Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
305 postów 3507 komentarzy

Z Polski

AnnaZofia - Zwykła Polka, architekt,

NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

IDIOTYZMY DZISIEJSZYCH EUROPEJCZYKÓW różnego "kalibru"

 

„Kailber” idiotyzmów ….tych najwyżej usytuowanych Europejczyków jest wprost proporcjonalny do „wysokości” tego usytuowania. Wcale nie musi to oznaczać, że nawet „najniżsi” słudzy, wyznawcy czy tylko „niewolnicy” europejskich decydentów nie potrafią się wykazywać idiotyzmami mniej idiotycznymi…niż „wysokostołkowi”.

Przykład: doświadczyłam niegdyś wyrugowania ze szkolnego statutu zapisu słów „chrześcijańskie” autorstwa ministerstwa. Urzędnicy ministerialni słusznie uznali to, że Europa budowała swoje jestestwo na bazie kultury greckiej, prawa rzymskiego, etyki chrześcijańskiej. Co do tego wszak nie ma dyskusji. Na szczeblu szkoły podległej ministerstwu, znalazł się ktoś, kto zapatrzony na idiotyzmy płynące z UE (zaraz i o tym) nadgorliwie wyrugował kwestię chrześcijańskiej spuścizny… Tak, jak by chrześcijaństwo nie było obecne w naszej kulturze,  jak by tysiącletnia (w Polsce) religia, tradycja zasługiwała na niebyt w świadomości uczniów (i nie tylko)… Świadomie, celowo usuwana w niebyt…

W ostatnim numerze „Gazety Polskiej” Opr.Tomasz Mysłek pisze: „Komisja Europejska zleciła Słowakom usunięcie z projektu monety 2 euro z wizerunkami świętych Cyryla i Metodego – krzyży na ich ornatach i aureol nad ich głowami – poinformował Narodowy Bank Słowacji. Nowa moneta ma być wprowadzona do obiegu w maju w związku ze 1150 rocznicą przybycia obu świętych na Morawy. Zdaniem funkcjonariuszy UE, jest niedopuszczalne, aby święci widnieli w ornatach z krzyżami i aureolach, ponieważ projekt „powinien respektować zasady neutralności religijnej”.

„Średnica ogórka” czy „krzywizna bananów” obwarowane europejskimi parametrami to widać preludium do pogłębiania się idiotyzmów…

KOMENTARZE

  • @
    "Urzędnicy ministerialni słusznie uznali to, że Europa budowała swoje jestestwo na bazie kultury greckiej, prawa rzymskiego, etyki chrześcijańskiej. "
    ================

    Obecnie panuje moda na zastępowanie słowa chrześcijaństwo określeniem JUDEOchrześcijaństwo, wchodzą w to także niektóre środowiska, osoby z kręgów niby katolickich, patriotycznych, "prawicowych". Hańba! Akurat w średniowieczu żydów w Europie niezbyt ceniono delikatnie mówiąc poza Polską, zmieniło się to dopiero po II wojnie. Chcą nadrobić "stracony" tysiąc lat? Co było przed reformacją? Czy nie można mówić o etyce wręcz katolickiej w Europie Zachodniej i Środkowej przynajmniej do reformacji?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej