 • @Freedom 12:45:14
  "....skoro cały aparat państwa, z prokuraturą, policją, wojskiem i sądami włącznie kontrolują ci sami zdrajcy, których dotyczą zarzuty ??!!"
  Ależ, gdyby tylko to, to jakoś dalibyśmy radę, ale za nimi stoją obcy protektorzy ze wschodu i zachodu i o zgrozo, obecnie (może chwilowo, zanim znów interesy ich nie podzielą)działają zgodnie w ramach wspólnie uzgodnionych interesów.
  Może interesy na Bliskim Wschodzie ich poróżnią: pożywiom-uwidim.
 • @robinsoncrusoe 13:44:57
  "kto jest lemingiem a kto bezdennym głupkiem?"
  Sterowanie społeczeństwami było możliwe dotąd, dopóki obiekt sterowania miał zapewniony w miarę dostatni żywot, a to w społecznościach Zachodu udało się osiągnąć. Wyhodowano społeczeństwa niewolników, którzy w zamian za w miarę pełne korytko, oddawali swe prawa do bycia człowiekiem wolnym, nawet za cenę gorszego statusu materialnego.
  Kłopoty z dalszym utrzymywaniem tego stanu(kryzys finansowo-gospodarczy) powoduje, że GTW ma jedyną alternatywę: za mniej wolności, więcej kontroli i nadzoru, bo więcej do korytka dać już za bardzo nie może.
  Ta sytuacja może być lekarstwem dla części lemingów i oświeceniem dla części głupków.
 • @
  Tylko jedno zdanie cisnie mi sie na klawiature:

  Wszyscy Won!

  Oczywiscie odpowiednio ukarani zgodnie z czynami, ale ukarani przez Suwerena, a nie przez obecnych klakierow podpartych chaniebnym prawem.
 • @Autorka
  to jest za gruuuba sprawa żeby wyszła na jaw.Coś jak ze śmiercią Kennedyego, do dziś trwają spory w USA kto za tą zbrodnią stał, z ilu miejsc padały strzały czy kto zlecił., a mineło od zabójstwa w Dallas blisko 50 lat...
 • @stefan1977 14:21:18
  Zbrodnie ludzi trzymających władzę tym się charakteryzują i to jest rzecz zrozumiała, gdyż zachodzi tu oczywista zgodność zleceniodawcy, zbrodniarza-wykonawcy i aparatu ścigania oraz wymiaru (nie)sprawiedliwości, będącego na usługach tych pierwszych.
  W jaki sposób można coś w takich warunkach wyjaśnić?
 • @35stan 14:29:47
  W TAKICH warunkach - nie! Czy nie powód, by zmienić te warunki, właśnie?
 • @35stan 14:11:19
  Otóż to. Już dawno dawno temu w Ameryce, pewna grupa ludzi, doszła do wniosku , że można powiększać zyski, mając wpływ na kształtowanie ludzkich potrzeb. Aby poprawić efektywność tych działań , zaczęto manipulować nad nadbudową, nastąpiło zatem rozmontowywanie dotychczasowego klasycznego modelu chrześcijańskiego , na przeciwny, konsunpcyjno hedonistyczny, czego jesteśmy czynnymi obserwatorami i ofiarami. Stworzono przy okazji nowe rynki , spełniające te funkcję...jak np rynek medialny, opanowany przez ateistyczno-syjonistyczną mafię. Tak mafię , międzynarodową potężną organizację, która swoimi działaniami daleko dalej sięga niż najpotężniejsze Państwa, razem wzięte. Politycy są jedynie papierkami lakmusowymi. To zresztą w większości banda zwyrodniałych i nienasyconych pasożytów, albo zwyklych nieudaczników życiowych. Kryzys o którym mówimy ma swoje jedyne zródło w tych własnie ludziach stawiających się ponad prawem. To co dzieje się w tej chwili to zamach na Naszą wolność. Za swoją rozrzutność nienasyconą chciwość i pożadanie, za swoje uzależnienie od hazardu, narkotyków seksu i luksusu , każą płacić NAM, społeczeństwom. Ktoś kto staje dzisiaj w opozycji do takiego modelu świata, jest natychmiast celem do zniszczenia. To się właśnie stało w Smoleńsku. Tylko w ten sposób mogę sobie wytłumaczyć milczenie "Zachodu" w sprawie tego zamachu. Dlatego, nowegu sensu nabierają dla mnie słowa Władimira Bukowskiego wypowiedziane na konferencji smoleńskiej w Londynie 4 lutego 2011 roku: Jeśli Wy wstaniecie z kolan do Walki , ja stanę razem z Wami za Waszą wolność i Naszą.
 • @35stan 14:01:24
  poroznia i tamtad chyba cale rozwiazanie przyjdzie...
  cii ludzie tam i wszedzie, wiedza wczesniejprzewaznie niz jakis tzw.GOJ zdazy pomyslec nad jakims zalozenio-teoria...
 • @35stan 14:11:19
  calosc POzostawiam bez komentarza...nie odbiega od rzeczywistosci...
 • @stefan1977 14:21:18
  i ponoc wielu swiadkow z PObliza zamachu nie zyjot...
 • Zgłaszam się być razem przeciw władzy takich jak Komrowki, Tusk!
  NIENAWIDZĘ TUSKA I KOMOROWSKIEGO !!!.
  A za co mam ich kochać, no i dlaczego?
  Za to, że wleźli na afisz…
  Za to ich szanować nawet nie potrafię!
  A cóż dla mas jest to warte
  Że stworzyli PO partię,
  I nie ma co tutaj kadzić:
  Chcieli się dorwać do władzy!
  Bezczelnie poszli na całość!
  Jak widać - im się udało!
  Rządzą już drugą kadencję,
  A chcą rządzić jeszcze więcej!

  Tuska kochać? – Nie! - Bo rudy!
  Pełen fałszu i obłudy!

  Bardziej Bronka, bo jest szczery!
  Mówił, że pragnie kariery!

  Czy on na partyjnych wiecach
  Dla narodu coś obiecał…?!
  Bez ogródek to Wam powiem:
  Nie zaręczał żadnym słowem,
  Że z narodem będzie blisko,
  Przecież jest oportunistą,
  A w większości my Polacy
  Myślimy, że to słowo znaczy
  Coś dobrego!- Niestety nie!
  To znaczy, że ten człowiek wie,
  I mu chytrze działa głowa
  Jak się ugiąć, dopasować
  By skorzystać z sytuacji!
  W nosie ma więc demokrację!
  Cóż człek prosty rzec dziś może:
  Było źle! Jest coraz gorzej !!!

  Każdy z nich wciąż wodę leje
  I dba o swe przywileje!!!

  Franciszek Krzysiak - dysydent za komuny i dziś!
 • @Freedom 12:45:14 Niezłe herezje się tutaj wypisuje.
  Piszesz: "skoro cały aparat państwa, z prokuraturą, policją, wojskiem i sądami włącznie kontrolują ci sami zdrajcy..."

  A kto według ciebie ma kontrolować cały aparat państwa, z prokuraturą, policją i wojskiem?! Opozycja? A może TY? Wtedy było by sprawiedliwie, transparentnie i demokratycznie?

  Jeśli pokażesz mi jedno państwo w którym społeczeństwo głosując co kilka lat wybiera sobie rząd który NIE kontroluje aparatu państwa, prokuratury, policji i wojska, to rzeczywiście przestanę traktować twoje wypowiedzi jako wypowiedzi kogoś zaślepionego.
  Nawet w USA prezydent musi zatwierdzić kandydata na stanowisko Sędziego Generalnego...

  Co za zaślepienie...
 • Czy ktoś mi powie czy jest w Polsce jakaś instytucja po której zebraniu nie ma skowytu w mediach?
  Czy mamy rządowe instytucje, jakieś Rady może Bezpieczeństwa może Narodowego, które mogą bez obawy o ujawnienie treści analiz i posiedzeń, spokojnie omawiać w swoim kręgu sprawy objęte najwiekszymi tajemnicami państwowymi?
  Mogą zastanawiać się jak publicznie odnieść się do spraw wagi państwowej, do naszego interesu narodowego? I robić to bez obawy że znów ktoś będzie się domagał ujawnienia treści, że gdzieś znów publicznie rozpocznie się jazgot i wygrażanie pięściami?
 • @Krzywousty 18:34:23
  Skowytem można nazwać apel, by "troszeczkę zmienić normę" (autorstwa TW Boniego) w kazaniach księży i nie tylko.
  Wokół spraw dramatu smoleńskiego za dużo matactw, oszustw, by Polacy uwierzyli w to, że niewyjaśnianie publicznie wiąże się z tajemnicami państwowymi. Zwłaszcza, kiedy prezydent i media głośno zapowiadają spotkanie, na którym głowa państwa oczekuje wiedzy, o której mówi, że warto ją poznać. Doświadczenia cmentarnych tajemnic (Chlebowski) czy innych, które co rusz "wychodzą spod dywanu", nie pozwalają na "łykanie" zasłaniania się tajemnicami państwowymi w sprawie smoleńskiej.
  "Nie z nami te numery,..."
 • @jagna 22:11:01
  REWELACYJNE!!!
 • @AnnaZofia 19:35:16
  A nie przychodzi ci do głowy, że na przykład to o czym rząd zostaje informowany przez ABW i inne służby nie powinno dostać się do wiadomości publicznej - właśnie dla dobra Polski?
  W Anglii i Stanach niektórych tajemnic nawet jeszcze z okresu II wojny wciąż się nie ujawnia. Ujwanienie ich godziło by w rację stanu tych państw.

  Jaka według ciebie byłaby lepsza reakcja rządu, gdyby się rząd dowiedział, że powiedzmy nie była to katastrofa tylko zamach, i wiadomo przez jaki kraj zastał on dokonany? Powtarzam - załóżmy, dla teoretycznych rozważań.
  Czy ogłoszenie tego publicznie komukolwiek - zwłaszcza Polsce by pomogło? Polska jest tak totalnie bezsilna, że nie jest w stanie w żaden sposób nikomu zaszkodzic lub zagrozić. Próba podskoczenia lub jakiekolwiek gospodarcze posunięcia jedynie zaszkodziły by Polsce, polskiej gospodarce.
  Co więcej, wiadomo jak odpowiedziała by druga strona: ogłosiła by że Polska bezprawnie ją oskarża, i na gospodarcze, lub polityczne posunięcia Polski, była by w stanie powalić Polskę na kolana, wywołując niewyobrażalny u nas kryzys gospodarczy, samemu niewiele zaś tracąc.
  Samo zakręcenie kurka z gazem i ropą zatrzymuje całą naszą gospodarkę. A są jeszcze inne możliwości.

  Więc co byś zrobiła? Kopała się z koniem? Ogłosiła że ktoś ci napluł w twarz i pokazała że nic nie możesz zrobić? Że jesteś bezsilna? Może coś byś nieprzemyślanego zrobiła za co druga strona była by w stanie tak ci dokopać że zajęło by 20 lat zanim byśmy wrócili do miejsca w którym jesteśmy w tej chwili.

  Według mnie, nie jest racją polskiego stanu ujawniać że wiemy co, kto i jak. Oczywiście jeśli to nie była rzeczywista katastrofa.
  Zastanów się nad tym.
  Dla mnie odpowiedzią mądrego rzadu było by udawanie że nic nie wiemy, że stosunki nasze są jak dawniej, wymiana handlowa nie zatrzymana (czyli pieniądze płyną do naszych przedsiębiorstw) a w ciszy i za kulisami rozpoczęcie zupełnie innego frontu:
  -szukanie koalicjantów politycznych i militarnych
  -budowanie bloku będącego w stanie przeciwstawić się temu państwu
  -danie zielonego światła firmom wydobywającym gaz łupkowy by uniezależnić się energetycznie (to chyba nastapiło)
  -szybkie skończenie gazoportu (trwa)
  -postawienie na własny przemysł zbrojeniowy
  -przekopanie kanału przez Mierzeje Wiślaną by dać Elblągowi niezależny dostęp na Bałtyk
  - odbudowa armii i kadry dowodzącej
  -itd itd

  Dopiero kiedy to zostanie zakończone, można myśleć o fikaniu, osłabianiu tego państwa, ale nawet wtedy niczego nie robił bym oficjalnie. Lepiej wbijać szpilę od tyłu tak by przeciwnik nie wiedział na 100% kto za tym stoi i nie mógł się mścić.

  Dla mnie UTAJNIENIE jest bardziej budujące niż bezsensowne brzękanie szablą. Po to wybiera się rząd, by ten rząd mądrze rządził a NIE machał tępą szablą. Jestem zmęczony pochopnymi i nieprzemyślanymi akcjami polskich rządów w naszej dawnej i niedawnej historii. Zbyt drogo naród za nie płacił
 • do tego szemranego towarzystwa
  dołączył Ziobro czyz nie???? A pan Kaczynski błagał "Zbyszku wróć!" Po co i do kogo!? Teraz pokazał twarz swoją szeroką twarz imć pan ex prokurator......
 • @Krzywousty 23:52:58 -defetysta
  To co defetysto: padajmy na kolana i czcijmy naszego kata, już to ćwiczyliśmy lata!
 • @Krzywousty 23:52:58
  1. Przeczytaj, Waść, tekst ze zrozumieniem
  2. Zwróć, Waść, uwagę na kolejność postępków B. Komorowskiego
  3. Piszesz, Waść: "Dla mnie odpowiedzią mądrego rzadu..." wymieniając kolejno różne czynności, których obecnie nie widzimy; czyżbyś śmiał podejrzewać dzisiejszych włodarzy o głupotę, dlatego, że nie robią tego, co Waść sobie życzy?
  Reszta jest milczeniem z uwagi na używanie języka miłości...
 • @Iza 03:36:04
  Ot, co.

  Pozdrawiam.
 • @drhumor 06:45:40
  Tak.
  Pozdrawiam.
 • @Krzywousty 23:52:58
  "..Lepiej wbijać szpilę od tyłu tak by przeciwnik nie wiedział na 100% kto za tym stoi i nie mógł się mścić.."

  Ale my wiemy kto za tym stoi, to są ci co wbijają szpilki, to nie ludzie to wilki, skrytożercom parówek mówimy nasze zdecydowane NIE!!! ;)
 • @35stan 14:29:47
  Ta gorliwość bierze się ze strachu. POni wiedzą i tolerują fakt, że Kreml ma więcej ekip w Polsce. Team Thuszek - Czykorsky & Co. może w każdej chwili utracić względy oraz wsparcie i zostać rzucony na żer. A że nie są politykami, to narobili masę głupot i zdają sobie sprawę z tego swojego dorobku. Dlatego rzucili do boju stworzenia, które jak wiadomo, nie myślą, tylko wykonują. Stało się jasne dlaczego Jarosław Kaczyński i politycy PiS nie dogadali się z politrukami PO - bo to, po prostu, jest niewykonalne - przeciwstawne cele, różne języki, różne wszystko.
 • @35stan 14:01:24
  Na wstępie jak zawsze od dziś cytat wypowiedzi Orwella: " W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest czynem rewolucyjnym." - (czy ten człowiek będący POnoć generalnym i "niezależnym" prorokiem, ma i wie co to jest HONOR?, raczej nie, bo Une zdolności honorowej nigdy nie mieli, nie mają i mieć nigdy nie będą, mam jego wszystkie wypowiedzi na dysku, każda kłamliwa i wzajemnie się wykłuczająca i nie tylko jego. Będą dowodami w przyszłej, wolnej od takich jak on Polsce przeciwko nim, gy przed Trybunalami Narodowymi staną a potem pod? jak Caucescu? etc..Azja Tuchajbejowicz?...jak postulował to G. Braun i nie tylko on. Pytam: Czy bezczelny łgarz, etc... może piastować funkcję którą piastuje? Sam sobie odpowiadam: może w poubeckim i pokomuszym kondominium, republice bananowej jakimi jest POLska Tuska i stalinowskim KK, będącym ponad Ustawą Zasadniczą i jej 54 art. etc...oraz 19 art KPPCzł.)
  Seremet na posiedzeniu RBN powtórzył łamańce logiczne prokuratury ( czyli jak zwykle i w ich zwyczaju bezczelne łgarstwa. Las Smoleński i PRAWDA coraz bliżej!!!) Detektory sygnalizowały trotyl, ale to nie znaczy, że był tam materiał wybuchowy(czyli jak zawsze i zwykle zrobił z siebie światowe pośmiewisko i nie tylko on)
  opublikowano: dzisiaj, 16:23
  fot. PAP/Leszek Szymański

  Prokuratura Generalna ujawniła tekst wystąpienia prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, wygłoszonego na ostatnim posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

  Prokurator generalny po raz kolejny powtórzył wcześniejsze informacje prokuratury wojskowej mówiące, że podczas prac w Smoleńsku na przełomie września i października biegli nie stwierdzili na elementach wraku jakichkolwiek materiałów wybuchowych, w tym trotylu i nitrogliceryny.

  Rada zebrała się, by omówić m.in. wątek "ewentualnych wpływów zewnętrznych na to, co się dzieje wokół śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej". Temat zaproponował na listopadowym posiedzeniu RBN prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Na posiedzenie zaproszono m.in. prokuratora generalnego. Obrady Rady były tajne.

  Większość pisemnej części wystąpienia Seremeta dotyczyła kwestii badań odnoszących się do ewentualnej obecności śladów materiałów wybuchowych na wraku samolotu.

  Biegli, mówiąc wprost, nie mieli nawet narzędzi badawczych, aby takie okoliczności stwierdzić. Czynności biegłych i specjalistów służyły zabezpieczeniu materiału dowodowego, nie wyciąganiu zaś jakichkolwiek konkluzji i wniosków

  - mówił Seremet.


  Faktem jest, że w toku czynności na miejscu zdarzenia oraz na wraku urządzenia wielokrotnie sygnalizowały możliwość wystąpienia związków chemicznych o podobnej budowie do materiałów wybuchowych. Sygnalizacja taka w niektórych rodzajach detektorów, w tym i użytych w Smoleńsku, objawia się wyświetleniem nazwy materiału wybuchowego

  - zaznaczył prokurator generalny.

  Podkreślił jednocześnie, że  biegli stanowczo twierdzą, że takiej okoliczności nie można utożsamiać z wykryciem materiałów wybuchowych, do tego potrzebne są badania laboratoryjne.  Ponad 250 pobranych przez biegłych próbek z wraku na początku grudnia trafiło już do Polski.

  Prokurator generalny odniósł się także do dyskusji sprzed ponad dwóch tygodni na temat sposobu działania detektorów używanych przez biegłych w Smoleńsku, do której doszło podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

  Na początku grudnia prokuratorzy wojskowi przedstawili posłom z komisji informację dotyczącą badań wraku Tu-154M. Obecny wtedy na posiedzeniu komisji Jan Bokszczanin - producent urządzeń używanych do wykrywania śladów ewentualnych materiałów wybuchowych - mówił m.in., że "nie może zgodzić się ze stwierdzeniem", że jeśli takie urządzenie wskazuje na jony trotylu, to "mogą to być także jony innych substancji".

  W warunkach naturalnych (...) jeśli takie urządzenie wskazuje, że był to trotyl, to prawdopodobieństwo, iż nie był to trotyl, jest równe zeru

  - zaznaczał Bokszczanin.

  Prokuratorzy mówili zaś posłom, iż wskazanie przez detektor na czytniku cząsteczek trotylu nie oznacza, że mamy do czynienia z całą pewnością z materiałami wybuchowymi.

  Prokuratura podtrzymuje tę tezę niezależnie od medialnych wystąpień i pokazów przedstawiciela firmy produkującego tego typu urządzenia. Nie posuwam się do stwierdzenia, że jego działanie miało charakter stricte marketingowy, ale nie należy tracić z pola widzenia faktu, że przedstawiona przez biegłych prokuratury ocena możliwości zastosowanych detektorów może wpływać na wyniki ekonomiczne jego firmy

  - zaznaczył Seremet na posiedzeniu RBN.

  Seremet przypomniał też, że rosyjskie badania z kwietnia 2010 r. nie wykazały śladów materiałów wybuchowych na wraku. Także polscy eksperci wojskowi - chemicy ich nie stwierdzili. Również inne ekspertyzy nie wykazały możliwości wybuchu na pokładzie, takich śladów nie ma m.in. na ciałach ofiar.


  Zdaję sobie sprawę, że mój przekaz jest w znacznej części powtórzeniem informacji już
  przekazywanych (...), uważam jednak, że waga sprawy rodzi konieczność przypomnienia najważniejszych ustaleń śledztwa. Tym bardziej, że w przestrzeni publicznej przeważa nieprawdziwy przekaz dotyczący wyników prowadzonego postępowania, wypaczający również znacznie intencje prokuratorów zajmujących się sprawą

  - powiedział szef prokuratury.

  Szef BBN Stanisław Koziej po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego powiedział, że nie ma "twardych dowodów", by strona zewnętrzna manipulowała polskim śledztwem ws. Smoleńska, opinią publiczną czy postawami politycznymi w kraju.

  RBN to konstytucyjny organ doradczy prezydenta. Sekretarzem Rady jest szef BBN. W skład Rady wchodzą marszałkowie obu izb parlamentu, premier, wicepremier, ministrowie spraw zagranicznych, obrony, spraw wewnętrznych oraz administracji i cyfryzacji oraz szefowie partii.

  PAP/ansa
 • Dziś się "poświęciłam" by poczytać w giewu szefa KBcośtam czyli prof(ana) Laska.
  Taka masochistka bywam czasem...

  Powiem, że po prof.Żyliczu, jedynym wg mnie prawdziwym fachowcu w komisji Millera, spodziewałam się obiektywizmu. Niestety wystarczyło zdanie -

  "Prof. Żylicz zwraca uwagę, że po takiej debacie, w oczach opinii publicznej polonijni naukowcy współpracujący z Macierewiczem mogliby uchodzić za specjalistów od badania katastrof, takich jakimi naprawdę są ci, którzy zasiadali w komisji Millera.".

  I... jakbym słuchała sklerotycznego Bronka, pieprzącego między kopyściami bigosu o drzwiach od stodoły i ekspertach "od nie wiadomo czego"....

  Chodzi o 5 lutego, debatę smoleńską na którą zaprasza A.Macierewicz i jego ZP.
  "Specjalistów" komisji Millera chyba wciąż można sobie wygooglać i... dodając do nich "specjalistów" NPW płk Artymaka i WPO płk Kopiejki, którzy od 10 kwietnia 2010 "badali" i "pobierali" próbki, aż wreszcie realnie pobrali je we wrześniu 2012 - to ja się pytam na czym swe "badania" i wnioski w raporcie opierała komisja Millera jeśli coś w rodzaju śledztwa zaczęło się realnie w chwili użycia spektrometrów w Smoleńsku, czyli we wrześniu 2012 roku ???

  Mimo wiadomych uprzedzeń polecam przeczytanie:

  http://wyborcza.pl/1,75478,13056485,Prof__Zylicz__Debata_z_ekspertami_Macierewicza__On.html

  http://wyborcza.pl/1,75478,13068467,Jak_demaskowac_klamstwa_smolenskie.html

  Dlaczego komisja Millera nie istnieje jeśli prokuratury wojskowe i cywilne w dalszym ciągu prowadzą śledztwo smoleńskie i pojawiają się w nim nowe wątki ?

  Dlaczego nie usankcjonowano za publiczne kłamstwo Szeląga, a w zamian za to jest np. sankcjonowany były zastępca prokuratora generalnego, Kazimierz Olejnik bo krytykował sposób prowadzenia śledztwa smoleńskiego ?

  Dlaczego wciąż giną "śmiercią samobójczą BEZ udziału osób trzecich" właśnie osoby, które mogły wnieść pewną jasność w kwestię smoleńską lub są mordowane ?

  Dlaczego nie zginął NIKT z tzw. komisji Millera lub jakiś jej świadek ??

  Wiem, ostatnie dwa pytania są brutalne ale będę je zadawać bo dotyczą kwestii podstawowych i istnieją wszelkie podstawy by je zadawać !

  Pozdrawiam.
 • @Krzywousty 18:28:08 proponuję materiał o "nieskazitelności" gen.Kozieja :
  http://normalny.nowyekran.pl/post/83632,kompromitacja-zbigniewa-ziobro

  To tylko kropla w morzu, po którym pływa Platforma Obywatelska.

  Obroń go, tzn. Kozieja i obal fakty przedstawione przez Normalnego czyli autora wpisu, a wtedy będzie można rozmawiać o zaślepieniu, o herezjach itd., itp.
 • @Krzywousty 18:34:23
  Przepraszam, a w "których" mediach był skowyt ?? Przecież posiedzenie utajniono choć do utajnienia powinny być przedstawione podstawy, inaczej - powód utajnienia powinien być publicznie ogłoszony.
  Nie został - zatem są podstawy by uważać, że egzekutywa RBN była nielegalna, albo że rozmawiano na niej o... tajemnicach bigosu świątecznego the First Lady - ile dzika, ile sarenki, kapusty, śliwek suszonych i jakie grzyby.
  Przypomnę, że RBN jest utrzymywana z pieniędzy podatników. Wystarczy prześledzić drogę pieniądza, która w pewnych fragmentach jest utajniona by... finansować działalność m.in. RBN.

  Zaprzeczasz sam sobie - "Mogą zastanawiać się jak publicznie odnieść się do spraw wagi państwowej, do naszego interesu narodowego?"...
  NASZYM interesem narodowym jest sprawa wagi państwowej czyli nasze bezpieczeństwo, czyli staje się automatycznie sprawą publiczną.
  Od tego JAK publicznie odnieść się... ble ble ble.... jest rzecznik. Chętnie poznam treść resume z posiedzenia RBN przedstawioną przez rzecznika RBN. Mam nadzieję, że w wolnym czasie nie macha miotłą jak Grać, hehehehe !
  Uj, zapomniałam, że liście już pozamiatane i miotłę trza łopatą do odśnieżania zastąpić....

  PS. "Zawiszę" NE już ma, "Krzywousty" to posiłki ??
 • @Kula Lis 62 17:14:49
  Dobrze, że znów jesteś !!!

  Seremet powtórzył Laska Marcina.
  Lasek Marcin powtarza raport Millera Jerzego.
  Miller Jerzy powtarza raport Anodiny, a Putin... przez ten czas broni niezawisłości swej prokuratury, z którą powinien wisieć na tej samej gałęzi w towarzystwie Tuska, Seremeta, Parulskiego, Artymiaka, Szeląga i ich papug.
  Ci ostatni w "arabskim garniturze"....

  Pozdrawiam prawie świątecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej