Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
305 postów 3507 komentarzy

Z Polski

AnnaZofia - Zwykła Polka, architekt,

ARCYCIEKAWE!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dobrze wiedzieć? Trzeba wiedzieć!

 Gdzieś w komentarzu znalazłam taki oto tekst:

 

 

„Jeśli ktoś mieszka w pobliżu Modlina to proszę obserwować co tak naprawdę dzieje się na "remontowanym" pasie. A najważniejsze co się tam będzie działo 2 i 3 stycznia.. jakie samoloty tam będą lądować i ile samochodów będzie stamtąd odjeżdżać.”

 

KOMENTARZE

 • @Maciej Ka 07:36:38
  Co raz ciekawiej! A wszem i wobec mówi się, że lotnisko w Modlinie... w remoncie...
 • @AnnaZofia
  Wiesz co? To nieładnie tak rozpalać czyjąś ciekawość.

  No dalejże - mów co się tam wyrabia i co się będzie działo !!!

  Najlepszego w Nowym
 • @
  ...proszę robić zdjęcia i prowadzić obszerna dokumentację ...myślę , ze się to na pewno przyda..pozdrawiam niepoprawnie
 • @Maciej Ka 08:51:06
  O jakim terenie, Waść, mówisz? To już nie tylko w Modlinie "remontują pasy startowe"? Inny teren też jest wyłączony z normalnego funkcjonowania na rzecz..."remontu"? Intrygującego "remontu".
 • ??
  Ale o co kaman??
 • @Autorka :-)
  Uprzejmie informuję, że przyłączam się do apelu Bez Kropki.
  W czym rzecz?

  Pomocy.
 • @AnnaZofia 12:58:03
  "To już nie tylko w Modlinie "remontują pasy startowe"?"

  Polska w budo... tzn remoncie ;-)

  Co jest intrygującego w tych remontach? Proszę mi pomóc to ogarnąć.
 • @Jasiek 17:13:20
  Arcyciekawe wg mnie jest to, że media mówią/mówiły, że pasy startowe w Modlinie wymagają remontu (mimo tego, że właściwie wyszykowano je na czas intensywnego spodziewanego ruchu lotniczego przed i na Euro 2012) i, że ten remont ma/miał trwać 2/3 miesiące. W związku z tym ruch pasażerski z Warszawą przejmie tylko Okęcie. Tymczasem okazuje się, że "strasznie dużo wizyt dyplomatycznych w tle. Widać to po kursujących samochodach na sygnale.. asystujących / ochraniających. Mam informacje, że nigdy tak nie było w rejonie o którym mowa" i "najważniejsze co się tam będzie działo 2 i 3 stycznia.. jakie samoloty tam będą lądować i ile samochodów będzie stamtąd odjeżdżać.”
 • @AnnaZofia 17:57:22
  Dziękuję za odpowiedź. Chociaż muszę przyznać, że pękanie pasów startowych wcale mnie nie dziwi.... wiadomo, "by żyło się lepiej"
  Tylko te dni 2 i 3 stycznia... dlaczego akurat te. Dyplomaci? Nic nie rozumiem.
  A może planują zaprosić kogoś... Na Okęciu będzie mgła, zatnie się monitoring... Lot będzie skierowany do Modlina... stare lotnisko wojskowe, te klimaty, jakaś "dziura" w pasie, brzoza, alibo i grab g... A potem Polska przejmie śledztwo ... oczywiście w ramach "udzielnej" konwencji... No ale to chyba nie ta bajka. Chociaż może i ta, tylko "opowiadający" są nie nasi i stąd ta dyplomacja... w bagażnikach może mają coś ciekawego. Tzn jakie tam "może" - oczywiście muszą mieć coś ciekawego. Inaczej to nawet nie wypada być "dyplomatą" w tych ciekawych czasach. Ale sobie wykombinowałem historyjkę! :-)
  Czy według Pani jest realna? Chociaż po tym, co stało się (lub nie) w pewnym lesie koło innego lotniska już prawie 3 lata temu...
 • @Jasiek 19:20:44
  "I nic nie wiem, i nic nie rozumiem, i wciąż wierzę biednymi zmysłami, że ci ludzie na drugiej półkuli muszą chodzić do góry nogami."
  Za dużo niewiadomych... Pożyjemy - zobaczymy. Albo i nie zobaczymy. :(
  Ktoś apelował, by okoliczni mieszkańcy obserwowali, więc może...jednak zobaczymy?
 • @AnnaZofia 21:52:47
  Dziś już 3... - ale do tej pory cisza. W radio coś wspomnieli o remoncie. Tak często o tym mówili wcześniej jak i o pociągu z delegacją do Katynia...
  Takie tylko skojarzenia....
  Ukłony
 • @AnnaZofia
  To mój apel. Możliwe, że chodzi o dni 5 i 6 stycznia. W każdym razie tuż przed otwarciem.
  Dziękuję Pani za nagłośnienie i chciałabym by wypowiedział się ktoś kto tam mieszka.

  Sprawa remontu jest o tyle dziwna, że podano iz lotnisko będzie długo zamknięte a żadna stacja tv nie pokusiła sie aby pokazać nam o jakie szkody chodzi, nigdzie nie widziałam żadnej dziury czy innych ubytków pasa startowego, natomiast pokazano gromadkę ludzi ostukujących młoteczkami pas. Wiele napraw szos widziałam, nawet kiedyś pracowałam w firmie dodp (tak się wtedy nazywała) i nigdy nie słyszałam aby ubytki nawierzchni naprawiano stukaniem młotkiem. Żadna stacja nie podaje nam wieści z remontu.. temat tabu.

  Musi być jakiś cel zamknięcia lotniska.

  Jaki?
 • @
  A gdzie się podział Jarosław Kaczyński?
  Ostatnie zdjęcie:
  http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,15206814,wiadomosc.html

  "Jarosław Kaczyński w Wigilię przed południem odwiedził cmentarz na Powązkach"

  Tylko, że w Wigilię w Warszawie śniegu nie było.
 • @konserwatystka 23:18:50
  Paranoiku, manipulatorze, zobacz to:

  http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/roztopy-w-miescie_298221.html
  27.12.2012 r.

  "WARSZAWA: Roztopy w mieście!"
  "Po Warszawie nie da się chodzić! Odkąd temperatura gwałtownie wzrosła i zaczęły się roztopy, na chodnikach i jezdniach potworzyły się ogromne kałuże. Najgorsze są chodniki, na których piesi muszą brnąć w topniejącym głębokim brudnym śniegu."

  I co powiesz. Spreparowane zdjęcie, dezinformacja sowiecka ? :)
 • Korupcja i syf a co za tym idzie dziadowskiej jakości nawierzchnia pasa.
  Ot co się dzieje na lotnisku.
  A w mediach nikt nie pokazuje szczegółów, bo po spieprzonych autostradach i stadionie, nie wypada się dobijać do dna...
  Już sam fakt, że lotnisko zostało oddane długo po kokokokoeurospoko.

  To NIE Jarosław od brata z dalekiej Rosji wraca po świętach - kolejna złota myśl świra @konserwatystki.
 • @ autorka
  Nie było żadnej awarii pasa startowego. To był zamach na lotnisko.
  pozdrawiam
  PS.
  Dla dokładności: otwarcie lotniska nastąpiło grubo po Euro 2012.
 • @ratus 01:16:50
  "Zamach na lotnisko"? Cichy jakiś zamach. Kto się "zamachnął"? Dlaczego? Po co? Kiedy? Dlaczego nikt o tym nie mówi? O Brunonie K było tyyyle, a tu....?
  Ratusie, rozwiń to, proszę. Ten "zamach na lotnisko".
 • @AnnaZofia 07:35:06
  No jaki zamach... Jak każdy zamach - straszliwy...
  Na molo w Sopocie Putin namówił Tuska, by ten przekazał budowlańcom od pasów startowych, że mogą bezkarnie ukraść tłuczeń. Takoż i ukradli ten tłuczeń, a pod pas startowy podsypali jakieś gówniane otoczaki. I pas się rozjeżdża a rozmaite niuńki, co pukają młoteczkami, to mogą się tymi młoteczkami w łby popukać. Wszystko przez Putina. Wot bladź...
  pozdrawiam
 • @ratus 14:44:44
  Co to ma być? Robisz sobie Waści żarty? Sprawa może być poważna, a z nas wszystkich media i niejaki "wajchowy" mogą chcieć coś wykombinować. Pociąg do Smoleńska też miał "oprawę" radiową - co godzina jakiś news. A filmu z wylotu nie uświadczysz bo monitoringi "wsie pagibły" - tu jest tak samo - newsy i młoteczki. Dla mnie to jest dziwne.
  Podobnie jak i dopalacze. Tematu nie było. Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego do ćpania, bo kojarzyło mi się tylko z odrzutowymi myśliwcami. Nagle jest cała kampania. I potem znów cisza. Nie dziwne?
 • @Noman 01:05:21
  Szanowny Panie Noman,

  Jeśli chodzi o Smoleńsk to wszystkie opcje są nadal na stole. Tzn wszystkie poza oficjalną ma się rozumieć. Chyba, że ktoś łyka polszewickie gw, ale wtedy to już chyba nic nie pomoże. Jedyna nadzieja w uderzaniu młoteczkami ;-)
 • @Noman 01:00:18
  "Paranoiku, manipulatorze, zobacz to:"

  Nie wiem jakie ma Pan zdanie na temat tego co prezentują media. Zakładam, oczywiście że przynajmniej o pogodzie newsy są w miarę prawdziwe i Pana linki są ok, a Konserwatystka mogła się pomylić, ale jeśli ja i ona mamy jakąś paranoję to myślę, że jest to ten jej zdrowszy rodzaj.
  A teraz cytat:

  "Paranoja nie oznacza, że coś nie jest na rzeczy"

  Wie Pan z jakiego filmu? ;-) (żadna górna półka - to z gatunku rąbanka/nawalanka ;-) )

  Pozdrawiam
 • @konserwatystka 22:23:00
  "nigdy nie słyszałam aby ubytki nawierzchni naprawiano stukaniem młotkiem."

  Tak z typowo technicznego punktu widzenia, to możliwe wydaje mi się ubijanie masy uzupełniającej jakiś podkład. Na małą skalę może i opłacalne, ale w sumie nawet niewielkie odcinki chodników mają zagęszczanie podłoża wykonywane przy użyciu wibracyjnych ubijaków.
  Przyznam się Pani, że mi te młotki jakoś nie podchodzą. I to na lotnisku.
  Coś jest nie tak.
  Pozdrawiam.
 • @Jasiek 16:32:04
  Chyba nikt nie mieszka blisko modlińskiego lotniska, bo nikt nic... Zostanie "pod dywanem"? Konserwatystko, czy coś...się zadziało? Już koniec dnia 6 stycznia.
 • @AnnaZofia 20:23:14
  Ja mam strasznie daleko - nie da rady obrócić nawet i w długi weekend. Ale dziś w radio znów mówili o zakończeniu remontu. Będę słuchał - może coś przez przypadek im się wyśliźnie.

  Ukłony
 • @AnnaZofia 20:23:14
  Otóż ja mieszkam. Na tyle blisko, że rajanery prawie o komin mi sie ocierają przy lądowaniu. Dlatego też wiem, że z awarią pasa nie ma żadnych cudów - ot zwykła polska fuszera. Podczas budowy były lepsze jaja; z czasem to wyjdzie.
  pozdrawiam
 • @Ratus 21:44:36
  "Otóż ja mieszkam"

  Ufff! To dopiero jest "otóż". A jednak ktoś jest :-) Wielkie dzięki Ratusie. A co z tym ruchem dyplomatów. Czy widziałeś coś Szanowny Ratusie?
 • @Ratus 21:44:36
  Jak to możliwe, że masz mniej wpisów niż ja? ;-)
  Może coś o Modlinie?
 • @Jasiek 16:32:04
  Oni do nas mówią tymi młotkami.. popukajcie się w czółka jeśli jeszcze wierzycie w to co wam pokazujemy.. oni sobie z nas kpią w żywe oczy.
  Przypadkiem oglądałam dziś w tvn tego człowieka, którego podają nam za sędziego.. od pana G. niezły patafian. Przecież to woła o pomstę do nieba co się wyprawia w mediach. Proszę sobie zobaczyć.. pewnie jutro będzie w necie.
  Ale już mnie nic nie zdziwi.

  Pozdrawiam.
 • @AnnaZofia 20:23:14
  Wiem tylko tyle, że znana kielecka celebrytka pani Gosiewska nr 2 zniknęła z salonów(a salony ostatnio miały opłatki i takie tam imprezki) Nigdzie też nie ma Kaczyńskiego ani nikogo z wdowców i wdów smoleńskich. Jesli dodamy do tego dziwy lotniskowe i okres świąteczny (że katastrofy nie było i wszyscy żyją to jest dla mnie oczywistością) to znaczy, że rodziny poleciały w odwiedziny.

  Ale lubię mieć jasność i pewność 100%ową i czekam jednak na relacje okolicznych modlińskich mieszkańców.

  Pozdrawiam Panią serdecznie.
 • @ratus 21:44:36
  Nie znalazłam w necie ani jednego zdjęcia ubytku betonowego pasa.
  Owszem są zdjęcia z odśnieżania i z czyszczenia maszynami oraz z obstukiwania młoteczkami i deliberowania całych gromad ludzi ale dziur niet.
 • @Jasiek 22:11:42
  Nie ma żadnych dyplomatów. Światła pogaszone, cieć chodzi i ziewa z nudów - jak to na zamkniętym lotnisku. Żadnych spisków.
  pozdrawiam
 • @konserwatystka 22:36:23
  Spodziewałaś się lejów po bombach? Nie było bombardowania, lecz zwykła fuszera.
  pozdrawiam
 • @konserwatystka 22:20:50
  No, to czekamy. Pewnie i na tych, którzy "zniknęli z salonów". Może rzeczywiście świętują, odpoczywają w ciszy, nie na salonach?
  Pozdrawiam wzajemnie. :)
 • @ratus
  A tam zaraz leje..
  Niedoróbki w autostradach czy drogach szybkiego ruchu pokazują do bólu.. każdy szczegół sto razy.

  Dziś na otwarciu wystawy poświęconej Lechowi Jarosława nie było, sama Dubieniecka.

  Czekam kiedy się towarzystwo pojawi. Jeśli będzie to skorelowane z otwarciem Modlina to jakiś przyczynek jest.
 • @Ratus 21:44:36
  Witaj Ratusie,

  "ot zwykła polska fuszera."

  Stanowczo protestuję. Wczoraj był news o budowie lotniska pod Berlinem. Robią... jakby to nie brzmiało ... czwarte podejście do otwarcia. Ciągle coś im nie wychodzi. Z samochodami już u nich też podobnie - najwięcej rozkraczonych na poboczu widziałem właśnie mercedesów... Mój znajomy powiedział, że Nexia (Daewoo) nie psuła mu się wcale, a passat non stop coś nie tak. To nie tylko u nas fuszerka. Proszę nie pogłębiać polskich kompleksów - już za dużo straciliśmy jako naród nie widząc wad u innych. A poza tym tą budową kierowali polszewicy nie Polacy :-)
 • @Konserwatystka 22:20:50
  "że katastrofy nie było i wszyscy żyją to jest dla mnie oczywistością"

  Że katastrofy nie było, to się z Panią całkowicie zgadzam, ale dlaczego oczywiste jest dla Pani to, że wszyscy żyją... ja w taki scenariusz nie potrafię wpleść wystąpień "seryjnego...
  Znów proszę o pomoc i proszę nie mieć mi za złe jeśli czegoś nie potrafię.
  Ukłony.
 • @AnnaZofia 21:52:47
  "Pożyjemy - zobaczymy. Albo i nie zobaczymy."

  A wie Pani co... remont się nie udał... :-DDD

  Jak dziś o tym usłyszałem, to zacząłem się śmiać. Coś poszło nie tak z tym naprawianiem pasa.

  Ukłony.
 • @Jasiek 23:00:29
  Witaj Jaśku.

  Nie ma co tu protestować i to stanowczo. Za robotę wzięły się dzięcioły, co o robocie nie miały większego pojęcia i wyszło na typową polską fuszerkę. Że polszewiki robotę nadawały, to może i racja, bo miejscowych moich ziomali to nawet na cieciów nie wzięli. Cały tabor to jakoś taki z daleka i milczący.

  Na rozkraczone mercedesy to też nie wydziwiaj, bo co niby na gebelsich poboczach ma się rozkraczać? Lincolny? Gebels to takie stworzenie, że prędzej poczołga się, niż kupi nie - gebelsi samochód. Takoż i mercedesy na poboczach a nie Lincolny.
  pozdrawiam
 • @Jasiek:"dlaczego oczywiste"
  1. Drogą dedukcji Drogi Watsonie.

  2. Jakżeż bym śmiała.

  Pozdrawiam.
 • @ratus 10:27:04
  No i patrz Pan, cała Polska patrzy....
  A tu już 10, światełka palą a głów nie ma.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej