Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
305 postów 3507 komentarzy

Z Polski

AnnaZofia - Zwykła Polka, architekt,

BEZNADZIEJNY film!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Góra urodziła mysz. I to genetycznie przepoczwarzoną.

 Obejrzałam na National Geographic film „Śmierć Prezydenta”.

Tyle przekłamań, tyle bzdur, tyle szmiry po prostu…! Producenci winni się wstydzić po tym filmie! Wstydzić się nas, Polaków! Zrobili B E Z N A D Z I E J N Y  film! Powiedzieć tendencyjny – to mało, bo wiele rzeczy jest ewidentnie „przefarbowanych” czego klarownym przykładem jest „wieża” na lotnisku! Takich „cudów” w filmie jest więcej!

Wstyd, panowie  Alex Bystram i Ed Sayer! Wstyd!

Żal mi Rodzin Pilotów!

KOMENTARZE

 • @
  Najbardziej niewiarygodną czynnością w tym filmie był motyw, jak obliczali wysokość uderzenia samolotu z brzozą, specjalistycznym ekierko-kątomierzem na oko, mistrzowski kadr.
 • @Rze 22:24:45
  I to zbieranie białą szmatką "nieistniejących" śladów materiałów wybuchowych... Siła by wyliczać!
 • Dno i wodorosty a do tego synalek żydowskiego super agenta boszewii w USA
  w roli "polskiego dziennikarza" który pokazuje i objaśnia wskazuje, że to nie mógł to być przypadek, nakręcenie czegoś tak kłamliwego,

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • A Premier Miller
  na twitterze film chwali, że zacytuję..."Leszek Miller‏@LeszekMiller

  Film NG: Piloci chcieli wykonać zadanie niewykonalne. Odpowiedzialni za katastrofę nie żyją. Prawda i tyle."
 • @lju 22:50:41
  Witam. Przypominam, że prezydent Miedwiediew powiedział, że nie wyobraża sobie , żeby raport Millera był inny, niż Katodiny!!! To wyjasnia, dlaczego powstał ten paszkwil i dodam, że blogerka z Kanady znalazla info , o powiązaniach firmy, która ten syf wyprodukowała, z Rosją, dla której produkuje sporo filmów i dochody firmy wzrosły o ok 300%, po wyrażeniu zgody na taką wersję fiilmu!!! Ta blogerka napisała, że ona i kilka innych osób, walczyły o to, aby pokazać efekty pracy komisji Macierewicza, ale firma nie zgodziła sie!!! To pokazuje, jakie są powiązania w sprawie tej, naszej NARODOWEJ TRAGEDII !!!!
 • @
  Wystarczy że mi syn wywrzeszczał w telefon co o nich sądzi.
  Ktoś bardzo zasponsorował emisję ! Opłacił wszystkie przerwy reklamowe.
  To kupa pieniędzy. Poszło bez przerw.
  Nie jest prawdą że NGC opierał się zawsze na oficjalnych raportach.
  Nie pokuszę się o dane procentowe, ale w znacznej części filmów wynajęci
  komentatorzy amerykańscy podważali i krytykowali ustalenia komisji
  innych niż amerykańskie.
 • " Producenci winni się wstydzić"
  Kanadyjczycy nie mają nic wspólnego z tym filmem. Zrobili go Rosjanie.
 • @Nathanel 23:26:07
  Na kanadyjskiej stronie producenta także nie ma wzmianki o tym filmie.
 • A tu o tatuśku komentatora tego badziewia
  wyswietlonego przed chwilą na National Geographic Channel, niejakim Konstantym Gebercie (Dawidzie Warszawskim):

  http://www.glos.com.pl/Archiwum_nowe/Rok%202006/05_06_2006/strona/czerwonezyciorysy.html
 • @Nathanel 23:26:07
  National Geographic Channel to taki sam żydowski syf jak i cała reszta brudnego nurtu poza nielicznymi stacjami katolickimi jak np. Radio Maryja czy TV Trwam.
 • National Geographic: Katastrofa w przestworzach - śmierć prezydenta
  http://www.youtube.com/watch?v=zEvcOUzmLas

  ps"
  OCENIAJCIE I KOMENTUJCIE
 • Doskonały film:)
  Miło widzieć jak plujecie na ten film. Znaczy to że był prawdziwy.

  A już najzabawniejsza jest niejaka "konserwatystka" która tu od dłuższego czasu dowodzi że Kalkstein nigdzie nie wyleciał tylko go Rosjanie uprowadzili z pałacu, a teraz pewnie dowiedzie w tym duchu że film był rosyjski nie z waszej kochanej "hameryki":))

  Na prawdę świetny film:)
 • @Warlord 00:30:12
  Żałosny jesteś i tyle w temacie.
 • JEŚLI CHODZI O TE OCALAŁE DRZEWA W POBLIŻU PANCERNEJ BRZOZY
  JEŚLI CHODZI O TE OCALAŁE DRZEWA W POBLIŻU PANCERNEJ BRZOZY - to wystąpiło tam zjawisko tunelowania kwantowego tupolewa, po którym nastąpił efekt wykonania przez samolot półobrotu w transcendentalnym wymiarze układu kartezjańskiego w którym doszło do relatywistycznego (Einsteinowskiego) skrócenia wymiarów samolotu dla prędkości liniowych obrotu samolotu bliskich prędkościom światła. Decyzja władz rosyjskich dotycząca niwelacji i przecinki drzewostanu miała na celu umożliwienie tego aby cały ten teren mógł być w całej okazałości widoczny również z odległej galaktyki (spoza drogi mlecznej) w ramach przejrzystości śledztwa rosyjskiej prokuratury i aby Polakom żyło się lepiej. Wizualizacja katastrofy smoleńskiej wg danych MAK: http://www.xami.pl/blogi/117/
 • National Geographic
  fuck yourself
 • oceniajcie
  ten film to bardzo ważne - tyle chyba możecie zrobić
 • @Gosia z Wrocka 00:46:03
  Pomyliłaś osoby. Na swoją sektę popatrz:)
 • @Latryna Obywatelska 00:48:21
  Yes! Yes! Yes!
 • @AnnaZofia 22:29:01
  Mam wylogowany telewizor i jestem szczęśliwym człowiekiem.

  A co do tzw. "Smoleńska" - czekam na PRAWDĘ.

  Pozdrawiam Cię serdecznie :)
 • @KOSSOBOR 02:09:18
  Ten film , to porażka ! Wyraźnie widać ,że jest na zamówienie raportu Millera. Komu ten film ma pomóc ? Dlaczego nie ma w nim faktów, a są zmyślenia i domysły i wymysły tej komisji Millera. Wieża w Smoleńsku kontaktowała się z jakimś Krasnokutskim i jeszcze wyższym rangą oficerem gdzieś tam ulokowanym w głębi Rosji i stamtąd przyszła decyzja o sprowadzeniu samolotu na 100 metrów. Dlaczego nie ma nic o tym, że 2,5 roku po wydarzeniu polscy prokuratorzy znaleźli na 64 fotelach wraku ślady trotylu? Dlaczego nie pokazano jak Rosjanie niszczyli wrak i jak go myli i jak zasypywali ziemią miejsce upadku ?Dlaczego nie pokazano ekshumacji zwłok po 2 latach od nieszczęścia , bo po sprowadzeniu ciał zabroniono otwierania trumien? To tylko niektóre "dlaczego ?" Film wpisuje się w teorię pancernej brzozy i jest ohydną propagandą forsującą tezę rządową o winie tych , którzy zginęli, a którą to tezę postawiła polska strona w 15 minut po zdarzeniu 10 kwietnia 2010 roku . Teza ta była podobno rozsyłana sms-ami do zainteresowanych. Tych faktów w filmie nie ma , są urojenia i domysły.Film nie ma żadnej wartości naukowej.
 • Było do przewidzenia...
  ...że zwolennikom teorii zamachu taki film się nie spodoba
 • pokażmy im co o tym myślimy
  http://niepoprawni.pl/blog/5521/podziekujmy-national-geographic
 • @ckhopi 01:15:52
  Gilm jest niezły przykładem tego, jak na tzw. Zachodzie prezentowane są sprawy polskie.
 • O MATKO BOSKA!!!!!!!!!!
  Film nie ma nic wspolnego z naukowym podejsciem do tematu. Powiela ustalenia komisji Millera, ktore sa w calosci oparte na domniemaniach i plotkach. Kon by sie usmial!!!!!!! Tym filmem to National Geographic skompromitowal sie na wieki!!!
 • Więcej
  o filmie:

  http://acontrario.nowyekran.pl/post/86920,katastrofy-w-przestworzach-smierc-prezydenta
 • Do wszystkich naiwnych
  Ile jest jeszcze na NE naiwniaków co myślą, że TV nie jest jedną z rąk polityki rządów?

  Przyjrzyjmy się prostym faktom. National Geographic w Polsce w formie drukowanej wydawane jest przez Gruner+Jahr Polska. Spółka ta należy do jej NIEMIECKIEJ matki.
  Ta zaś należy do również niemieckiej firmy Bertelsmann AG.
  Większość, bo aż 76,9% udziałów Bertelsmanna posiada Bertelsmann Foundation, organizacja non-profit i polityczny think tank założona przez rodzinę Mohn. Pozostałe 23,1% udziałów jest w posiadaniu samej rodziny Mohn.

  Jeśli chodzi zaś o National Geographic Channel należy on do News Corporation – jeden z największych na świecie konglomeratów mediowych, założony i kontrolowany przez amerykańskiego miliardera australijskiego pochodzenia Ruperta Murdocha.

  Czyli widzimy tutaj powiązania USA z Niemcami. Ktoś dalej chce prosić USA lub NATO o pomoc w wyjaśnieniu katastrofy?
  Oni pomogą tylko wtedy kiedy będą chcieli wykorzystać Polskę w swoich rozgrywkach.
  Kto myśli inaczej powinien skończyć interesować się polityką.
 • Re.
  Moim zdaniem trzeba się pogodzić z tym, że był to ewidentnie błąd człowieka i nie doszukiwać się spisków. NG ładnie pokazał jakie mogły być przesłanki ku popełnieniu takiego błędu. Jednak każdy może mieć własne zdanie bądź co bądź trzeba już dać temu spokój.
 • Dodatek:
  Widzę, że rozgorzała dyskusja... Dodam kilka "kamyczków do tego ogródka", tak z rekawa:
  „KTOŚ WYŁĄCZYŁ WYSOKOŚCIOMIERZ…” – padają takie słowa z ust „eksperta” badającego… Nie pasują wyniki odczytów – to sobie przyjmiemy, że „ktoś coś przy tym majstrował” i…poleci….! Oczywiście nie szuka się tego kogoś, bo…”wsie pagibli” – i tak nie do sprawdzenia!
  PILOT WYŁĄCZA GŁOŚNY ALARM, BO… TO PRZYZWYCZAJENIE… - czy muszę rozwijać temat?
  POZWOLENIE NA ZEJŚCIE na wysokość 100 m - PILOT JAKA, który wcześniej lądował i słyszał to, co dochodziło z rozmów „wieży” z Pilotami TU154M, wyraźnie stwierdził, że „WIEŻA” MÓWIŁA O 50 metrach! 50 METRÓW!!! Ów Pilot nie żyje…
  Film pokazuje rzekomo świetną współpracę polskich i rosyjskich prokuratorów śledczych, a jak było – wiemy! Do dzisiaj nie mamy uporządkowanej sprawy nawet Ofiar tragedii!!! Nie wiemy kto, gdzie…?
  Film pokazuje działania natychmiastowo podjęte po… (?). Czy tak było? Wiemy, że nie!
  Był materiał wybuchowy? Film mówi, że nie, a co Państwo na taki „werdykt”?
  Śmiechu warte (gdyby nie dramat) i „sprzęt”, i metody „badania” - samolocik na patyczku…. czy cudaczne ustrojstwo („szkiełko i oko”) określające wysokość domniemanej brzozy!
  Scenografia – kpina rzewna! Najwyraźniej filmowcy nie widzieli prawdziwej budki na Siewiernym, którą nazywa się wieżą na lotnisku tamże. To, co pokazał film, nijak się ma do tego, co rzeczywiście istnieje, istniało i nawet nie ukrywano tego! Po części zakryto ten obiekt mgłą, ale i tu „kłania się” rzetelność – mgła rozpierzchła się błyskawicznie. Pierwsze filmy czy zdjęcia pokazują całkiem klarowne powietrze nad lotniskiem. Widać na nich latający jakiś samolot – czyli ewidentnie dało się latać i było to dobrze widoczne z ziemi…(!!??).
  Ech, można by tak ciągnąć tematy…
  Teraz przynajmniej wiemy i to, że National Geographic się zdeklasował…, a filmy obu panów autorów… (zakończenie zdania pozostawiam otwarte)…
 • @frasobliwy 08:11:48
  Ciekawe! Warte zapamiętania!
 • @Nathanel 23:26:07
  Oooo, ciekawe! Znowu ktoś z zewnątrz próbuje pouczać Polaków...
 • @Nathanel 23:26:07
  NG jest w kilku wersjach językowych. Wersje językowe są specjalnie dopasowywane programowo pod kraj w którym są wyświetlane. Dlatego ten film będzie prawdopodobnie wyświetlany tylko w Polsce.
 • @frasobliwy 08:11:48
  ...dokładnie tak ...pozdrawiam niepoprawnie
 • Historia kołem sie toczy
  Pożytecznych idiotów nigdy nie brakowało. Ale szmal też nie smierdzi.
 • @@@
  Po pierwsze "national" znaczy narodowy. Moje dwadzieścia roczników
  oryginalnego amerykanskiego NGS świadczy o tym że zawsze prezentowany był punkt widzenia wygodny dla obywatela USA i wbijajacy
  go w dumę. Na krawędzi jawnego nacjonalizmu.
  Jakość zdjęć i druku jest legendarna. Piękne przedstawienie przyrody,
  ale już dział 'nauka' jest nacechowany proamerykańskim nastawieniem.
  Typowym sposobem pokazywania wielu krajów, w tym Europy wschodniej
  jest mieszanina folkloru z marginesem społecznym. Tyle o oryginale.
  Mutacje narodowe, to głównie marne przedruki starych artykułów, plus
  trochę materiału lokalnego za grube pieniądze.
  Z materiałami filmowymi jest dokładnie tak samo. Są dostosowywane do
  wymogów zamawiającego.
 • NATIONAL GEOGRAPHIC - MAGAZYN ZRUJNOWANY INTELEKTUALNIE PRZEZ WYDAWNICTWO - GŁÓWNA NOWA FUNKCJA TO REKLAMA .
  Mam wszystkie magazyny National Geographic od 1912 roku w wersji oryginalnej.
  Magazyn niestety się prostytuuje od dobrych 20 lat -- polityka i poprawność polityczna weszła na stałe w jego szpalty.
  Nie jest już magazynem wiarygodnym -- całkowita komercjalizacja i pobieżne , mało wnikliwe artykuły. Reklamy zajmują więcej niż 30 % powierzchni magazynu.
  Przestałem go kolekcjonować od około 7 lat .
  Smutna prawda o National Geographic.
 • @
  skonczylem go ogladac jak pokazali samolot wykonujacy polbeczke....
  juz wiedzialem ze to nie ma sensu....
  przykro....kolejne naplucie w twarz....
 • Dziennikarska prostytucja
  Modelowy przykład wziętego z czasów PRL-u produkowania obrazów na potrzeby rządu. Goście nie zadali sobie nawet trudu przedstawić wersje odmienne. Już nie chodzi o dowodzenia na zasadzie prawda - fałsz, tylko o samą zasadę rzetelności i uczciwości, obowiązująca również dziennikarzy.
  PS. nasi "dziennikarze' biorą kasą za to co robią i jak robią. Ale ci w NG chyba dają za darmo.
 • @Nathanel
  Jak kiedyś uda Ci się porównać dwie wersje "Smokey & the Bandit" czyli
  u nas "Mistrz kierownicy ucieka" (Burt Reynolds), przeznaczone dla południa
  i północy, zdziwisz się ! Wyjaśniam :
  Szeryf do syna kretyna (słynna scena) -
  - niemożliwe byś był z moich genów ! ( N )
  - niemożliwe byś był z moich lędźwi ! ( S )
  - jak wrócę do domu, natrzaskam twoja matkę po pysku ! (wspólne N i S).
  Bazując na tym, zastanawiam się jakie wersje zostaną pokazane w Rosji
  i innych krajach.
 • Panie Warlord.
  Jeśli wierzy Pan wszystkiemu, bez zastrzeżeń.
  Życzę Panu.
  Żeby, jadąc autem z prędkością 20 km na godzinę, dróżką osiedlową, zderzył się pan czołowo ze sztylem grabi postawionych na sztorc.
  Co spowoduje całkowite zniszczenie Pańskiego auta.
  Pan, oczywiście, przeżyje tą "katastrofę" aby opowiedzieć swoja wersję policjantom i rzeczoznawcy ubezpieczeniowemu.
  Oczywiście, uwierzą, jeśli nazywasz się Pan naprawdę Miller.
 • @frasobliwy 08:11:48
  Bardzo rzeczowe wytłumaczenie o twórcach tego filmu,dlaczego powstał taki film to już może sobie każdy ocenić?
  A tak to bym znowu nie uważał za zupełnie jako beznadziejny ten film bo jednak pokazał,wspomniał dlaczego była ta wizyta w Smoleńsku,rocznica pomordowania oficerów wojska polskiego w Katyniu,chociaż znowu tu było użyte określenie jako" kontrowersyjna rocznica"nie wiem dla kogo?
 • Słuchajcie co mówi ten osobnik w dziwnej czapeczce na głowie
  14m50s-15m,00s "Zgineło 100 z 400 najwazniejszych osób w panstwie.Nie wiedziałem czy ZBUDOWANE PRZEZ NAS PAŃSTWO wytrzyma taki cios."Stworzenie "PAŃSTWA" nastapiło w 1989 roku.
  Słowa prawdy w zaklamanym filmie,pozdrawiam Zygaro.
 • @ARCHANIOŁ GABRIEL 09:35:04
  Zazdroszczę kolekcji, potwierdzam diagnozę !
 • @fan-wolności 23:19:36
  ciekawe, skąd wiesz, że PILOT zszedł poniżej minimum?
 • @
  No to poszło na cały świat, teraz więcej ludzi może zainteresować się tą sprawą.
 • @brian 09:51:50
  Bóg ci zapłać za twoje głęboko katolickie płynące z miłości do bliźniego życzenia. jakie to kalksteinio-kaczyńskie:)

  Samolot to nie samochód a brzoza to nie grabie. Trochę ogarnięcia! Aż tak prawda boli??
 • @Autorka @lju 22:50:41
  Filmu nie oglądałem. Ale to i dobrze. Ludzie mieszkający poza Polską i oglądający telewizję o przyczynach katastrofy uformowali sobie pojęcie na podstawie NIGDY NIE ZDEMENTOWANYCH KŁAMSTW generała Aloszyna podanych dziennikarzom kika godzin po katastrofie

  //- Załoga samolotu, którym leciała polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, kilkakrotnie nie wykonała poleceń kontrolera lotów na lotnisku w Smoleńsku - powiedział zastępca szefa sztabu rosyjskich sił powietrznych generał Aleksandr Aloszyn.

  Generał powiedział dziennikarzom, że gdy załoga nie wykonała polecenia szefa lotów, ten kilkakrotnie nakazał jej skierowanie maszyny na lotnisko zapasowe.//
  http://polska.newspweek.pl/gen--aloszyn--zaloga-kilkakrotnie-zignorowala-polecenia,56511,1,1.html

  Ale jeżeli Miller powiedział, że zbrodni w Katyniu dokonali "stalinczyki", to bym go za to mocno uściskał. TOZ TO KPINA dokładnie odpowiadająca rozplenionemu w świecie twierdzeniu że zbrodni niemieckich podczas IIWŚ dokonywali "hitlerowcy".
 • @fan-wolności 10:33:31
  Technicznie ten film jest dla czystych laików, ale właśnie o to chodzi, by ludzie którzy nie interesują się lotnictwem mieli pojęcie. Na forum specjalistycznym (adresu nie podam by sekta nie wlazła i nie śmieciła) fil oceniają jako takie "przedszkole lotnicze" ale bardzo przystępne, a tam wiedzą co mówią.

  Miller to żaden fachowiec, po prostu na czele komisji polskiej był urzędnik, ale fachowców w komisji miał, do tego MAK miał sensowny zespół z doświadczeniem, a z ich raportu twórcy filmu także korzystali. Z bełkotu sekty korzystać nie mogli, bo to brednie obliczone na wylanie jadu w stronę Rosji.

  Rzeczywiście brakuje porządnego dokumentu dla ludzi z wiedzą lotniczą. Na razie powstają albo takie proste filmy jak NG, albo gnioty masowo produkowane przez sektę jak np jakieś "mgły" czy inne bełkoty Gargas.
 • NATIONAL G....GRAPHIC OPŁACONY PRZEZ ZAMACHOWCÓW ????
  .
  AnnaZofia:
  "....Zrobili B E Z N A D Z I E J N Y film! Powiedzieć tendencyjny – to mało,
  bo wiele rzeczy jest ewidentnie „przefarbowanych” czego klarownym
  przykładem jest „wieża” na lotnisku! Takich „cudów” w filmie jest więcej!
  Wstyd, panowie Alex Bystram i Ed Sayer! Wstyd!...."
  =========================================

  Ten film nie jest ani beznadziejny ani przefarbowany ani tendencyjny !!!

  to jest zamówiony, dobrze opłacony, gebelsowski propagandowy produkt,

  dokładnie przemyślany i dokładnie wyreżyserowany,

  którego celem jest uderzenie w Naród Polski i Polskie Państwo !!!!


  PS
  Z informacji opublikowanych w wikipedii wynika, że
  National Geographic Channel (Canada) to także Goldman Sachs :))))

  "..................
  On January 18, 2008, a joint venture between Canwest and Goldman Sachs
  Capital Partners known as CW Media bought Alliance Atlantis and gained
  AAC's interest in National Geographic Channel.

  On October 27, 2010, ownership changed again as Shaw Communications
  gained control of National Geographic Channel as a result of its acquisition
  of Canwest and Goldman Sachs' interest in CW Media ....."

  http://en.wikipedia.org/wiki/National_Geographic_Channel_%28Canada%29
 • @Zbigniew-Grzymski 10:47:08
  NO TO WSZYSTKO JASNE DLACZEGO NATIONAL GEOGRAPHIC SIĘ PROSTYTUUJE...............
 • @Nathanel 23:26:07
  "... pan Kaczyński zapowiedział obecność polskiego wojska w Iranie(!!!) już wkrótce i o wiele liczniej niż w Iraku. Po prostu naraził się Persom, i wcale bym się nie zdziwił gdyby go chcieli ukarać za groźbę wszczęcia wojny napastniczej"

  Nie bardzo w to wierzę.

  Po pierwsze, chociaż nie byłem sympatykiem prezydenta Kaczyńskiego, to nie wyobrażam sobie, żeby publicznie wygadywał takie rzeczy i żeby nie było to głośno komentowane.

  Po drugie, przy ewentualnej napaści na Iran Polska mogłaby wystąpić wyłącznie jako sojusznik (czyli pachołek ) USA i to nie najważniejszy.. Jest wątpliwe, żeby Persom (czyli państwu irańskiemu) chciało się przygotowywać zamach.

  Łatwiej można sobie wyobrazić zamach ze strony "niepaństwowych" terrorystów islamskich na wzór Nowego Jorku, Madrytu lub Londynu. ALe w takim przypadku terroryści zawsze się takim udanym zamachem chwalą - a Smoleńskiem żadna organizacja terrorystyczna się nie pochwaliła.
 • @Zbigniew-Grzymski 10:47:08
  Kiedyś próbowałem tu udowodnić że za mordem w Katyniu stali żydzi, oczywiście wtedy dyżurne PiSlamskie rusofoby zapluły mnie krzycząc że jak mord był w Rosji to Rosjanie.

  Teraz wy oszalałe PiSlamy próbujecie wmówić ludziom że jak Kanada to żydy? Otóż nie: jak Kanada to Kanadyjczycy:) Tak jak USA to jankesi a nie żadne "żydy", taka wasza logika, tego się trzymajcie:)
 • @ckhopi 00:24:46
  Dzięki za zamieszczenie filmu, nie oglądałem wczoraj, więc mogłem zobaczyć.
  Po pierwsze film musiał być oparty o raporty MAK i Millera, bo National Geographic nie tworzy filmów w oparciu o teorie spiskowe i to trzeba brać pod uwagę. To, że film nie spodoba sie twórcom teorii spiskowych też jest dość oczywistym. Jednak bezstronnie patrząc przy tych założeniach film jest rzetelny, rzeczywiście lot do Azerbejdżanu miał wpływ na zachowanie się pilota, który w mojej ocenie powinien zrezygnować z próby osobistego sprawdzenia warunków lądowania, taktownie przemilczano kolejną naszą wpadkę czyli urągającą wszelkim zasadom bezpieczeństwa listę pasażerów.
  Pokazuje fatalne wyposażenie wieży rosyjskiej, co jest poważnym obciążeniem dla Rosji, pokazuje winy nasze, samolot w żadnym przypadku nie powinien zejść poniżej 100 m.
  Również mówi o tym, że część Polaków nie zgadza się z tymi raportami.
  Na warunki National Geograpyic bardzo rzetelny materiał, powaga instytucji nie pozwala im się opierać się na teoriach spiskowych. Filmów opartych na teoriach spiskowych można spodziewać się z innych środowisk, na pewno nie z National Geographic. Zresztą takich już mamy dwa.
 • Uproszczenia i kłamstwa. Krytyka dokumentu National Geographic
  Po emisji odcinka serii "Katastrofy w przestworzach" dotyczącego katastrofy smoleńskiej dominuje przekonanie, że film nie oddaje prawdy i jest źle zrealizowany

  W ocenach są zgodni dziennikarze reprezentujący różne media. Krytycznie o dokumencie "Śmierć prezydenta" wypowiedział się w Radiu Zet członek komisji Millera kpt. Wiesław Jedynak.

  - Zostały tam zastosowane pewne uproszczenia, które u osób znających się na lotnictwie mogą budzić wątpliwości i zastrzeżenia, czy ten film był merytorycznie dobrze osadzony - ocenił. Jego zdaniem zabrakło rzeczywistych zdjęć lotniska w Smoleńsku, które pokazałyby jak naprawdę wyglądało jego oświetlenie i kontrola lotów......

  http://www.rp.pl/artykul/459542,974736-Eksperci-i-dziennikarze-o-filmie-Smierc-Prezydenta.html
 • Gorycz i niesmak
  Sposób w jaki przedstawili te informacje bądź co bądź na podstawie raportu jedynie słusznego w Polsce, bo jedynie słuszny światowy to komisja MAK, nie zapominajmy o komisji A. Macierewicza....to na czym dokładnie się opierał ten paradokument, wyłącznie na "komisji dochodzeniowej" Millera ?

  Infantylizm i brak profesjonalizmu, błędy faktyczne, NGC powinien sprostować ten produkt filmowy i zamieścić treści o przeprosinach osób, które ten film najmocniej skrzywdził, nie mając dokładnych danych, czy możemy zrobić coś więcej niż tylko krytka na portalu - prawicowym i bojkot NG w wersji pisemnej... jakieś oficjalne pismo o rzeczetelności i braku fachowości w przekazie medialnym, z wypunktowanymi błędami, jak np. "wieża w Smoleńsku". Jest ktoś odważny?
 • @Almanzor 10:38:56
  W linku jest błąd: zamiast newspweek powinno być newsweek.

  A generał powiedział:

  'Aloszyn wyjaśnił, że grupa kierowania lotami na lotniskach wojskowych to odpowiednik kontroli lotów na lotniskach cywilnych. - Dla lotnictwa wojskowego wykonywanie poleceń grupy kierowania lotami jest obowiązkowe. Dla lotnictwa cywilnego jej polecenia mają charakter rekomendacji - wskazał.

  Generał podkreślił, że "są to wstępne dane otrzymane od szefa lotów - ostateczne ustalenia ogłosi komisja państwowa". '
 • @Zawisza Niebieski 11:23:21
  ten film zlinkowałem tylko po to aby został oceniony i skomentowany !

  MOIM PRYWATNYM ZDANIEM TO PROPAGANDOWY GNIOT
  bez grama prawdy

  NG dało d***y ale to nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni
 • @ckhopi 11:41:12
  Podziękowałem Ci za rzetelność, gdyż zamiast komentować dałeś rzetelny materiał, czyli film. Ja go nie oglądałem, więc jestem ci za to wdzięczny, że mogłem zobaczyć i samemu ocenić. Zamknęło to usta politrukom, co chcą swoją wersję wdrukować.

  O tym, że w tego typu pracach nie ma pełnej rzetelności wiadomo każdemu, równie nierzetelne były dwa filmy polskie mówiące o tej katastrofie. Dla powstania rzetelnego filmu trzeba jeszcze poczekać aż wszystkie teorie zostaną wyjaśnione. Chcąc rzetelnie odnieść się do tej katastrofy należałoby ten film uzupełnić o wersję Macierewicza, jako jedną z możliwych teorii, tu tylko wspomniano o tym, że część Polaków się nie zgadza w raportami i wierzy w "zamach" tego mi w tym filmie zabrakło. To trochę mało.
 • @Warlord 01:35:53
  Słusznie Warlord z funkcjonariuszami się nie dyskutyje ich się olewa, napisz jeszcze jeden komentarz i idź po kase.
 • @Warlord 11:11:32 - W Katyniu Polską Inteligencję Zamordowały Rosyjskie Ludobójcze Onuce !!!!!!
  .
  Warlord:
  "....Kiedyś próbowałem tu udowodnić że za mordem w Katyniu stali żydzi,
  oczywiście wtedy dyżurne PiSlamskie rusofoby zapluły mnie krzycząc że
  jak mord był w Rosji to Rosjanie........."
  ============================================

  Twoje próby może sobie wsadzić ......

  ponieważ na 100 procent jest pewnym i światu wiadomym, że

  w Katyniu, Miednoje, Ostaszkowie itd. - Ludobójstwa na Polskiej Inteligencji

  dokonali nie Żydzi ale twoich bandyccy ziomkowie !!! - cuchnącę

  rosyjskie, stalinowskie onuce !!!!!
 • Zapamiętać te nazwiska, po odzyskaniu władzy osądzić.!!
  Poniżej publikujemy listę członków Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego badających katastrofę samolotu TU 154 M z dnia 10 kwietnia 2010 r, która działała pod przewodnictwem ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera:

  płk pil. mgr inż. Mirosław Grochowski
  mgr Agata Kaczyńska
  ppłk pil. mgr inż. Robert Benedict
  mjr lek. med. Bogusław Biernat
  mjr mgr inż. Dariusz Dawidziak
  mjr mgr inż. Leszek Filipczyk
  mgr inż. Bogdan Fydrych
  mgr Wiesław Jedynak
  prof. dr hab. Ryszard Krystek
  mjr mgr inż. Artur Kułaszka
  mec Agnieszka Kunert - Diallo
  dr inż. Maciej Lasek
  mgr inż. Krzysztof Lenartowicz
  mgr inż. Piotr Lipiec
  mgr inż. Edward Łojek
  komandor rezerwy pil. Dariusz Majewski
  ppłk mgr inż. Dariusz Majewski
  mgr inż. Władysław Metelski
  ppłk dr inż. Sławomir Michalak
  ppłk rez. mgr inż. Mirosław Milanowski
  ppłk mgr inż. Cezary Musiał
  ppłk mgr inż. Janusz Niczyj
  ppłk rez. mgr inż. Maciej Ostrowski
  płk rez. mgr inż. Jacek Przybysz
  mjr rez. mgr inż. Jerzy Skrzypek
  mgr inż. Kazimierz Szostak
  ppłk rez. mgr inż. Waldemar Targalski
  płk dr Olaf Truszczyński
  płk mgr inż. Mirosław Wierzbicki
  płk dypl. rez. pilot dr Andrzej Winiewski
  mgr inż. Wiesław Wypych
  dr hab. Marek Żylicz
  dr inż. Stanisław Żurkowski
  Autor: pł
  Żródło: niezalezna.pl
 • @Nathanel 23:26:07
  To nie NG film, lecz dali markę - przyjęli odpowiedzialność za produkt. Mamy prawo do bojkotu firmy. Pzdr!
 • @Nathanel 23:26:07
  NG nie ma z tą produkcją nic wspólnego. Oni tylko skasowali działkę za swoja markę! Film zleciła Moskwa i jeszcze tajemniczy ktoś?! Producentem jest Ukrainka i jeszcze tajemniczy ktoś?! Ten tajemniczy "ktoś?!" jest w Polsce i tam należy "go" szukać! Wszyscy go znacie bo się chyba jeszcze jąka. Natomiast co do tzw: statystów dziennikarzy-hmm.. za odpowiednią kasę każdy z nich powie wszystko. Poszukajcie ZLECENIODAWCÓW w Polsce!!!! Pzdr!
 • @Nathanel 23:26:07
  Polacy będą mogli się przyjrzeć niezwykle udanej rekonstrukcji wieży na lotnisku w Smoleńsku... Producent filmu emitowanego na kanale NG stanął tu na wysokości zadania.Udanie zamienił zrujnowany betonowy barak z powybijanymi oknami na schludne "zachodnie" pomieszczenie nawigacyjne.
 • @Nathanel 23:26:07
  Elita Putinowskiej Propagandy. Speakers of Format Show 2011 - Format Show - KIEV MEDIA WEEK Zobacz 9-ta pozycję to ona zrobiła ten paszkwil.
  Pośpieszcie się ponieważ likwiduje WSZYSTKIE informacje o sobie na necie , a szczególnie te, że pracuje dla TV w Niemczech min. TV-VOX. Ciekawi mnie dlaczego ta Ukrainka tak się aktywnie włączyła w poniżanie naszej delegacji pod Smoleńskiem. Wg. Wilkipedi rodzina Sczechterów też pochodzi z Ukrainy a niejaka firma ag..ra ktora jest w posiadaniu GW ma tam swoje interesy. Kto poza Putinem jeszcze za tą produkcją stoi????
  Czyżby....?
 • @ckhopi 00:24:46
  Pominę dywagacje na temat katastrofy. Pamiętam zdjęcia tej drewnianej budy brzydszej niż niejeden wychodek na wsi zabitej dechami i podobny do niej sprzęt w tzw. wieży koordynacyjnej. Radar i monitor wyglądał jak z rupieciarni. W wersji Nat.Geo. to piękne pomieszczenie bogato wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia elektroniczne. Ten pozorny drobiazg scenograficzny dyskwalifikuje reportażyk NG. Otóż w raporcie MAK są fotografie tej budki z zewnątrz i wewnątrz. Jeśli w takiej drobnej sprawie całkowicie zafałszowano obraz to albo nie czytali lub nawet nie obejrzeli raportu MAK lub dostali napisany konspekt i go realizowali mimo że rzeczywistość skrzeczy. Stacja i specjalny zespół redaktorów który od lat realizuje programy poświęcone katastrofom mający ciągłe kontakty z NTSB i innymi komisjami nie może nie wiedzieć jak się prowadzi śledztwa. Sami pokazują jak robi się zawsze rekonstrukcje samolotu. Jakie przeprowadza się badania mechanoskopijne i chemiczne w instytutach naukowych najlepszych ośrodków. Mając taką praktykę od razu można się połapać że to nie jest fachowy raport to co przedstawił MAK. Jeśli mimo to wiedząc że to fałsz realizują taki program nie o jakieś zwykłej katastrofie cywilnej tylko VIPowskiej obcego państwa muszą mieć świadomość ze dopuścili się łajdactwa wobec etyki zawodowej i państwa polskiego. PRL a nawet ZSRR nigdy nie pozwolił sobie na tworzenie filmu o śledztwie w sprawie zabójstwa prezydenta Kennedyego czy premiera Olofa Palme. Zdawali sobie sprawę że byłby to olbrzymi nietakt i zgrzyt dyplomatyczny.
 • @ckhopi 00:24:46
  NG złamał swoje własne standardy przy tego rodzaju filmach. Porównanie tej wizji, bo w kontekście tego co nam wiadomo, nie zasługuje na miano filmu dokumentalnego, czy nawet fabularyzowanego opartego na dokumentach. Nie wytrzymuje to "dzieło" porównania z z innymi filmami cyklu "Katastrofy w przestworzach". Pozostaje pytanie, dlaczego tym razem NG zachował się w taki sposób? Tym bardziej, że katastrofa dotyczyła VIP-ów i takiego ich nagromadzenia nie było jeszcze w historii lotnictwa. A tutaj taki knot. Komiks zakończony kłamliwym ideologicznym komentarzem.
 • @panMarek 23:05:10
  Film wprowadza na scenę nowego eksperta badania katastrof lotniczych lewackiego parcha Juliana Geberta pseud. Dawid Warszawski. To wielki, światowy autorytet w tej dziedzinie, który zgromadził olbrzymie doświadczenie w opowiadaniu zawsze poprawnych dyrdymał po linii i na bazie we wszystkich dziedzinach życia współczesnej cywilizacji. W filmie zabrakło opinii równie znakomitego eksperta - parcha Rafcia Grupińskiego - szkoda.. Pzdr!
 • @panMarek 23:05:10
  Gebert przez cały program miał na głowie myckę. Afiszowanie się ze swoją odrębnością narodowościową podczas wywiadu miało jakiś cel - sprawa nie dotyczyła w końcu wiary.
 • @panMarek 23:05:10
  Krótko i celnie o tym "gniocie" z National Geographic : http://niewolnik.salon24.pl/482159,nr-0298-following-orders
 • @ckhopi 11:41:12
  Rodziny pilotów, których projekcja NG oskarżyła o doprowadzenie do katastrofy powinny pozwać NG na konkretne pieniądze. Ale naprawdę konkretne. Najlepiej dogadać się z jakąś nowojorską firmą prawniczą z żydowskim nazwiskiem w nazwie bo na zdrajców z POwskiego rządu nie należy liczyć. NG będzie odszczekiwał swoje łajdactwa przez najbliższe dziesięć lat i tyle samo płacił raty za oczernianie wobec świata niewinnych ludzi. Pzdr!
 • @ckhopi 11:41:12
  Kto stoi za produkcją serii „Mayday”. Producentem wykonawczym odcinka „Mayday” o katastrofie Smoleńskiej, który początkowo nosił tytuł „Following orders”, jest według portalu IMDB.com (The Internet Movie Database) żydowica Suzanne Chapman, a producentem w terenie jest Marianna Jarowskaja, Ukrainka/Rosjanka, autorka filmów dokumentalnych, m.in. o bezdomnych dzieciach w Rosji oraz o losie rosyjskich weteranów wojny w Czeczenii.
 • Wszyscy!!!
  feedback@natgeotv.com - na ten adres można wysłać protest do Nat. Geog., miech wiedzą, że my wiemy, że oni kłamią.
 • @panMarek 23:05:10
  Ja skończyłem oglądanie tego KGB-owskiego gniota po 10 minutach. Trudno było znieść oglądanie i słuchanie putinowskich kundli w kreaturach Laska, Millera i tego kryptobolszewika z GWna - towariszcza Geberta, synalka bolszewickiego agenta! Szkoda było nerwów na oglądanie tego, co znane mi jest z raportu KGB po ruskiej i polskojęzycznej stronie. Sami widzicie jak nasza Polska jest zaświniona pomiotem żydokomuny oblazłym tu w czasach stalinowsko-jaruzelskich. Popatrzcie tylko spokojnie kto jest kim w Polsce, z jakich rodów rodzili się ci dzierżący władzę, kasę, wyrokujący. Ta odradzająca się sitwa postkomunistyczna w wymiarze sprawiedliwości każe wołać o sprawiedliwość do nieba budząc nienawiść.
 • @Gosia z Wrocka 23:06:09
  Kanadyjski producent zrobił film pod tzw. raport MAK-U. Film nie mógł być inny, gdyż Kanadyjczycy mieli do wyboru: wejście na rynek rosyjski ze swoimi filmami i bardzo duży zarobek albo zwykły, prosty obiektywizm. Wybrali kasę ...
 • Wszyscy!!!
  National Geographic wyemitował w niedzielę, 28 stycznia, zakłamany film o Tragedii Smoleńskiej. Film, powielający kłamstwa komisji Anodiny i Millera, został wyemitowany tylko na terenie Polski co należy uznać za test naszej reakcji na jego kłamliwą zawartość, przed jego wyemitowaniem na cały Świat. W załączeniu propozycja tekstu protestu do podpisania i wysłania na poniższe adresy.

  gsalzman@cineflix.com

  pressroom@ngs.org

  askngs@nationalgeographic.com

  info@cineflix.com Tytuł: Protest against lies of movie “Death of President”.

  On protests against lies of movie “Death of President” M. Saltzman is answering: "Air Crash Investigation relies on official accident reports and interviews with investigators as its primary source of information. We do not conduct independent research, nor draw our own conclusions about the cause of aviation accidents."
  So I feel empower to conclude that producing for example movie about death of Litwinienko in London in year 2006, you will also rely only on official reports of Russia GRU or Russia Government reports. Not mentioning about Investigations of Britain Police. It’s the same as you did not mention results of Polish Parliament Committee investigations on Smolensk Tragedy at all, as it did not exist. In such case you are only the tube of Russian GRU propaganda, nothing else. After I had seen “Death of President” I realized NG as such tube of propaganda. It’s only the one question: for money or as “useful idiots” – as once Lenin said?
 • Wstydzić się powinni Ci, którzy nie chcą uwierzyć, ze była to tragedia.
  Gdy rozum idzie spać budzi się Macierewicz ze swoją sektą.
  Sam Macierewicz i jego czarodzieje nigdy nie podejmowali się wyjasnić dlaczego piloci po usłyszeniu sygnału ostrzegawczego o tym, ze samolot jest za nisko nie regagują natychmiast i uciekaja z zagrożenia!
  Wyłączają ostrzegawczy sygnał i zmieniaja ustawiwnia wysokościomierza. Po chwili ponownie urządzenia dają sygnał ostrzeżenia, ze samolot jest za nisko nad ziemią, ci włączają auto-pilota i nic się nie dzieje, samolot nie reaguje! wyłączają auto-pilota i ręcznie chcą poderwać maszynę. Manewr ten może się udać, ale na to trzeba czasu, a samolot jest w ciąglym opadaniu i następuje katastrofa.
  Czy tak trudno jest to zrozumieć?
 • @Zbigniew-Grzymski 12:37:45
  Za mord katyński odpowiedzialni byli głównie Stalin i Beria, obaj urodzeni w Gruzji.
 • @indris 17:09:08
  To nie byli Gruzini lecz jewreje.
 • @Diabelsky 16:26:03
  Napisz gdzie podziało się 1/2 samolotu, fotele, etc... zdematerializowały się? wyparowały?
 • @Kula Lis 62 16:07:25
  ...witaj ... no widzisz to juz coś ...chciałem jakieś wymyślić rozwiązanie, dlatego ten post
  http://trybeus.nowyekran.pl/post/86946,pytanie-co-z-tym-zrobimy

  ...to byłaby dobra forma protestu...skoordynować czas i ...walnąć pare milionów protestów pod te adresy w ciągu jednego dnia ...chyba by się zaczęli skrobać po główkach...pozdrawiam niepoprawnie
 • @Kula Lis 62 17:15:50
  Napisz gdzie podziało się 1/2 samolotu, fotele, etc... zdematerializowały się? wyparowały?

  Proszę udowodnic, że tych elementów brakuje.
  Był Pan w Smoleńsku? widział Pan te szczątki, ze brakuje 1/2 samolotu?
  może Rosjanie rozkradli na pamiątke?
  może Rosjanie te brakujące elementy sprzedają na swoim allegro?
 • @trybeus 17:33:17
  Zdrajcy chcieli przykryć sprawę Lotosu i kolejne zadłużanie naszych wnuków na kilkadziesiąt miliardów. Wymyślili więc nawalankę z ustawami pederastycznymi na przynajmniej kilka dni(przykryli plemnikami Biedronia w odbycie Lotos i służbę zdrowia, mendy niewiadomego pochodzenia o zmienianych nazwiskach ). Ale sPOtkała ich kumulacja njusów przykrywających: Sowiecka agentura National GRU wyskoczyła z ekranizacją makowin i na dodatek fajtnął Glemp. Wszystko nałożyło się i zagłusza nawzajem, żałoba PO ustawach, pijar Nycza i propaganda parcholewaka Gebberta-Laska. Co za marnotrawstwo njusów przykrywających!!! A POtem tuSSek z cichopkiem będą musieli kogoś zamordować, albo pociągi zderzyć...Według mnie został zrobiony interes. Wymiana. Około dziesięciu lat temu. Polska i Europa środkowo-wschodnia za... Daleki wschód, Bliski Wschód (arabska wiosna, Libia)? Pierwszym sygnałem tego układu był Gazociąg Północny. Amerykanie musieli na to wyrazić przynajmniej milczącą zgodę. Rekompensatą dla Polski i Czech, Europy Środkowo-Wschodniej miała być amerykańska Tarcza Antyrakietowa. W tej wersji wbrew stanowisku Pentagonu. Bush z różnych powodów chciał coś zostawić po sobie w tym kawałku Europy. Taki post reaganowski (gest)? Taka wizja świata? Ale już nie obejmowało to Gruzji, Ukrainy, Białorusi, itp. (Umowa Reagan - Gorbaczow) Rząd Polski, ze względu na politykę wewnętrzną, opóźniał podpisanie umowy o Tarczy maksymalnie ile mógł. W końcu umowa została podpisana. Potem zmienił się w USA prezydent. Przyszedł neolewak, bez żadnych zahamowań, zobowiązań, z inną wizją prowadzenia polityki zagranicznej. Realpolitik bez zobowiązań. Wypowiedział umowę o Tarczy antyrakietowej. Polski rząd został z niczym. Co mógł zrobić, podać USA do sądu? Owocem był zamach w smoleńsku. Polski rząd obudził się z ręką w nocniku. Wtedy ogłoszono program budowy Polskiej Tarczy Antyrakietowej. Czyli jak pisze Friedman. Jak się będziecie bronić, to was obronimy, a jak nie to nie. Polskim politykom pokroju DT i BK zrozumienie tego zajęło dziesięć lat. Zakup lotosu to kolejny sygnał. Jeżeli Rosjanie kupią LOTOS(Lotos z tytułu swojego gigantycznego zadłużenia jest faktycznie własnością banków, a nie rządu czy akcjonariuszy. A jak dolar pójdzie na 4 zł to będzie porządnym bankrutem), będzie to oznaczać, że jesteśmy na równi pochyłej. W nasze OJCZYŹNIE mamy po prostu V KOLUMNĘ służącą Rosjanom i Niemcom. Im nie zależy ani na Polsce ani na Polakach - tylko na Żydach i ich interesach...
 • @indris 17:09:08 - KATYŃSKI SUPER-KAT BŁOCHIN BYŁ ROSJANINEN !!!!
  .
  indris:
  "..........Za mord katyński odpowiedzialni byli głównie
  Stalin i Beria, obaj urodzeni w Gruzji."
  ====================================

  Za Ludobójstwo na Polskiej Inteligencji w w Katyniu, Miednoje,

  Ostaszkowie it. ODPOWIADA PAŃSTWO ROSYJSKIE (wtedy

  komunistyczne) !!!

  Natomiast Stalin zawsze podkreślał (także w rozmowie z Andersem), że

  jest ZRUSYFIKOWANYM Gruzinem !!!

  Związek Sowiecki był produktem przede wszystkim rosjan !!!!!

  Takich rosyjskich tuzów :)) - jak lenin, woroszyłow, breżniew,

  czernienko, susłow, kosygin, andropow, gromyko, gorbaczow itd. itd. itd.

  Rosyjska Federacyjna Republika Sowiecka była głównym trzonem ZSRS !!!

  Oficjalnym językiem był rosyjski !! Wiodącą kulturą "kultura" rosyjska :))

  Co jakiś czas "towarzysze" wyrzynali się nawzajem przeprowadzając

  czystki :)) Były też okresy oczyszczanie "partii" z syjonostów czyli żydów :))

  a także czystki etniczne. Największa z czystek narodowych to

  wymordowanie 1,5 mln ludzi w latach 1937-1938 w większości Polaków !!!

  Nie było natomiast nigdy oczyszczania Związku Sowieckiego z rosjan :))))

  bo to oni byli sprężyną tych zbrodni !!!


  W Katyniu najgorszą brudną robotę wykonywali, tchórzliwi

  rosyjscy ludobójcy jak Mołotow czy krawawy super-kat,

  rosyjski zbrodniarz Wasilij Błochin !!!! - nagrodzony

  stopniem sowieckiego gienierała za osobiste zamordowanie

  kilkunastu tysięcy Polaków strzałami w tył głowy !!!!
 • @Zbigniew-Grzymski 19:18:16
  Zabił własnoręcznie ponad 50 tys ludzi i o ironio leży pośród swych ofiar!!!
 • @Kula Lis 62 13:03:54
  Lista speców świetna!
  Czyta się jak za dawnych czasów nazwiska "wykładających" na Studium wojskowym - to był dopiero kabaret.
  I tutaj też, same kurwa magistry.

  Nie ma tam żadnych profesorów, nie licząc tego jednego... eksperta od ruchu drogowego... To mają być ci specjaliści szydzący z Biniendy?
 • @Nathanel @ AnnaZofia
  "..przygotowany przez National Geographik Channel film pt. "Śmierć prezydenta"

  When I hear about N.G. coming premiere, I would go to N.G. website:

  For example: "Ahead of next month’s premiere of National Geographic‘s Killing Lincoln..."

  So premiere is expected in February?... let's check.

  In nationalgeographic.com I type "Killing Lincoln" and find more than I need to know: what, who, how, when...

  Plenty of Results:
  http://channel.nationalgeographic.com/channel/killing-lincoln/articles/on-the-set-of-emkilling-lincolnem/

  Or I simply type in Google Search "National Geographic Killing Lincoln" - there will be 10+ pages with all kinds of News and information about this premiere.

  It's because National Geographic was involved in production of that film.

  ============================================

  If I type in same nationalgeographic.com words:
  "Death of the President" --- Results: "At the Scene of Malawi President's Death"

  Type "President Kaczynski" --- 0 result.

  Type "Smolensk" --- Results: "Sixteenth-century convent celebrates the taking of Smolensk from Lithuania..."

  "Smolensk crash" ---- 0 result.
  "Tu154"? --- nothing...

  Because National Geographic didn't make that film.

  Polish Media is manipulating Public, sticking bogus film as "autorstwa National Geographic".

  "Alex Bystram i Ed Sayer, podkreślili po pokazie filmu, że oparli się na ustaleniach..."

  Another Media manipulation.
  Just type their names + "Death of President" in "non-Polish Search" - after all, they are English speaking people -
  and see if there are any results beyond Polish sources like wiadomosci.gazeta.pl/ or niezalezna.pl...

  Regards
  SEACLUSION02048 | 2"
 • @Zbigniew-Grzymski 19:18:16
  Popełnia pan zasadniczy błąd.
  System komunistyczny nigdy nie miał żadnej narodowości. Wodzowie tego systemu mordowali wszystkich wrogów systemu, niezależnie od przynależności etnicznej. Dlatego wśród wodzów byli i Polacy i Rosjanie i Żydzi i Gruzini i Chilijczycy i Kubańczycy i Koreańczycy (są nadal) a wśród ofiar także przedstawiciele tych narodów.

  ZBRODNICZY SYSTEM KOMUNIZMU NIE MIAŁ I NIE MA NARODOWOŚCI.
 • @konserwatystka 20:50:49
  //Because National Geographic didn't make that film.//

  So, who the hell made this film?
 • @konserwatystka 20:58:24
  .
  konserwatystka:
  "Popełnia pan zasadniczy błąd.
  System komunistyczny nigdy nie miał żadnej narodowości. Wodzowie tego
  systemu mordowali wszystkich wrogów systemu, niezależnie od
  przynależności etnicznej. Dlatego wśród wodzów byli i Polacy i Rosjanie
  i Żydzi i Gruzini i Chilijczycy i Kubańczycy i Koreańczycy (są nadal) a
  wśród ofiar także przedstawiciele tych narodów.

  ZBRODNICZY SYSTEM KOMUNIZMU NIE MIAŁ I NIE MA NARODOWOŚCI."
  ======================================

  Cytat: "ZBRODNICZY SYSTEM KOMUNIZMU NIE MIAŁ I NIE
  MA NARODOWOŚCI."

  To jest oczywisty nonsens !!!:)))

  szanowna pani uległa - tak jak wielu innych naiwnych obserwatorów -

  ruso-sowieckiej, gebelsowskiej propagandzie !!!! :)))

  Ruso-sowieci doprowadzili do perfekcji polityczną schizofreniczną

  i dwulicowość !!! Co innego krzyczeli na cały świat a co innego robili.

  Na ustach mieli "pokój", "wolność", "ponadnarodową solidarność klasy

  robotniczej" itd.itp. Natomiast sowiecka rzeczywistość to terror, obozy

  koncentracyjne i czystki klasowe oraz etniczne według narodowościowego

  klucza !!! Według tajnych wytycznych Lenina eksterminowano np.

  Cyganów !! Czekiści spędzali z całej okolicy Cyganów do lokalnych

  miasteczek i osad i natychmiast rozsrzeliwali i to tysiącami !!! Podobnie

  postępowali z innymi narodowościami zaliczanymi do "elementów

  antyrewolucyjnych"

  W latach 1937-1938 mordowano masowo Polaków jako wrogów rewolucji,

  potem przyszła kolej na niemców, a w latach 60-tych na

  zydów :)) itd itd. W sowieckiej rosji odpowiedzialność zbiorowa

  była na porządku dziennym !!!

  - Doskonale opisał to w swoich powieściach Sołżenicyn !!

  Radzę przeczytać jego "Archipelag GUŁag" i "Odział chorych na raka" !!!
 • Wszyscy!!! Związki Putina z producentem filmu o Smoleńsku!
  Związki Putina z producentem filmu o Smoleńsku. Amerykańskie Towarzystwo Geograficzne, będące właścicielem telewizji National Geographic, która 27 stycznia 2013 r. wyemitowała film „Śmierć prezydenta” ściśle współpracuje z Rosyjskim Towarzystwem Geograficznym. Od 2009 r. prezesem rosyjskiego Towarzystwa jest bliski współpracownik Władimira Putina i minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

  To on był na miejscu tragedii smoleńskiej już 10 kwietnia i koordynował akcję „zabezpieczania” wraku, podczas której rosyjscy funkcjonariusze cięli piłami fragmenty samolotu i wybijali szyby w jego oknach.

  Film „Śmierć prezydenta” wywołał oburzenie Polaków na całym świecie. Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej mogą w stosunku do producenta filmu podjąć kroki prawne. Do tego zachęca ich w każdym razie mieszkająca w Kanadzie prawniczka polskiego pochodzenia Lidia Sokołowska-Cybart, która usiłowała zapobiec emisji filmu w obecnym kształcie. – Jeśli miałabym im coś doradzać, to na tym etapie zwykłe nawiązanie kontaktu z National Geographic Society mogłoby wystarczyć. A jeśli to nie pomoże, to sądzę, że są bardzo solidne podstawy do wszczęcia kroków prawnych. Tego nie można tak zostawić – powiedziała Lidia Sokołowska-Cybart w rozmowie z „Codzienną”.

  Na zapytanie „Codziennej”, dlaczego film „Śmierć prezydenta” opiera się wyłącznie na wnioskach komisji Millera i MAK‑u, National Geographic odpowiedział, że „twórcy programu dołożyli wszelkich starań, by rzetelnie przedstawić możliwe do zdefiniowania na tym etapie śledztw przyczyny tragedii z 10 kwietnia”. Według kanału „wnikliwe analizy ekspertów oraz wnioski, które można usłyszeć w tym odcinku, pomogą lepiej zrozumieć, co mogło przyczynić się do tej katastrofy”.
  Autor: Olga Doleśniak-Harczuk, Andrzej Łomanowski, Aleksandra Rybińska
  Żródło: Gazeta Polska Codziennie
 • @Diabelsky 18:15:36
  Jakie fakty?? Że brzoza ścięła skrzydło nie uszkadzając przy tym slotu który jest na krawędzi natarcia? No i jakim cudem tyle szczątków przed brzozą skoro to od niej się rzekomo zaczęło?? Tu wystarczy tylko włączyć myślenie żeby ocenić wiarygodność tych twoich faktów. No chyba, że to fakty na miarę tvn.
 • @Diabelsky 18:15:36
  Z tego co na tej kupce leży to nie poskładasz nawet 1/2 samolotu. ważącego 55 ton. Tam na placu leży zaledwie z 25 ton i to nie pewne.
 • @Kula Lis 62 10:45:56
  Nie wiem czy któryś z Was oglądał wczoraj program Lisa. Z ciekawości włączyłem jego program, gdyż wypowiadał się "ekspert" na temat katastrofy. Padło oczywiście pytanie o "pancerną" brzozę. Lis mniej więcej zapytał jak to po uderzeniu w brzozę taki samolot może się rozpaść?! ( Tu plus dla Lisa za zadanie tego pytania!)."Ekspert" oczywiście z oburzeniem: proszę wyobrazić sobie rozpędzony samochód do prędkości 200 km/h uderzający w drzewo...Na to Lis ponownie mnie zaskoczył - nie wiem co się z nim dzieje! "Szanowny panie ale samolot uderzał na wysokości kilku metrów, gdzie ta brzoza jest cienka i giętka! Na to "expert" z burakiem na pysku zająknął się i wydusił, że no ma pan rację to nie najlepszy przykład! Ludzie najważniejsza bzdura powtarzana przez prawie 3 lata upadła! Wreszcie ktoś zadał normalne pytanie i pomyślał! Jak na takiej wysokości cienka krucha brzoza może oderwać skrzydło nie uszkadzając/przecinając slotu?!
 • @Kula Lis 62 10:45:56
  Jakie fakty?? Że brzoza ścięła skrzydło nie uszkadzając przy tym slotu który jest na krawędzi natarcia? No i jakim cudem tyle szczątków przed brzozą skoro to od niej się rzekomo zaczęło?? Tu wystarczy tylko włączyć myślenie żeby ocenić wiarygodność tych twoich faktów. No chyba, że to fakty na miarę tvn.

  Fakty? proszę bardzo
  dlaczego piloci pozwolili na zejście samolotu na niebezpieczną wysokość i zignorowali ostrzeżenia z urządzeń pokładowych?

  dlaczego piloci przestawili nastawienia wysokościomierza ? po to tylko aby zamknać na chwile komunikat o niebezpieczeństwie, które i tak po chwili wydaje ostrzeżenie o niebezpieczeństwie.

  dlaczego piloci przez 7 sekund nic nie robia i czekają nie wiadomo na co? a samolot opada!

  kontakt z brzozą jest też faktem! czy ta feralna brzoza mogła urwać część skrzydła mogła! ale na pewno zmieniła tor lotu samolotu, który i tak już leciał zbyt nisko.

  to są proszę Pana fakty i niech je Pan zrozumie.
  Macierewicz nie jest ekspertem i ja też, ale jego komisja tego nie neguje, nie przeczy, ze piloci nie podejmowali reakcji, gdy za pierwszym razem odezał się komunikat o niebezpieczeństwie.
 • @Diabelsky 11:11:58
  Nie odpowiedziałeś mi na zadane konkretne pytania, więc kończę polemikę z zerem technicznym na zawsze. Pa.
 • @Kula Lis 62 11:14:17
  Pisałem, ze nie jestem ekspertem!
  ale widze, ze prawda jaką przedstwiłem w oczy kole.
  Jeśli Panu będzie się lepiej żyło z teorią zamachu, to więc zdrowia życzę!
  bez odbioru.
 • @Kula Lis 62 11:14:17
  Wymień , proszę te fakty. Ja wymienię , których nie ma . Oto one , brak obrazu z przygotowań do Smoleńska i całej tej kołomyi, oddanie śledztwa według konwencji Chicagowskiej, brak współpracy z organami państwa polskiego , brak kadrów z niszczeniem wraku , rąbaniem , rżnięciem , wybijaniem , przecinaniem, zasypywaniem ziemią miejsca pobojowiska , myciem wraku , wycinką drzew, przetrzymywaniem wraku do dziś i jeszcze nie wiadomo jak długo. W tym filmie pokazano domysły i plotki , nic naukowego . To CZARNY OKRES dla NAT GEO.
 • @Kula Lis 62 10:18:40
  I wszystko jasne. Szojgu otrzymał polecenie od towarzysza Putina, aby dalej wprowadzać w błąd świat a szczególnie Polaków i wykonał to polecenie. U nas na to kłamstwo bardzo szybko i służalczo, zareagował Lis i pozostałe media ściekowe. I stało się! Ta sprawa wymaga kategorycznej reakcji ze strony Polaków, bo w przeciwnym wypadku resztki naszej godności narodowej zostanie zadeptana przez swołocz.
 • @Muni 23:44:58 Pzdr!
  Polonia kanadyjska WALCZY!!! wywiad z Panią Sokolowski
  http://www.youtube.com/watch?f...
 • @Kula Lis 62 10:18:40
  Mongolskie gęby. Popatrzcie na te azjatyckie dzikie ryje. Putin to chazar - kaukaski naród pochodzenia mongolskiego. Katarzyna Wielka wymyśliła nazwę Rosja po zagarnięciu drogą rozbioru- cześci Polski- Rusi (Ukrainy i Białorusi). Polski król miał tytuł wielkiego księcia Rusi. Tak oto dawny chanat moskiewski stał się państwem Słowian. Wtedy Słowianie - Polacy byli synonimem dzielności, który budził respekt w całej Europie dlatego Katarzyna zdecydowała nazywajmy się od teraz Słowianami. Ten PR-owski zabieg i kłamstwo działa do dzisiaj. Wg europejskich badan najwięcej w obecnej Rosji jest chazarów haplogrupa G, N - mongoloidów, potem dopiero Słowianie R1a1.
 • @trybeus 17:33:17
  Strach ukrywany za maską obojętności. „Tak, jeśli to był zamach, to jego autor wykonał pracę arcydiabelską. Nie tylko dlatego, że zabił 96 wybitnych Polaków. Także dlatego, że wciąga wielu z nas w otchłań samosplugawienia. Strach ukrywany za maską obojętności. Udawanie zniechęcenia, by nie trzeba było okazać odwagi. Powiększa się grupa tych, którzy godzą się na zżeranie ich przez trąd -- tak to trzeba nazwać -- masowej zdrady. Bo udawanie, iż nie widzimy, że zamordowano nam prezydenta, oznaczałoby katastrofę -- przy całym szacunku dla Pamięci Ofiar -- większą niż smoleńska. Aksjologiczną katastrofę, która prowadzić może do postępującej nieubłaganie jak trąd, zbanalizowanej zdrady milionów, rozpadu wspólnoty, zgnicia narodu.
 • @Kula Lis 62 11:39:15
  Szydło z worka wyjdzie. Dzisiaj przepływ informacji i jej przyjmowanie przez odbiorcę jest całkiem inne niż parę lat temu, o czym rządzący zapominają a w Rosji szczególnie. Teraz na bieżąco mamy piękną historyczną możliwość obserwowania, kto i jak się kompromituje. To co teraz widzimy jak ukrywają, za parę lat będziemy ich procesy prowadzić jak teraz Jaruzelskiego po sądach i wspominać jak ukrywali to, co się nie da ukryć i "zamiatali pod dywan" to czego zamieść się nie da. Nasze pokolenie też będzie miało co wspominać. Zapamiętujmy dziennikarzy oszukujących i dezinformujących!!!
 • @Kula Lis 62 11:34:17
  Szydło z worka wyjdzie. Dzisiaj przepływ informacji i jej przyjmowanie przez odbiorcę jest całkiem inne niż parę lat temu, o czym rządzący zapominają a w Rosji szczególnie. Teraz na bieżąco mamy piękną historyczną możliwość obserwowania, kto i jak się kompromituje. To co teraz widzimy jak ukrywają, za parę lat będziemy ich procesy prowadzić jak teraz Jaruzelskiego po sądach i wspominać jak ukrywali to, co się nie da ukryć i "zamiatali pod dywan" to czego zamieść się nie da. Nasze pokolenie też będzie miało co wspominać. Zapamiętujmy dziennikarzy oszukujących i dezinformujących!!!
 • Wszyscy!!!
  Wielki sukces Polonii. Kanada nie kupiła „Śmierci Prezydenta”. Po protestach Polonii, kanadyjski kanał National Geographic nie kupił produkcji o katastrofie smoleńskiej. Jak informuje instytucja nadzorująca pracę tamtejszych stacji telewizyjnych, film „Śmierć Prezydenta” nie został wyemitowany.

  Canadian Broadcast Standards Council (CBSC) to organizacja, odpowiedzialna za przestrzeganie norm, do których zobowiązali się jej członkowie. National Geographic należy do CBSC. Do instytucji wpływają listy protestacyjne, kiedy widzowie uważają, że dana stacja złamała standardy. CBSC ma obowiązek zbadać każdy przypadek i oficjalnie ustosunkować się do niego.

  25 stycznia, Barbara Rode w imieniu wielu członków Polonii kanadyjskiej wysłała list protestacyjny do CBSC w sprawie filmu „Śmierć Prezydenta”. Wskazała, że film jest oparty tylko i wyłącznie na raportach polskiej Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK).

  Trzy dni później Karen Clout z CBSC odpisał: Kanadyjski kanał National Geographic nie kupił tego programu od amerykańskiego National Geographic i nie wyemitował go.
  Autor: pk
  Współpracownicy: jp
  Żródło: niezalezna.pl, Solidarni 2010
 • @Kula Lis 62 11:48:02
  Więc jednak są kraje gdzie demokratyczne formy życia jeszcze obowiązują. Cieszę się, bo sam też pisalem i jak widać nie bez skutku. Pisałem też do NG Channel i mam nadzieję, że też zadziałają właściwie. Pamiętajmy, że w tamtym świecie ludzie nie mają pojęcia jak perfidnie ludzie Kremla potrafią bezczelnie łgać i manipulować. Ale jak widzą protest milionów widzów to to ich uwrażliwia na problem bo zależni są mimo wszystko od widzów, nie tylko kapitału.
 • @Kula Lis 62 11:54:44
  Kłamstwa i oszczerstwa wobec Polaków powinny być karane! Dlaczego pozwalamy jako polskie społeczeństwo na rozpowszechnianie tylu kłamstw wobec narodu polskiego? W dobie internetu powinna działać aktywnie
  polska grupa patriotów/w języku angielskim/i rozpowszechniać na cały świat
  wszystkie kłamstwa i oszczerstwa rozpowszechniane z premedytacją o Polakach i polskiej historii/dawnej i współczesnej/!Kierować skargi i pozwy do międzynarodowych organizacji np. Praw Człowieka, do sądów, za publiczne szerzenie kłamstw powinna być kara! finansowa!!!
 • Wszyscy!!!
  Operacja Smoleńsk. Nie ma żadnych dowodów jednoznacznie potwierdzających fakt, że na lotnisku Siewiernyj 10 kwietnia 2010 r. rozbił się rządowy Tupolew 154M o numerze 101 z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Mamy do czynienia z jakimś koszmarnym pseudośledztwem, w którym przesłuchuje się kolejnych świadków, a tak naprawdę nie bada się nic – ani wraku, ani oryginałów tzw. czarnych skrzynek, ani nie przeprowadza się niezbędnych ekshumacji, mimo wniosków rodzin. To postępowanie jest fikcją, niebywałym skandalem! Zginął prezydent kraju, a nie robi się nic by tajemnicę jego śmierci rzetelnie wyjaśnić. (...)

  Zadbano o to, by cała uwaga skupiona została na Siewiernym. Tymczasem odpowiedzi na pytania o 10 kwietnia należy szukać na warszawskim Okęciu. Do dziś nie wiemy, co się tam działo, nie wiemy ile samolotów wystartowało z lotniska wojskowego. Dziwnym trafem, tak jak w Smoleńsku, tak i tu zepsuł się monitoring. Więcej, w prasowych agencjach fotograficznych, co mamy potwierdzone, nie ma śladu, by prezydent z Okęcia wylatywał. Nie ma ani jednego, podkreślam, ani jednego zdjęcia z wylotu Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska, mimo że była to podróż szczególna, nie mówiąc już, że prezydenta fotografuje się ze względów bezpieczeństwa. Żadnych fotografii, także w archiwum Polskiej Agencji Prasowej, z konferencji prasowej z sali odlotów, z płyty lotniska, z trapu, w końcu z wnętrza maszyny. A to przecież standard. Z innych podróży prezydenta Kaczyńskiego, a potem Komorowskiego, ale i np. premiera Tuska możnaby uzbierać całkiem niezłą kolekcję.
  Tu nic, jakby na Okęciu wojskowym nic się nie działo. My jednak wiemy, że o 7.27 „jakiś” tupolew wystartował. Jednak kto był na jego pokładzie i dokąd leciał… Przypomnę, że z fragmentu rozmowy w Centrum Operacji Powietrznych, wynika, że oprócz tupolewa i jaka dziennikarskiego, był jeszcze jeden Jak-40 pilotowany przez gen. Błasika. Jeśli zestawimy to z pierwszymi komunikatami rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotra Paszkowskiego, o tym, że w Smoleńsku rozbił się Jak-40 z prezydentem RP, to znaków zapytania pojawia się coraz więcej. (...)

  To, co przedstawiane jest jako kokpit, jest tak naprawdę dolną przednią golenią podwozia tupolewa, wraz z fragmentem poszycia kadłuba i schowanymi dwoma reflektorami do lądowania. Tymczasem zgodnie z transkryptem zapisu dźwiękowego z kabiny pilotów z 8:39,17 reflektory te zostały… wysunięte i zapalone co najmniej 9 kilometrów od pasa. (...)

  Lech Kaczyński stał na drodze do odbudowy pozycji imperialnej Kremla i ułożenia na nowo stosunków z Zachodem. Myślę tu np. o koncepcji rosyjsko-unijnego Związku Europy, przedstawionej przez jednego najbardziej wpływowych doradców Putina, Siergieja Karaganowa. Po 10 kwietnia, gdy władzę przejęli „ich ludzie w Warszawie”, przeszkody zniknęły.

  fragmenty wywiadu, dotyczącego wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r., w których zginął prezydent RP Lech Kaczyński, udzielonego przeze mnie i red. Piotra Jakuckiego tygodnikowi "Kurier Chicago", najważniejszemu obok "Dziennika Związkowego" pismu polskiemu w tym mieście.

  Do zapoznania się z całością zapraszam na naszą stronę autorską
  Julia M. Jaskólska
 • Anatomia upadku
  W środę 30.01.2013 o godz. 20:00 TV Puls wyemituje dokument Anity Gargas 'Anatomia upadku' poświęcony katastrofie w Smoleńsku. TV Puls emituje także serię "Katastrofy w przestworzach", w ramach której powstał film "Śmierć prezydenta". Na razie nie wiadomo, kiedy ten odcinek zostanie wyemitowany na antenie stacji. Emisją obu filmów jest także zainteresowana TVP. TV Puls jest dostępna bezpłatnie za pośrednictwem satelity Hot Bird, Naziemnej Telewizji Cyfrowej, w niektórych częsciach kraju z nadajników analogowych i w kablówkach.
 • DZIŚTO OGLĄDAŁEM
  NAJ ŚMIESZNIEJSZA BZDURA W TYM FILMIE TO STANOWISKO RUSKIEJ OBSŁUGI LOTNISKA NAtym filmie pokazana jest jak załoga lotniska pracuje w profesjonalnych warunkach czyściutko przestronnie a przecieszto był barak z dykty na pustakach ;) wypudrowali to maxymalnie ten film chyba kręcona w hoooliud bo efekty specjalne są zdziwiające
  żałosna propaganda
 • Kłamstwa pani Gargas.
  W „Anatomii upadku” Anita Gargas wraca do starych tez zamachowych, ale robi to tak nieudolnie, że niemal w każdej scenie podważa ustalenia Antoniego Macierewicza, potwierdzając tym samym raporty MAK i komisji Millera.

  Doktor Bodin, właściciel działki, na której rośnie feralna brzoza, omal nie upadł na ziemię, gdy nad jego głową przelatywał polski tupolew. Bodin stał wtedy przy wjeździe na posesję, dość daleko od linii lotu samolotu, ale nawet tam siła gazów wylotowych z silników i efekt zaskrzydłowy były tak wielkie, że Bodin upadłby w błoto, gdyby nie oparł się o zaparkowany samochód. O dziwo, Anita Gargas nie pyta go o ani tor lotu maszyny, ani o kolizję z drzewem, bo dobrze wie, że odpowiedź Bodina podważyłaby raport Macierewicza, widz jednak nie potrzebuje tych pytań, bo sam widzi wielkie, złamane w pół drzewo i prowizoryczną kapliczkę pod jego grubym pniem, szerokim u podstawy prawie na metr. Takie drzewo mogło uszkodzić samolot. Nikt tego dotąd tak jasno nie pokazał.

  W następnych scenach prof. inż. Wiesław Binienda zza Wielkiej Wody tłumaczy, że samolot musiał lecieć wyżej, a drzewo musiało być pancerne, ale widz widzi na własne oczy, że drzewo jest złamane, wcale nie pancerne, a Bodin, nie Binienda, widział wszystko na miejscu. Samolot ściął brzozę na wysokości kilku metrów, a mimo to korona drzewa nie oddaliła się pod wpływem impetu i podmuchu, wręcz przeciwnie, wciąż opiera się o pień, co oznacza, że skrzydło nie zdołało jej przekazać całej energii kinetycznej, bo samo zostało uszkodzone.

  W kolejnej odsłonie ta sama brzoza z lotu ptaka. Rosyjski motolotniarz przelatuje nisko nad drzewami, wskazując złamany kikut, a autorka filmu opatruje to drwiną: „Nie mógł ściąć tej brzozy, bo inne drzewa są nietknięte”. Binienda kpi w tym samym duchu, ale widz wie swoje. Patrząc od strony złamanej brzozy dokładnie w kierunku pasa startowego, widzi przycięte korony drzew. To tamtędy leciał polski tupolew, a nie tam, gdzie sugeruje autorka filmu. Nikt tego lepiej dotąd nie pokazał.

  Motolotniarz wykonał przelot od bliższej radiolatarni wprost do miejsca wypadku, ale tupolew leciał inaczej, bardziej w prawo, czyli prawie równolegle do osi pasa, stale przybliżając się do tej osi. Drzewa pokazane przez Gargas na lewo od brzozy były poza zasięgiem jego skrzydeł. Nieco dalej po utracie końcówki płata samolot zaczął się obracać w lewo i przepadać na plecy, oddalając się gwałtownie od osi pasa, aż w końcu się rozbił. Anita Gargas nie widziała śladów na ziemi ani przyciętych drzew, nie czytała zapisu rejestratorów pokładowych, więc nie umie odtworzyć tej trajektorii. Szuka śladów wypadku tam, gdzie ich nigdy nie było.

  Binienda kompromituje się bardziej od niej, gdy drwi z nieliniowego toru lotu maszyny. Gdyby miał jakieś pojęcie o budowie wysokościomierzy radiowych i barycznych oraz o trybie pracy rejestratorów wypadkowych, to wiedziałby, że nieliniowy zapis pracy urządzeń wcale nie oznacza, że samolot skakał w powietrzu jak żaba, a jedynie o tym, że rejestratory pracowały jak zawsze w trybie poklatkowym, innym niż tryb pracy obu typów wysokościomierzy, z których zresztą żaden nigdy nie daje wskazań idealnie odwzorowujących rzeczywistość.

  W tej samej wypowiedzi Binienda kpi także z możliwości uzyskania lotu wznoszącego na kilka sekund przed wypadkiem. Binienda ma prawo tak kpić, wszak nie dał dotąd żadnego dowodu, że rozumie zapis czarnych skrzynek, a tam nie tylko wysokościomierze, ale także akcelerometry, wariometr i system inercyjny, a poniekąd także wskaźniki kąta natarcia płata, wychylenia sterów i wolantu mówią, że samolot dość ostro odchodził i zaczynał się wznosić z przyspieszeniem kątowym. W chwili zderzenia z brzozą samolot leciał z przeciążeniem dodatnim 1.3 g, co oznacza, że skrzydła wtwarzały wówczas nie 80, ale co najmniej 110 ton siły nośniej i były bardzo obciążone. Każde naruszenie struktury kesona skrzydłowego mogło łatwo doprowadzić do tragedii, a tam o skrzydła uderzało wiele drzew, co słychać wyraźnie w nagraniach z kokpitu i widać na fotografiach krawędzi natarcia skrzydeł, aż w końcu jedno z drzew wbiło się aż do połowy szerokości płata, doprowadzając do jego ukręcenia pod wpływem siły nośniej.

  Prof. Paweł Artymowicz wyliczył, że utrata sześciu metrów skrzydła w tym momecie lotu wytworzyła asymetrię sił aerodynamicznych nawet do 40 razy większą niż kontra, jaką mogła dać lotka na ocalałym prawym płacie. Załoga nie mogła zapobiec rotacji samolotu. Kierowca autobusa, który widział samolot w tej fazie lotu twierdzi, że był pochylony w lewo z dziobem zadartym i wciąż się wznosił, co oznacza, że na dwie sekundy przed uderzeniem w ziemię samolot wciąż wydawał się sprawny, choć niestety już nie był. Bomby Macierewicza jeszcze w nim wtedy nie wybuchły, bo zespół Macierewicza jeszcze wtedy nie istniał.
  autor Krzysztof Mądel
 • Po cóż Sąd?
  Jeśli jakąś sprawę osądzają obywatele a z nich tysiące ma odrębne zdanie... tysiąc zdań na temat jednej sprawy... to w co ma wierzyć obserwator... komu ma wierzyć... może powinien badać sprawę?

  Tylko po co zajmować się katastrofą skoro żyjący proszą o pomoc bo umierają z braku pracy, mieszkań jedzenia itd.?
 • film
  Zaznaczyć trzeba, że ten film miał za zadanie, trochę ośmieszyć, trochę zaciemnić obraz prawdy. Dlatego ja bym się wstydu u tych realizatorów nie doszukiwał. Wiedzieli jakie mają zadanie.
 • Film
  Trzeba tu zaznaczyć, że ten film był robiony na zamówienie.
  Twórcy wstydzić się nie będą, bo kasę dostali a z zamówienia się wywiązali. Prawda, ani nawet pozory prawdy ich nie interesują.
  Przykre, ale prawdziwe.
 • :)))
  Pozdrawiam Cię serdecznie Anno. Uśmiech ślę :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej