Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
305 postów 3507 komentarzy

Z Polski

AnnaZofia - Zwykła Polka, architekt,

JEDNAK POLITYKA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znowu nie mogę milczeć...

 „Bóg jest miłością” – to hasło przyświecające jednej z pielgrzymek JPII do Polski.

Wiara katolicka mówi, że najważniejszym jej przesłaniem, przykazaniem jest miłość Boga i bliźniego.

To istota naszej wiary.

To, co dzieje się teraz w Polsce, to nagonka na Kościół, na Krzyż, to nawoływania do „zamknięcia religii w kościołach” i wyrzucenie symboli wiary z miejsc publicznych… to wyraźnie (dla tych, którzy choćby wiedzą coś niecoś o katolicyzmie, bo nieświadomych trzeba by nauczyć…- o tym dalej) walka z wyznawcami religii. Bezpardonowa, agresywna… często wyraźnie podszyta nienawiścią do ludzi! Ludzi wyznających m. in. to, że miłość bliźniego jest w życiu Człowieka najważniejsza. Walka przy jednoczesnym nawoływaniu do tolerancji!!! Tolerancji stosowanej wybiórczo! „Tolerancji Kalego”, wykpiwanej przecież od dawna z racji kompletnego niezrozumienia meritum. Wiarę katolicką, chrześcijańskie w ogóle - takie przekonania dzisiaj chce się zamknąć w kościołach, w domach, tam, gdzie mają być niewidoczne. Pokazać, za to i nagłośnić „językiem miłości” np. swobodne zabijanie „najmłodszych” czy  „najstarszych”. „Językiem miłości” oszukiwać głośno z trybuny sejmowej (o 1 m przekopanej ziemi smoleńskiej, czy o „zielonej wyspie”). „Językiem miłości” obiecywać „gruszki na wierzbie”(obniżenie podatków i inne). „Językiem miłości” wypływającym z ust posła Niesiołowskiego dawać przykład „właściwości” postaw dzisiejszych włodarzy!

Wiara katolicka ze swoją miłością bliźniego nie może ograniczać się do modlitw (języka miłości) w kościołach! Miłować bliźniego mamy w całym swoim życiu i to nie tylko w mowie! W myślach, mowie i uczynkach! Uczynkach czyli we wszystkim co robimy. Wszystkim!!! Nie tylko w kościołach! Jesteśmy katolikami i na ulicy, i w szkołach, i w całej przestrzeni publicznej – wszędzie! To winni wiedzieć ci, którym wydaje się możliwe jest zamknięcie katolików w ich kościołach! Takie traktowanie katolików (w ogóle wszystkich wierzących różnych wyznań) to postawa przypominająca starożytnych Rzymian, którzy bojąc się wyznawców Chrystusa, „zapędzili” ich do katakumb! W obawie przed…no właśnie – przed czym…?

Konstatyn Wielki w…313 r... zrozumiał... Dzisiaj, w 2013r  widzimy (nie tylko w Polsce) „atawizm” niejednego!

„Język miłości”  to oszustwo, jeśli za słowem nie idzie czyn! A dzisiaj niestety – co innego słyszymy(widzimy na ekranach), a co innego widać w życiu.

Wyrugowanie z życia publicznego religii jest niemożliwe! Póki są wierni. A są. Mają takie samo prawo pokazywać, że są katolikami, jak ci, którzy nimi nie są. Niemniej wszystkich obowiązują kanony obyczajności (osobny szeroki temat). W imię np. miłości bliźniego, nie tylko deklarowanej „językiem miłości”.

KOMENTARZE

  • @night rat 11:13:15
    Prędzej w imię "europejskości", takiej "skundlonej".
  • @Night Rat 11:13:15
    Nie wierzę, żeby takie rzeczy działy się przypadkiem - za dużo jest tej nawalanki w Kościół. Nawet niewierzącym powinno zależeć na tym, żeby to była silna instytucja. Kiedyś było głośno o przypadkach pedofilii wśród księży w USA - spotkałem się z info - być może na NE, sorry za brak linki/sznurka - że wśród nauczycieli przypadki pedofilii były 100 razy częstsze. Ale o tym nie było głośno. Zastanawiające.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej